Архіватор RAR для Android — Особливості використання

703

Враховуючи поширеність операційних систем для смартфонів на базі Linux і велика кількість заархівованих з метою економії місця файлів, необхідність в установці додатка RAR для Android нерідко виникає перед користувачами мобільних гаджетів.

З його допомогою можна, наприклад, скачавши файл з мережі на телефон, розпакувати його прямо на цьому пристрої, не займаючись відправкою інформації спочатку на комп’ютер, а потім назад.

За замовчуванням смартфони на ОС «Андроїд» не комплектуються програмами, здатними працювати з архівами з розширенням .rar.

І для їх відкриття, створення або хоча б переглянути містяться всередині файлів не обійтися без установки спеціальної програми, яка, до речі, допоможе розібратися і іншими видами архівів.

Особливості додатка

Останні версії безкоштовної програми RAR дозволяють власникам смартфонів виконати наступні дії:

 • Розпаковувати практично всі відомі архівні формати типу RAR, TAR, XZ, ZIP, GZ, ARJ і навіть ISO;
 • Створювати звичайні архіви з використанням декількох способів стиснення і навіть робити їх зашифрованими користувальницьким паролем;
 • Виявляти і виправляти помилки в заархівованих файлів;
 • Отримати детальну інформацію про хід розпакування, включаючи час, що залишився, і швидкість вилучення.
Архіватор RAR для Android — Особливості використання

Параметри розпакування архіву

Варто відзначити, що програма здатна працювати навіть на не занадто вимогливих і дешевих смартфонах (починаючи з операційної системи 4.0, що встановлюється з 2011 року).

Рада! Власникам апаратів з Android 2.x варто оновити систему або користуватися програмами-аналогами.

Зате на багатоядерний сучасному процесорі RAR здатний задіяти усі можливості потужного процесора і створити архів зі швидкістю, порівнянної з аналогічними показниками настільного ПК.

Можливості програми значно більше порівняно з вбудованим в ОС базовим архіватором від Google.

При цьому на відміну від програми для Windows, вона розповсюджується абсолютно безкоштовно через інтернет-магазини типу Google Play.

Використання архіватора

Перед тим, як почати користуватися програмою, її слід попередньо встановити з надійного джерела.

На сервісі Google Play в результатах пошуку RAR додаток від компанії Rarlab буде знаходитися в самому верху.

І, завдяки його можливостям, завантажувати та встановлювати інші архіватори практично не має сенсу.

Налаштування програми

Після запуску RAR для Android можна побачити інтерфейс архіватора, цілком зрозумілий для будь-якого користувача.

Як і практично в будь-якому додатку для Android його панель управління знаходиться у верхній частині і містить три основні іконки (копіювання, вилучення та видалення файлу), а також ряд додаткових функцій.

Архіватор RAR для Android — Особливості використання

Зовнішній вигляд інтерфейсу програми

Якщо знайти в списку файлів, що знаходяться в пам’яті або на зовнішній карті смартфона або планшета, архіви у підтримуваних форматах, додаток одразу ж відзначає їх приблизно таким же значком, як і на своєму логотипі – трьома лежать один на одному томами.

Відкрити заархивированную інформацію можна одним натисканням пальця, розархівувати – двома. Те ж саме відбудеться і при закритому архіваторі, якщо просто натиснути на архів у файловому менеджері.

Параметри архіву

Якщо при розпакуванні заархівованих даних в результаті на смартфоні виявляються файли, які попередньо помістили в архів, то створити його можна кількома способами:

 • У форматі RAR, RAR4 або ZIP;
 • З різною якістю стиснення. Рекомендується вибирати стандартне, створює архів ненабагато більше за розміром в порівнянні з максимальним архівуванням, але робить це в кілька разів швидше;
 • Видаляючи або залишаючи інформацію після архівації.
 • Архіватор RAR для Android — Особливості використання

  Параметри стиснення файлів

  Відмінності від архіватора для Windows полягають в невеликому виборі форматів стиснення і неможливості створити SFX-архів.

  Зате користувачеві доступна установка пароля на заархивированную інформацію, завдяки чому файл буде надійно захищено від перегляду сторонніми.

  На більшості сучасних смартфонів швидкість стиснення досить велика – наприклад, файл розміром 100 Мб стискається протягом всього 10-15 секунд, що можна порівняти з показниками середнього комп’ютера або ноутбука.

  Хоча в основному на телефонах архіви не створюються, а відкриваються.

  Висновки

  Розглядаючи можливості і особливості архіватора, можна зробити висновок, що RAR для Android досить функціональна і корисна навіть для звичайного користувача програма.

  Важлива і її безкоштовність, що рятує від необхідності користуватися неліцензійним ПЗ.

  Хоча всім тим, хто збирається розархівувати на своєму мобільному гаджеті захований в RAR-архіві файл, слід бути обережними – саме в них найчастіше містяться віруси, в той час як можливості більшості антивірусних програм на Android поступаються параметрам антивірусів для ПК.

  Тематичне відео:

  Як стискати і витягувати файли з допомогою RAR для Android для андроїд. Winrar для android

  Архіватор RAR для Android — Особливості використання