17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

457

Поки Голлівуд не став основною кинофабрикой планети, майже всі фільми знімалися за книгами.

І багато людей чекали нові фільми з прочитаних романів, заздалегідь планували час і шукали можливості відвідати кінотеатр, щоб потрапити на прем’єру.

Нині ж імениті продюсери отримують гроші за те, що знімають художні фільми по іграх, і геймери з задоволенням чекають такі екранізації, дивляться їх, але в захваті бувають не всі.

У всіх виходить по-різному: багато стрічки викликають шквал критики, і швидко забуваються (на жаль, таких більшість), інші ігромани переглядають по кілька разів.

Давайте розглянемо майже два десятки екранізацій всім відомих відеоігор.

Частина з них потрапила на екран, коли наймолодші геймери ще не цікавилися комп’ютерними розвагами, про частину з них можуть не знати чи тільки чули.

А деякі фільми, зняті за мотивами ігор, потрапили на екран до народження деяких з нас.

Розглянемо, у кого вийшло, і що про це думають глядачі.

Зміст:

Super Mario Bros. (1993)

Перша екранізація за мотивами комп’ютерних ігор, за що стрічка потрапила в Книгу рекордів. В Маріо не грав лише ледачий і зовсім юний. У 90-ті роки вона бала самої популярної і відомої відеогрою, що стало поштовхом до ідеї перенести її на кіноплівку.

На відміну від сучасних робіт, де сюжет гри копіюється з упущенням маси моментів і сильно стискується, всесвіт братів-водопровідників з нетрів Брукліна створювалася з нуля.

З гри в неї потрапили тільки принцеса, монстр, головні герої і трохи їх противників.

Незважаючи на цілковитий провал (один з акторів відверто зізнався, що це його найгірша роль), кіно було номіновано на пару премій.

Маріо з Луїджі знаходять прохід в інший світ, де мешкають рептилоїди. Ними править, як зазвичай, диктатор. Його сила в рушницю, постріл з якого змушує живу мета вчинити деволюцию – розвиток назад. Нинішній правитель за допомогою цієї зброї перетворив попередника у гриб, який покрив собою всі свої володіння.

Врятувати світ можна з допомогою амулета. Той на шиї носить ретельно охороняється красуня-принцеса Лэйзи. Завдання водопровідників – врятувати її і скористатися артефактом в благих цілях.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 1 — Водопровідники, як годиться, в засалених комбінезонах

Double Dragon (1994)

Перший в історії фільм по грі в жанрі файтинг. Головні дійові особи – Брати – кращі учні майстра східних єдиноборств.

Вони живуть у світі після катастрофи, де фізично сильний або володіє зброєю може все, слабкого місця немає.

Вдень поліцейські насилу утримують порядок на вулицях, вночі ж усім правлять банді і мафіозні клани.

Банда, на чолі якої стоїть один з демонів, безжально розправилися з учителем героїв.

Брати приймають виклик і відправляються до головного мерзотникові з метою не тільки помститися, але і не дати йому відшукати другу половину амулета Подвійний Дракон, що дає можливість повністю оволодіти своїм тілом, і повернути порядок в місто.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 2 — Братам Чи випала хвилина, вільна від бійок

Читайте також:

Ігри для керма з педалями на комп’ютер: ТОП-10 кращих варіантів

Кращі старі ігри на ПК — ТОП-15

Кращі ігри з відкритим світом на PC — ТОП 15

Кращі ігри на ПК з хорошим сюжетом: ТОП-10

Street Fighter (1994)

Художня картина, знята за однойменною грі від Capcom. Головним героєм став улюбленець цілого покоління — Ван Дамм, хоча після такої акторської ролі смаки багатьох його шанувальників могли змінитися.

Історія розповідає класичну небилиця: генерал, маючи непогану армію, будує величезний місто, де стає володарем.

Але з часом цього йому мало, і божевільний військовий починає займатися розкраданням людей, щоб потім обмінювати цивільних заручників на нищівні суми доларів.

Полковнику Вільяму Гайлу (Ван Дамм) і його команді вишколених бійців доручено проникнути в серце міста і ліквідувати диктатора, та таким чином, щоб заручники залишилися цілими.

По дорозі команді доведеться битися з безліччю вірних генералу або відданих йому заради грошей військових, у тому числі врукопашну. Тут-то ми і згадаємо більшість бійців однойменного файтинга.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 3 — Ван Дамм в образі полковника Гайла

Mortal Kombat (1995)

Третій фільм і черговий файтинг, створений на основі першої оригінальної гри, хоча присутні і епізоди з героями з другої частини.

Підходить час проведення створеного в давнину турніру, що дозволяє врівноважити сили зла і добра.

Якщо сили темряви здобудуть десяток безперервних перемог, їх правитель Шан Цзун зможе розгорнути кампанію по вторгненню за Землю і заволодіти планетою.

