7 кращих програм для сканування Canon

416

Щоб отримати якісні скани, необов’язково використовувати фірмові програми для сканування Canon.

Хоча вони дають досить позитивний результат, серед програмних продуктів, представлених користувачам, знайдеться чимало непоганих аналогів, що заслуговують уваги.

Частина з них розповсюджується безкоштовно, а частина вимагає деяких витрат в залежності від функціоналу, який вони надають.

Зміст:

Різноманітність асортименту та особливі вимоги до нього

Розпізнавання документів різних типів останнім часом стало справжньою необхідністю огляду на те, що цифрові копії стали більш затребуваними, ніж паперові оригінали.

Пов’язано це з тим, що їх набагато зручніше зберігати, передавати, а часом і обробляти.

Саме тому якість отриманих цифрових копій стає головним критерієм підбору програмних засобів, що використовуються, у тому числі з популярною технікою марки Canon.

На жаль, не всі виробники програм можуть порадувати користувачів.

Однією з проблем, що часто зустрічаються серед продуктів є відсутність регіональних налаштувань, начебто російськомовного інтерфейсу, що є особливим критерієм на вітчизняному просторі.

І подібних критеріїв досить багато.

Деякі продукти краще справляються з обробкою графічної інформації, інші більш придатні для роботи з текстами, в тому числі що містять кілька різних мовних фрагментів.

Паралельно з ними існують і інші програми і утиліти, включаючи ті, що на «відмінно» справляються з інформацією, поданої у табличній формі.

Ми вже виділили ряд повноцінних програмних комплексів і цілком простих утиліт, що задовольняють ряду користувальницьких вимог і, в підсумку, в цей список увійшли:

  • Canon MF Toolbox;
  • ABBYY FineReader 10 Home Edition;
  • OCR CuneiForm;
  • Scanitto Pro;
  • VueScan;
  • PaperScan;
7 кращих програм для сканування Canon

Рис. 1 – Популярна модель сканера Canon

Читайте також:

Програма для запису відео з веб-камери: огляд 5 кращих рекодеров

Найкращі програми для ПК: ТОП-10 маст-хев додатків

Огляд програм для відстеження посилок: Кращі для шопінгу

Canon MF Toolbox

Почати огляд моделей варто з фірмового додатка торговельної марки Canon, а саме MF Toolbox. Головний його недолік в тому, що російськомовної версії немає.

Весь інтерфейс, з допомогою якого користувач взаємодіє з даними – англомовний.

Втім, цей недолік з лишком компенсується перевагами програмного продукту, а їх у нього чимало.

По-перше, це невелика вага додатка, який складає всього 9,5 Мб, що в хорошу сторону позначається на його завантаження і швидкості роботи.

По-друге, додаток безкоштовне і поставляється разом з апаратною частиною виробником, що гарантує перевірку на сумісність.

Додаток працює спільно з ОС Windows, що відзначить левова частка користувачів офісної техніки.

Незважаючи на це, робота з ним відбувається досить оперативно, а для сканування досить пари кліків.

Додатковою перевагою програми можна вважати можливість збереження відсканованої інформації в різних форматах.

Такий функціонал дає перевагу, в першу чергу навіть не в зручності, а в економії часу, затрачиваемом на конвертацію з одного формату в іншій.

Набір форматів складається з найбільш популярних, тому MF Toolbox дозволяє покрити велику кількість базових потреб користувача.

На той випадок, якщо документ потрібно підкоригувати, можна використовувати особистий набір редакторів, а для швидкої передачі сканів можна використовувати опцію швидкого відправлення електронної пошти.

7 кращих програм для сканування Canon

Рис. 2 – Діалог Canon MF Toolbox

ABBYY FineReader 10 Home Edition

Від всесвітньо відомого виробника програмних продуктів ABBYY користувачі сканерів Canon можуть отримати версії FineReader 10 Home Edition, який дозволить не тільки зберігати документи, але і в якості бонусу швидко і ефективно їх розпізнавати.

Програмний продукт адаптований для сканування тексту, який відразу стає доступним для редагування.

При цьому сканований текст може бути представлений на будь-якому з 179 підтримуваних мов.

