Активація Windows Vista

311

У цій статті ми розповімо, як зробити активацію Windows Vista.

Активація Windows Vista є необхідною дією після установки операційної системи. Користувачеві дається 30 днів на те, щоб активувати встановлену ОС, і тим самим підтвердити її достовірність. У випадку, якщо Windows Vista не буде активована в зазначений термін, Вам стануть недоступні багато функції операційної системи (вона продовжить роботу, але в урізаному варіанті). Для того, щоб активувати ОС, досить ввести ключ активації. Розглянемо, як це можна зробити.

Як ми вже говорили раніше, для активації Windows Vista Вам буде потрібно ключ активації. Уважно подивіться на кришку системного блоку (або ноутбука). Швидше за все на ньому наклейка з назвою операційної системи і написом product key. Послідовність цифр і букв product key і є шуканий ключ активації. Якщо ключ активації відсутній на кришці системного блоку, то можливо у Вас є диск і ключ активації написано на коробці від диска. Якщо у Вас немає ключа активації Windows Vista, Ви можете придбати ліцензію на право використання цієї ОС в роздрібній торгівлі. Звертаємо Вашу увагу, що на момент публікації цієї статті корпорація Майкрософт випустила нову версію ОС Windows 7. Якщо у Вас постає питання, яку операційну систему варто купити – Windows Vista або Windows 7, адміністрація сайту пропонує Вам вибрати Windows 7.

Отже, повернемося до теми нашої статті. Припустимо, що ключ активації Windows Vista у Вас є. Тепер Вам залишається ввести його і дочекатися перевірки ключа з боку Microsoft. Для того, щоб ввести ключ активації, Вам потрібно зайти в Панель управління (Пуск – Панель управління) і вибрати пункт Система (рис.1).

Рис.1 Панель управления
Рис.1 Панель управління

 

Виберіть пункт Система (рис.2).

Рис.2 Система
Рис.2 Система
Як показано на рис. 2, у графі Активація Windows зазначено, що ОС необхідно активувати протягом 29 днів. Якщо цього не зробити, багато можливостей Windows Vista стануть недоступні. Щоб ввести ключ активації, клікніть на кнопку Змінити ключ продукту (рис.3).
Рис.3 Выбор ключа
Рис.3 Вибір ключа

 

Оскільки у нас вже є ключ активації Windows (він був наклеєний на кришку системного блоку), ми вибираємо пункт Ввести інший ключ продукту (рис.4).

Рис.4 Изменение ключа продукта
Рис.4 Зміна ключа продукту

 

Ми вводимо свій ключ активації Windows Vista у віконце і натискаємо Далі. Після цього з’явиться системне повідомлення (рис.5).

Рис. 5 Сообщение об изменении лицензии
Рис. 5 Повідомлення про зміну ліцензії

 

Відразу ж після повідомлення про зміну ліцензії з’явиться повідомлення про успішної активації Windows (рис.6).

Рис.6 Сообщение об успешной активации Windows
Рис.6 Повідомлення про успішної активації Windows

 

Вітаємо! Тепер Ваша Windows Vista активована.

Якщо в процесі активації сталася помилка, це означає, що Ви або помилилися при введенні ключа активації, або Ваш ключ є простроченим (вже активовано).

Джерело: http://opensharing.org.ua/