Після десяти поразок бійців світла у них все ще є можливість взяти верх над супротивником і хоча б відстрочити перетворення Землі в пекло.

Кожен з бійців: Лю Кан, Соня Блейд, Джон Кейдж і інші мають власні причини прийнято участь у Поєдинку Смертних, незважаючи на те, що були обраними для нього.

Ще до прибуття на острів, де доведеться битися, герої стикаються з майбутніми суперниками, але їх рятує один з світлих богів Рейден.

Перший день боїв земляни програли і втратили одного з товаришів, чию душу поглинув Шан Цзун. Однак підбадьорені Рейденом, вони виграють на другий день, долають імператора темних і повертаються додому. Однак свято переривається черговим Поєдинком смертних…
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 4 — Й почнеться смертельна битва

Lara Croft: Tomb Raider (2001)

Пригоди молодий пишногрудої Джолі в її кращі роки. Безстрашного археолога і любительки гострих відчуттів. Сюжет починається з того, що підходить Парад планет, Ілюмінати збираються, щоб відшукати дві частини артефакту до його завершення.

Юна Лара випадково знаходить артефакт – цокаючий годинник, але його відбирають під час штурму замку.

На наступний день дівчині доставляють лист від покійного батька, де сказано, що ці години пов’язані з розгадкою місця знаходження частин містичного «Трикутника Світла».

Його слід знайти і знищити, поки Ілюмінати не скористалися артефактом. Він дозволяє керувати часом, а неправильна експлуатація можливостей штучки приведе до загибелі міста.

Один Вілсон порекомендував звернутися до Манфредові Пауеллу, який в цьому розбирається.

Дівчина відшукала першу частину «Трикутника» в Камбоджі, і змушена зустрітися з Пауеллом. Він намагається зайняти місце глави Ілюмінатів, і розкриває таємницю – батько дівчини був одним з членів ордену.

Друга частина артефакту знайдена в Мертвому місті, нинішній глава ордена мертвий, а після возз’єднання половинок «Трикутника Світла» Лара з Пауеллом потрапляють в паралельний світ, де дізнаються дуже багато цікавого.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 5 — Крута розкрадачка гробниць все-таки жінка

Resident Evil (2002)

Чергове перетворення гри від Сарсом у фільм. Ще юна українка Міла Йовович повинна була зупинитися після цього фільму, але, на жаль, продовжила губити кар’єру.

Еліс опритомніла у величезному особняку і зрозуміла, що нічого про себе не знає, втратила пам’ять. Вона замість зі спецназом відправляється в підземну лабораторію «Мурашник», де по дорозі зустрічається з таким, що втратив пам’ять Спенсером.

Швидкоплинні спогади дають зрозуміти, що це її колишній чоловік. Шлюб – прикриття для збереження секретів лабораторії, а особняк, де ті працювали – ще один вхід в підземний комплекс.

Тут усі мертві з-за дій сервера, який знищив весь персонал, а шлях до серверної, щоб відключити головний комп’ютер став смертельним для частини команди спецназу. Після відключення комп’ютера відкриваються всі замки і як би мертвий персонал потрапляє на свободу. Всі співробітники стали зомбі.

Вижили, повертаються до сервера, включають його і вимагають відповіді. І вони невтішні: світ грязнет в хаосі, вірус зомбує людей…

Всі за сюжетом гри.

17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 6 — Краса в Обителі зла

Alone in the Dark (2005)

Трилер від Уве Болла, який зняв не один і не два фільми по іграх. Спец з паранормальних явищ взявся за розслідування смерті товариша, але замість відповіді зіткнувся з безліччю непояснених фактів і загадок.

Справа привело його до «Острів Тіней», де замість відповідей він побачив небезпеку для всього людства.

Проте одна людина не протиставить демонам нічого. Але коли до нього приєдналася його колишня коханка, справи пішли на краще, однак побачена досі небезпека – лише квіточки, і рятувати потрібно не стільки світ, скільки власне життя.

17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 7 — Герої стурбовані, і не даремно

Doom (2005)

Середина XXI століття. Загін космічних морпіхів відправляється на червону планету через межпространственный перехід, щоб з’ясувати причину відсутності зв’язку з розташованим там дослідницьким центром і надходження сигналу SOS перед цим.

Вони застали розгромлену базу і полчища монстрів, створених внаслідок генетичних експериментів людей.

Тварюки з апетитом поїдають своїх творців у білих халатах і можуть без перешкод перебратися на Землю. Як і в коридорному шутері, команда відстрілює монстрів і просувається вперед. На це весь зроблений акцент.

