3 кращі програми для створення образу диска

731

З поняттям образу диска ви можете зіткнутися, якщо захочете встановити гру, операційну систему (ОС) або деякі види програмного забезпечення (ПО), які були викачані з Інтернет-мережі.

Про те як створювати і працювати з образами дисків, а також з допомогою яких програм читайте в нашій сьогоднішній статті.

Образ диска. Сфери застосування

Образ диска — це файл, що містить повну копію змісту і структури даних, розміщених на накопичувачі.

Під диском в даному випадку слід розуміти будь-жорсткий (HDD), гнучкий (FDD), або оптичний (CD/DVD) диск або Флеш-накопичувач.

Рада! Головною перевагою віртуального образу, є той факт, що образ диска містить абсолютно всю інформацію, для дублювання структури, змісту та розташування даних носія даних, повторюючи його набір секторів та ігноруючи файлову систему.

Віртуальні диски використовуються з метою:

 • Резервного копіювання.
  На відміну від звичайних програм резервного копіювання, які копіюють лише ті файли, до яких є доступ, у разі створення образу крім, власне, даних буде також скопійовані завантажувач і файли, які могли бути заблоковані ОС.
 • Розповсюдження програмного забезпечення. Розповсюдження (у т. ч. за допомогою мережі Інтернет) операційних систем (ОС) і програмного забезпечення (ПО) мають великий розмір (наприклад, дистрибутиви ОС BSD, Linux).
 • Створення віртуальних жорстких дисків у віртуальних машинах. Перед початком роботи з віртуальною машиною необхідно створити віртуальний жорсткий диск, на який в подальшому буде встановлена операційна система.
 • Тиражування однотипних систем.
  У разі необхідності встановлення операційної системи та програмного забезпечення на комп’ютери, що мають однакову конфігурацію.
  Більш раціональним кроком буде встановлення та налаштування ОС на один комп’ютер, після чого створюється образ разом з усіма налаштуваннями системи і встановлюється на інші комп’ютери.
 • Формат .ISO є найбільш популярними форматом образів дисків, однак має недолік — відсутність підтримки багато-сесійних даних.

  Іншими популярними форматами є формати .DMG і .IMG, а також пропрієтарні .MDS/.MDF (Alcohol, Daemon Tools), NRG (Nero Burning ROM), .VCD (VirtualCD) та інші.

  Далі розглянемо кілька найбільш популярних програм для створення образу диска.

  Огляд програм для створення образу диска

  Alcohol 52%

  Alcohol 52% — програма для створення образів CD/DVD, а також віртуальних приводів. Максимальна кількість віртуальних приводів — 31.

  На відміну від програми Alcohol 120%, безкоштовна при умові приватного, некомерційного використання.

  Також кілька урізаний функціонал програми — відсутня можливість запису даних на компакт-диски. Ціна ліцензії повній версії Alcohol 120% — 39 євро.

  Програма має широку мовну підтримку, інтерфейс програми доступний на 30 мовах, в т. ч. є підтримка англійської, української та російської мов.

  3 кращі програми для створення образу диска

  Налаштування програми дозволяють:

  • здійснювати перевірку точності читання даних з фізичних пристроїв;

  • покращувати якість сканування пошкоджених секторів;

  • одночасну роботу з 6 віртуальними приводами;

  • працювати з форматами: BIN, BWA, BWI, BWS, BWT, CCD, CDI, CUE, ISO, ISZ, NRG, MDS;

  DAEMON Tools

  DAEMON Tools — програма для створення і роботи з образами накопичувачів, а також віртуальними приводами, максимальна кількість яких дорівнює 32.

  Програма має 5 різних версій з різним функціоналом: Ultra, Lite, Pro Advanced, Pro Standard, Net.

  В залежності від типу оновлення (мінорні/Life-time), ціна на версії буде відрізнятися: Ultra (35/55), Pro Advanced (30/46), Pro Standard (25), Net (200).

  Ціна (євро) на версію Lite в базовій комплектації становить 3 євро, функціонал можна розширити докупивши окремі опції.

  3 кращі програми для створення образу диска

  Також існує безкоштовна версія програми, що має базові функції емуляції, обмежену тех. підтримку і рекламу від партнерів компанії.

  Зважаючи на таке розмаїття версій, виробник подбав про споживача, створивши таблицю порівняння продуктів компанії DAEMON Tools.

  Як видно з таблиці, для завдань середньостатистичного користувача вистачить функціоналу безкоштовної версії, яка дозволяє створювати і монтувати всі існуючі типи образів і емулювати до 4 приводів.

  Програма має зрозумілий русифіковане меню.

  Ultra ISO

  Ultra ISO — дана програма дозволяє створювати, редагувати, конвертувати образи в різні формати (b5i, b5t, b6i, b6t, bin, bwi, bwt, ccd, cdi, cue, daa, dao, dmg, icf, iso, ima, img, isz, lcd, mdf, mds, nrg, pxi, sub, tao, uif, vc4).

  Крім створення образів компакт-дисків, також є можливість створення образів жорстких дисків і флеш-накопичувачів.

  3 кращі програми для створення образу диска

  До корисних можливостей програми слід віднести:

  • оптимізація структури образу диска, що дозволяє більш раціонально використовувати місце на жорсткому диску;

  • створення завантажувальних дисків, що містять boot-сектора найбільш популярних операційних систем (DOS, Windows, Linux);

  • витяг завантажувальних секторів з жорстких (HDD) і гнучких дисків (FDD);

  • додавання, видалення, редагування файлів і папок безпосередньо всередині образу диска.

  Інтерфейс програми доступний на більш ніж 40 мовами, в т. ч. є підтримка англійської, української та російської мов.

  Вартість ліцензії програми становить 30 доларів, існує також триальна версія.

  Як за допомогою програми DAEMON Tools створити образ гри

  3 кращі програми для створення образу диска