Amd зосередиться на збільшенні своєї частки виручки за рахунок продажу більш дорогих компонентів

89

Нараховано винагороду

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

реклама

Виручка amd неухильно зростає в останні кілька років. У 2020 році компанія повідомила про свою рекордну виручку в розмірі 9,763 мільярда доларів, а в цьому році вона недавно домоглася колосального зростання на 60% до приблизно 15,5 мільярда доларів, що особливо важко досягти в умовах кризи поставок мікросхем. Тим не менш, amd впевнена, що досягне своїх цілей цього року і в найближчі роки завдяки поліпшеній пропозиції, зростаючому попиту на серверне і високопродуктивне обладнання, а також зосередженню уваги на моделях преміум-класу.

Безперервне зростання

«ми вважаємо, що можемо продовжити [це зростання доходів], як з клієнтами з боку попиту, так і з пропозиціями [з боку] наших партнерів-ливарників, постачальників субстратів, а також atmp [збірка, тестування, маркування та упаковка] що у нас є значні можливості для росту до і 2022 2023 років », – сказав девіндер кумар, фінансовий директор amd, на deutsche bank technology conference 2021 .

Поки в цьому році продажі amd були дуже високими. Компанія заробила 7,295 мільярда доларів за перші два квартали року і знаходиться на шляху до досягнення мети по збільшенню виручки на 60% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Щоб досягти своїх фінансових цілей цього року, amd повинна була віддати пріоритет виробництву продуктів, які вона зобов’язалася постачати для високоприбуткових моделей, що іноді означає відмову від частки в одиниці продукції. Фактично, amd отримала питому частку доходу в серверах і мобільних клієнтських пк, але її частка в десктопах впала в другому кварталі 2021 року (хоча у неї одні з кращих процесорів на сьогоднішній день), оскільки компанія зосередила своє виробництво на серверах з високою маржею. Тим часом, частка підрозділу компанії на ринку дискретних графічних процесорів для настільних і портативних пк у другому кварталі 2021 року впала до багаторічного мінімуму.

«першим пріоритетом є те, що якщо ми взяли на себе зобов’язання перед нашим клієнтом, ми хочемо бути впевнені, що зможемо поставляти запчастини клієнтам» – сказав кумар. “друге, на що ви подивитеся з загальної точки зору попиту і пропозиції, це центр обробки даних-дуже високий пріоритет. Потім бізнес пк, зокрема, з більш високою частиною стека, ми хочемо переконатися, що ми можемо підтримувати і продовжувати розвивати бізнес у цій галузі ».

Коли справа доходить до центрів обробки даних і серверів, amd особливо конкурентоспроможна зі своїми процесорами epyc 2-го і 3-го поколінь під кодовою назвою rome і milan, які мають до 64 ядер, чого intel не може запропонувати. На даний момент процесори amd epyc були особливо успішними у oem-виробників, що поставляють їх підприємствам. Але оскільки оператори хмарних центрів обробки даних все активніше впроваджують чіпи epyc, компанії доводиться задовольняти додатковий попит на свої серверні процесори.

Реклама

Говорячи про epyc, неможливо не згадати ще один великий ринок, для якого вони призначені: суперкомп’ютери. Amd виграла і виконала кілька контрактів на суперкомп’ютери зі своїми процесорами epyc, але її основний дизайн – суперкомп’ютер frontier 1.5 exaflops компанії oak ridge leadership computing facility, а також суперкомп’ютер el capitan 2 + exaflops національної лабораторії лоуренса лівермора.

І frontier, і el capitan оснащені процесорами amd epyc, а також обчислювальними графічними процесорами instinct, заснованими на архітектурі cdna, розробленої спеціально для області hpc. Будучи екзафлопсними системами, вони використовують безліч високоякісних компонентів і приносять величезні гроші технологічним компаніям. Одна тільки машина frontier принесе amd, hpe та іншим компаніям близько 600 мільйонів доларів.

графічні процесори призначені для геймерів, а не для майнер

Попит на дискретні графічні процесори для настільних комп’ютерів і ноутбуків значно зріс за останні квартали, оскільки люди тепер проводять більше часу вдома, але amd не змогла отримати з цього вигоду з точки зору одиничних поставок.