17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 8 — Такі мерзенні тварюки хочуть потрапити на Землю

Вам це може бути цікаво:

ТОП-10: Кращі ігри про піратів в історії

Кращі ігри на Айфон в 2017 року: ТОП-10

Кращі ігри про Другу світову війну — ТОП 10

ТОП-10 — Кращі ігри гонки для ПК у 2017 році

Silent Hill (2006)

Один з кращих фільмів, ігор, не дивлячись на масу негативних відгуків кінокритиків, які гру лише на картинках бачили. Більшість рецензентів ж назвали екранізацію, зокрема, візуальну складову, вище похвал, а критиків – неадекватними.

Роуз вирішила відвести прийомну доньку в покинутий Сайлент Хілл, який з’являється у свідомості дівчинки під час припадків.

По дорозі їх переслідує поліцейський, і всі потрапляють в аварію. Прокинувшись, жінки не виявляють Шерон, але зустрічаються з попелястими дітьми.

Незабаром Роуз дізналася минуле міста. Якась дівчина Алессіо була ізгоєм у школі та її вважали відьмою, прокляту, а тому релігійна громада вирішила провести її очищення вогнем.

Під час ритуалу дівчинка отримала опіки, викликала підземний пожежа під містом і розділилася на дві сутності:

  • світла потрапила в притулок, звідки була взята (як виявилося, в сім’ю Роуз);
  • темна створила в місті альтернативну реальність і тероризує місто.

Візуальна складова, атмосфера і музика в кінострічці, як мінімум, не гірше, ніж в оригіналі.

17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 9 — В Silent Hill твориться якась чортівня

BloodRayne (2006)

Чергове творіння Уве Болла з ігровим світом, але відірваним від нього сюжетом. Рейн – дитина людини і короля вампірів Кейна, зібрав армію людей і вампірів для знищення людства. Кейн зґвалтував мати дівчини, а згодом кровожерливо розправився з нею.

Товариство, яке займається боротьбою з вампірами, вербує Рейн у свої ряди.

Хто роздобуде три органи демона Белиара, той і здобуде перемогу. Весь сюжет крутиться навколо цих органів, що дають вампирше імунітет проти сонця, святої води і розп’яття.

Нічого особливого в фільмі немає, крім того, що режисер запросив справжніх повій на роль повій.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 10 — Вампіри такі вампіри…

Hitman (2007)

Агент 47 впорався із завданням усунути президента Росії, але оплату вчасно не отримав. Замовник вимагає прибрати і можливого свідка – якусь нічного метелика, але це лише привід не заплатити за роботу і замести сліди, знищивши виконавця.

Агент з клеймом у вигляді числа 47 на потилиці намагається відшукати замовника і вимагати оплату або завершити справу, як тут з’являється інформація, що президент поранений, його двійник був убитий.

Всі кроки героя контролюють російські і американські спецслужби, а сам він тільки те й робить, що палить у всіх подвряд. Щоб завершити розпочате, він за допомогою ЦРУ вбиває брата президента, і в соборі позбавляє життя останнього клону Бєлікова.

Сюжет оригінальний, але загальна оцінка дає зрозуміти, що робота дуже невдала.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 11 — Стильний кілер

Far Cry (2008)

Згаданий раніше займався режисер і цим фільмом.

Німецький військовий з англійським ім’ям Джек на пару з журналісткою Валері відправляються на острів, де трудиться дядько дівчини.

По прибутті Валері забирають люди Чорновий, що залишається непоміченим до вибуху на кораблі військових. Джек рятує Валері, наробивши багато шуму, вибухів і пострілів, але дівчина без дядька забиратися з острова не бажає.

Поки герой знаходить човен, щоб врятуватися звідси, Валері знову опиняється в руках Чорнової. Поки визрів план розкрадання човна, він подружився з вантажником, і при спробі викрасти плавсредсво, вони потрапили у випробувальну камеру. Тут і відкривається правда про острові, призначення військової бази і дядькові кореспондента.

17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 12 — По-іншому на цій базі не вижити

Max Payne (2008)

Макс Пейн – співробітник відділу по нерозкритим справам. У нього є все, тільки живи так радуйся, але якась мерзота вбиває його сім’ю і ховається, проте два спільника гинуть від куль героя.

Макс виходить на слід людини, що вживає наркотик Валькірія, але нічого від нього не дізнається.

У нічному клубі герой зустрічає сестер з татуюваннями, як і у наркомана, а на наступний ранок разрубленную дівчину з гаманцем Макса знаходять в одному з тихих провулків.

Він підозрюваний, далі з вини протагоніста у нього вдома вбивають його напарника, а вбивця і самого героя б’є.

Разом з сестрою загиблої Моною він починає розслідування, і, будучи кілька разів на грані смерті, отримує задовільний результат.

Валькирию розробили на замовлення міноборони, але ефективність речовини була вкрай низькою, а один із солдатів, яким вона допомогла стати непереможним, став гангстером.