Важливою особливістю програмного комплексу є повноцінна робота у будь-яких версіях ОС Windows і фірмових додатках Microsoft.

Сканована інформація, як і у вищеописаному продукт, може бути відправлена за допомогою швидкого доступу до електронної пошти, але до цього додається нова опція.

Вона передбачає не просто відправку через Інтернет, але і повноцінну публікацію даних на конкретних ресурсах.

Зверніть увагу: програмний комплекс має версію з розширеними можливостями під назвою FineReader 12 Professional Edition.

Недоліком цього комплексу варто вважати вартість деяких його версій, оскільки для деяких користувачів вона може стати занадто високою.

В той же час не можна недооцінювати той факт, що виробник подбав про те, щоб користувач мав можливість доступу до всіх функцій завдяки інтерфейсу з русифікованими програмним шляхом командами.

Бонус – обробка зображень з мобільних пристроїв.

7 кращих програм для сканування Canon

Рис. 3 – Вікно ABBYY FineReader

OCR CuneiForm

Зі сканерами Canon може використовуватися і OCR CuneiForm. Це невелика утиліта з досить потужним функціоналом. Її основне призначення – сканування текстів з багатим форматуванням.

Розробники подбали про те, щоб утиліта змогла розпізнавати будь-які шрифти і не порушувала вихідної структури документа.

При цьому розпізнаний документ може передаватися у відповідний редактор або зберігатися в одному із заданих форматів, у тому числі графічних.

Зверніть увагу: виробник утиліти випускає оновлення досить регулярно, тому вона буде працювати навіть в самих нових версіях операційних систем.

Особливий бонус при розпізнаванні текстів – перевірка орфографії. Допомагає в цьому спеціально розроблений словник.

Програма має ряд ключових переваг, до яких можна сміливо віднести російськомовний інтерфейс, а також наявність безкоштовної ліцензії.

7 кращих програм для сканування Canon

Рис. 4 – Робота з OCR CuneiForm

Scanitto Pro

Деякі програми для сканування мають один недолік – вони після оцифровки документа моментально зберігають отримані дані в файл без можливості додавання даних.

Утиліта Scanitto Pro його позбавлена. З її допомогою користувач отримує можливість створювати цифрові дані в багатосторінковому форматі – такому як PDF.

Якщо ж користувачеві потрібно відредагувати отриманий текст, його дозволяється зберегти у форматі tiff.

Він відкривається багатьма програмами, в тому числі безкоштовними, що розширює коло маніпуляцій з даними.

Крім цього, програмка дозволяє зберігати дані в графічних форматах. До їх числа відносяться jpeg, png, jp2 і bmp.

Якщо, наприклад, потрібно відкоригувати отримане зображення, можна використовувати спеціальні функції його корекції.

У їх список розробники включили регулювання насиченості, яскравості і контрастності зображення зі сканера Canon.

Оцифровка документів відбувається досить швидко. При цьому процедуру можна навіть додатково скоротити, якщо використовувати опцію регулювання розмірів сканованій області.

Не можна недооцінювати також інтерфейс, реалізований з русифікованими меню, оскільки ряд користувачів не зможе скористатися програмою при відсутності русифікації.

7 кращих програм для сканування Canon

Рис. 5 – Вікно Scanitto Pro

VueScan

У тому випадку, коли доводиться працювати на старих сканерах Canon, ще й з застарілими операційними системами, процес оцифровки може перетворитися на тортури.

Однак утиліта VueScan дозволяє цього уникнути. Вона сумісна з величезною кількістю моделей сканерів, що робить її просто незамінною.

Зокрема, варто виділити такі моделі Canon: E510, MG2200, MG3200, MG4200, MG5400, MG6300, MP230, PIE PrimeFilm 7200.

Особливістю роботи з нею є швидке підключення до скануючого пристрою, а також розширені настройки при оцифровуванні зображення.

Остання опція особливо важлива при відновленні старих фотознімків, з якою програма справляється на «відмінно».

Вручну можна налаштовувати не тільки контрастність зображення, але і передачу кольору і навіть ступінь стиснення отриманого скана.

Недоліком утиліти можна вважати невеликий вибір форматів, в яких дозволяється зберігати дані. До них відноситься JPEG, TIFF і PDF.

