Акції micron і western digital подорожчали на тлі локдауну в сіані — через нього може подорожчати пам’ять dram і nand

29

Компанії samsung і micron вже зробили свої заяви, що стосуються впливу епідеміологічної ситуації в китайському сіані на діяльність власних підприємств. У цьому місті samsung випускає твердотільну пам’ять, а micron-оперативну. За оцінками сторонніх експертів, від місцевих підприємств залежать 12% світового обсягу випуску nand і 7% пам’яті типу dram. Локдаун триватиме не менше трьох тижнів.

Джерело зображення: pixabay

За оцінками експертів wedbush, на сіаньському підприємстві samsung компанія виробляє до 40% всієї своєї пам’яті типу nand. Короткочасні перебої з її виробництвом, по суті, в деякій мірі вигідні постачальникам, оскільки даний фактор дозволить підвищити ціни, які останнім часом намагалися знизитися. Аналітики citi припускають, що підприємство samsung в сіані відповідає за 12% світового обсягу випуску мікросхем твердотільної пам’яті. У випадку з випуском dram на місцевому підприємстві micron, то воно відповідає за 7% світового ринку.

Зростання цін на пам’ять сприятиме і зміцненню курсу акцій виробників, але вже зараз western digital corporation, яка від подій в сіані не постраждала, опинилася в найбільш виграшній позиції. Курс акцій компанії встиг вирости на 5,2% до $66,13 за штуку, а цінні папери micron technology подорожчали на 3,5 %. Компанія wdc виробляє тільки твердотільну пам’ять, а оскільки криза в сіані торкнеться цей сегмент ринку сильніше, то і реакція ринку виявилася більш помітною саме щодо акцій цього виробника.