Будучи у тяжкому стані, Макс приймає дві ампули Валькірії і стає непереможним. Сила допомагає йому вбити всіх винних у смерті дружини і дитини, але розуміння того, хто справжній ворог, прийшло в момент арешту героя і Мони.

Якби не відсилання до Max Pain, фільм хороший, але передати атмосферу депресивності і безвиході не вийшло.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 13 — Детектив Пейн думає, як жити далі

Prince of Persia: The Sands of Time (2010)

Цар Шараман купив на ринку вподобаного дитини і виростив, як сина. Дорослий Дастан під час взяття міста заволодів древнім артефактом – кинджалом.

Навколо нього і смерті царя, організованої як його вбивство Дастаном, закручений весь сюжет.

Герой, завдяки своїм унікальним навичкам і силою артефакту, доведе свою невинність, пожертвує собою і не раз скористається допомогою артефакту, щоб здолати ворогів.

Фільм середньої руки, негативних моментів критики знайшли мало, але прокат не вдався.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 14 — Коли принца Персії не зіграв араб

Need for Speed (2014)

Гонки, і нічого більше. Автомеханік Тобі, щоб погасити кредит, погоджується доопрацювати старий Ford однокласника Діно. Після завершення роботи та заяви про швидкісні показники авто, механіку ніхто не вірить, і той береться довести, що тачка до 230 миль розженеться. В результаті гонки одного з її учасників підрізають, з-за чого той звалюється на авто з мосту і гине.

На місці злочину був тільки Тобі, його спільник втік, і всю провину повісили на автомеханіка. Ніякі доводи ніхто до уваги не брав: у гонках брали участь нелегально ввезені дядьком Діно тачки, який є головою автокомпанії «Bruster Motors».

Після двох років в’язниці герой повертається на трасу і з допомогою друзів домагається запрошення на престижні гонки, де хоче покарати зрадника і помститися за смерть товариша, але одна з вантажівок «Bruster Motors» врізається в його тачку.

Друзі допомагають герою, і він зустрічається на трасі з Діно, де визначається кращий і спливає правда.

Фільм стали відразу ж порівнювати з Форсажем, але Need for Speed йому багато в чому поступається.
17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 15 — Круті хлопці на надшвидкісних тачках

Warcraft (2016)

Один з небагатьох фільмів, знятий по стратегії. Вийшло краще, ніж більшість творінь Уве Болла, але оцінити роботу зможуть тільки фанати всесвіту.

Рідний світ орків гине, і вони об’єдналися для телепортації в Азерот – світ людей, який залишився без магічною захисту.

Після переходу у вождя орків народився син, і війська починають винищення сіл, що розташовані на їх шляху.

Головнокомандувач королівством б’є тривогу, а його маги знаходять сліди Скверни (протилежність Світу) у своєму світі. Наближається війна, переможець якого зможе і далі жити в Азероте, а занепалий відправиться до предків.

Тут ми ближче знайомимося з воєначальниками обох сторін, які більше всіх хочуть уникнути війни і кровопролиття і зберегти свої народи в цілісності.

Чи зуміють мудрі полководці знайти компроміс, відшукати винуватця ситуації, в якій вони опинилися, і мирно жити в Азероте?

17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 16 — Орки наступають

Читайте також:

Кращі безкоштовні ігри для Windows 8: ТОП-10

Кращі ігри про виживання — ТОП-10

Кращі ігри про зомбі — ТОП-10

Як підвищити ФПС в іграх: всі можливі способи 2017 року

Кредо вбивці (2017)

Науково-фантастична стрічка, що вийшла в Росії за 2 дні до Різдва.

1986 рік. Каллум Лінч повернувся додому і побачив мертву матір, яка впала від руки батька, що складається в ордені ассассинів. Батько пропонує хлопцеві сховатися, адже їх вистежили тамплієри, ні разу не канули в лету.

У 2016 році хлопця мали стратити, але він прокинувся в лабораторії «Абстерго» — корпорації, яка є прикриттям для існування стародавнього ордена.

Йому належить відшукати артефакт Яблуко Едему, щоб викорінити насильство на планеті. Для цього Каллуму доведеться лізти в машину, яка читає генетичну пам’ять і на її підставі дозволяє перенестися в минуле і пожити в тілах своїх предків.

Він потрапляє в Іспанію кінця XV століття і живе, як його предок-асасін. Тільки так він зможе дати бій тамплієрам і переважити чашу терезів на бік асассинов.

17 найкращих фільмів з ігор: Від «Супер Маріо» до «Креда вбивці» [Хронологія]

Рис. 17 — Асасін в запалі битви

У найближчі роки випустити його панірують Half-Life (2019) і аматорський фільм про всесвіт Анджея Сапковського (2018).