Apple не рекомендує кріпити iphone на самокати-у смартфона може зламатися камера

60

Компанія apple попередила власників iphone про те, що вібрації високої амплітуди в певних частотних діапазонах, зокрема, тих, які генеруються двигунами мотоциклів, можуть погіршити роботу камер смартфонів.

На сторінці підтримки продукції apple повідомляється, що системи камер в деяких моделях iphone включають технології оптичної стабілізації зображення і автофокусування зі зворотним зв’язком, які дозволяють робити чіткі фотографії навіть в складних умовах. Вони працюють на основі гіроскопів і магнітних датчиків, які компенсують руху і вібрації в процесі зйомки фото і відео. За словами компанії, ці датчики не розраховані на тривале використання і вплив вібрацій високої амплітуди.

Двигуни мотоциклів створюють інтенсивні вібрації великої амплітуди, які передаються через шасі і кермо, тому apple вкрай не рекомендує кріпити iphone до байка. Не бажано це робити також і з малопотужними транспортними засобами, такими як мопеди, скутери і електросамокати. Незважаючи на те, що вібрації у них порівняно меншої амплітуди, ризик пошкодження камери iphone зберігається. Компанія радить власникам малопотужних транспортних засобів використовувати амортизуюче кріплення, щоб звести до мінімуму ймовірність пошкодження систем ois і af.

Судячи з усього, apple опублікувала таке попередження, оскільки на тематичних форумах власники iphone дійсно скаржилися на якість зйомки після того, як кріпили смартфон на кермо мотоцикла і навіть велосипеда. Варто відзначити, що це стосується не тільки iphone, але і всіх смартфонів, у яких є системи ois і af.