Очевидно, що, оскільки попит високий, компанія могла б підвищити ціни на свої графічні процесори і продавати більше високопродуктивних моделей (наприклад, тих, що входять в наш список кращих відеокарт ), ніж зазвичай. Однак amd також зіткнулася з протиріччями.

Реклама

Недавнє опитування обладнання steam показало, що кількість геймерів, що використовують відеокарти nvidia geforce rtx 30-ї серії, в 11 разів більше, ніж геймерів, що використовують новітні плати amd radeon rx 6000-ї серії. Грунтуючись на даних jon peddie research, nvidia перевершила amd у другому кварталі 2021 року, тому після аналізу даних з обох джерел деякі спостерігачі звинуватили amd у продажу своїх графічних процесорів radeon великим майнінговим фермам, а не у відправці їх в роздрібний канал після того, як вони побачили відео на reddit .

Фінансовий директор amd відкинув звинувачення і сказав, що попит з боку майнер незначний. Він також вказав, що, хоча amd не приділяє першочергової уваги своїм клієнтам графічних процесорів (ну, принаймні, якщо тільки вона не зобов’язалася заздалегідь поставляти їх клієнту), графічні процесори radeon призначені для геймерів, а не для майнер.

“по-перше, ринок криптовалюти не є для нас пріоритетом”, – сказав кумар. «ми не приділяємо першочергової уваги нашому продукту і не робимо його для криптовалют, це більше для геймерів, і це наш високий пріоритет з цієї точки зору. Що призвело до зростання [доходів від графічних процесорів], як ви знаєте ,у нас [є] radeon rx 6000-series, високопродуктивні графічні процесори [вони] дуже конкурентоспроможні ,і це є рушійною силою зростання ринку графічних процесорів”.

Бізнес з дискретними графічними процесорами в значній мірі залежить від величезних витрат на дослідження і розробки, ефекту ореолу, створюваного висококласними відеокартами, присутності в роздрібній торгівлі з широким сімейством пропозицій і маркетингових інвестицій. Кілька років тому amd не могла дозволити собі великих інвестицій у свій бізнес графіки і приділяла пріоритетну увагу бізнесу процесорів, оскільки у неї був чіткий план дій з видимою віддачею. Це причина, чому сьогодні nvidia може значно перевершити amd з продажу.

Було б цікаво дізнатися, чи достатньо зараз amd інвестує в свій бізнес з виробництва графічних процесорів і чи вистачить цього, щоб через кілька років захопити значну частку ринку у nvidia.

Будучи обмеженими щодо обробки пластин, постачання підкладок і рівнів ємності atmp (збірка, тестування, маркування та упаковка), amd реально не може значно збільшити свої одиничні поставки і виграти частку у intel, особливо на клієнтській стороні ринку. Тому amd повинна зосередитися на частці виручки, продаючи серверні процесори, а також продукти преміум-класу замість дешевших sku.

«ми дуже зосереджені на частці виручки, щоб рухатися вперед і продовжувати рости, тому що ми вважаємо, що навіть на тому рівні, на якому ми знаходимося зараз, у нас значно нижча частка доходу з точки зору того, до чого ми прагнемо від збільшення частки виручки, зокрема, з продуктами преміум-класу і порівняльними продуктами, які ми представляємо», – сказав кумар.

резюме

Amd досить оптимістично дивиться на своє середньострокове майбутнє, оскільки попит на її продукти зростає у всіх сегментах ринку, включаючи клієнтські пк, центри обробки даних і суперкомп’ютери. Фактично, вперше за всю свою історію amd пропонує дуже конкурентоспроможні (якщо не найкращі) процесори практично для всіх основних додатків. У поєднанні з високим попитом на комп’ютери, не дивно, що компанія не може задовольнити 100% попиту, з яким вона стикається.

Враховуючи зростаючий попит на все, що потрібно для обчислень, основним завданням amd в найближчі квартали і роки навряд чи буде отримання додаткових замовлень на продаж якомога більшої кількості деталей, а у виробництві достатньої кількості мікросхем для задоволення зростаючого попиту. Тим часом amd зосередиться на збільшенні своєї частки виручки за рахунок продажу більш дорогих компонентів.