Перший використовується при збереженні зображень, другий – тексту, а третій – даних обох типів.

Є ще пара недоліків у цієї утиліти.

По-перше, вона не у всіх версіях надає користувачеві російськомовний інтерфейс, а по-друге, застосовувати її безкоштовно можна лише обмежений період часу.

Більш пізні версії утиліти дають можливість сканувати навіть напівпрозорі слайди, підтримують також текстовий формат TXT, а для обробки зображень мають вбудовані інструменти редагування.

7 кращих програм для сканування Canon

Рис. 6 – Робота з VueScan

Читайте також:

ТОП-3 програми для скачування фільмів безкоштовно

Зібрати комп’ютер самостійно: онлайн-конфігуратор з перевіркою сумісності

Самий перший в світі комп’ютер: характеристики, історія створення та маловідомі факти

Як прискорити роботу комп’ютера: Поради щодо оптимізації

PaperScan

Іноді в офісних установах функцій простого копіра недостатньо і в такому випадку зображення доводиться окремо сканувати, зберігати в зручному форматі, відкривати нову програму, редагувати дані і тільки після цього відправляти на друк.

Весь цей процес можна скоротити до роботи в одному програмному продукті, такому як PaperScan.

Він дозволяє без запуску сторонніх додатків зробити оцифровування даних, їх редагування та прямий друк, що робить його просто незамінним в авральних умовах роботи.

Програма швидко підключається до сканера і має кілька версій, в залежності від того, що потрібно користувачеві.

У кожної з них свої переваги.

Версія PaperScan Free відрізняється безкоштовною ліцензією, але дещо обмеженим базовим набором підтримуваних функцій, а ось PaperScan версії Scanner Professional Edition порадує більш широким інструментарієм, але за неї доведеться заплатити користувачу.

Обидві версії дозволяють добитися високих показників компресії даних до рівня JBIG2, що полегшує їх передачу і не впливає на якість кінцевого зображення.

В той же час обидві версії мають загальний недолік – відсутність російськомовних команд меню. Втім, це не буде відчутною проблемою, якщо ви володієте англійською мовою на базовому рівні.

Бонусом для будь-якого користувача стане функція автоповороту і вирівнювання документів без необхідності повторного сканування, а також підтримка операційних систем сімейства Windows аж до 10 версії.

7 кращих програм для сканування Canon

Рис. 7 – PaperScan Professional Edition

RiDoc

Деякі утиліти, призначені для оцифровки, мають один недолік – вони, за наявності російськомовного інтерфейсу, неспроможні якісно розпізнавати російськомовні тексти, RiDoc до їх числа не належить.

Вона досить якісно сприймає текст і російською, і на інших мовах.

Варто також відзначити, що корисність може залишати водяні знаки на оцифрованих копій і може використовуватися безкоштовно протягом місячного пробного періоду експлуатації.

Після цього знадобиться оплатити ліцензію, але в результаті користувач отримає навіть більш широкий функціонал.

До переваг варто віднести стиснення даних після оцифровки без втрати якості, а також можливість пакетної обробки документів.

Після сканування дані можна конвертувати, а після цього зберігати або відправляти адресату електронною поштою.

Важливо: RiDoc підтримує роботу з сучасними сканерами, що запускаються в автоматичному режимі, і зі старими моделями з ручним управлінням.
7 кращих програм для сканування Canon

Рис. 8 – Робота з RiDoc

Висновки і напуття

Як бачите, програми для сканування Canon – це не єдине, що може використовувати власник сканера або МФУ марки Canon.

Ринок пропонує досить широкий асортимент сумісних програмних продуктів, в якому знайдуться і прості утиліти начебто Scanitto Pro, і складні програмні комплекси на зразок ABBYY FineReader, що надають максимально широкий набір функцій і операцій з оцифрованими даними.

У ньому користувачі знайдуть програмні засоби і для високоякісної оцифровки фотографій, і для швидкого розпізнавання тексту на будь-якій мові.

При цьому необов’язково платити за такі програмні продукти.

Частина з них поширюється з безкоштовною ліцензією, що особливо важливо для користувачів, які займаються оцифруванням непрофесійно.