Aya neo обіцяє ядра amd ryzen нового покоління в своїй новій консолі

29

Згідно з тизером, опублікованим компанією в twitter, aya neo обіцяє «інновації, яких ніколи не було на консолях windows», і, очевидно, включає в себе якісь ядра amd наступного покоління. Хоча більш детальна інформація поки не доступна. Aya neo планує зробити оголошення 28 грудня 2021 року. Вибір часу цікавий з кількох причин.

По-перше, виставка побутової електроніки стартує на початку січня 2022 року, і саме тоді прийде потік анонсів (одні цікавіше інших, природно). Наприклад, ходять чутки, що nvidia представить нову флагманську відеокарту geforce rtx 3090 ti, а amd, як очікується, анонсує свою оновлену серію ryzen 5000, оснащену багатошаровим 3d v-кешем.

В цьому і полягає інша причина, по якій час анонсу aya neo інтригує – він буде опублікований до прямої трансляції amd ces (технічно це захід, що передує ces).

Твіт aya neo дражнить: це будуть “ядра amd нового покоління для геймерів” в портативній ігровій системі “next”. Поточна консоль aya neo також працює на базі amd, а нещодавно оновлена модель pro пропонує мобільний процесор ryzen 7 4700u, створений за 7-нанометровим технічним процесом. Цей чіп має 8-ядерну / 16-потокову конфігурацію на основі zen 2 в поєднанні з вбудованою графікою radeon vega 7.

Можна з упевненістю сказати, що aya neo не вставить оновлений настільний процесор серії ryzen 5000 і дискретний графічний процесор в свою консоль нового покоління. Отже, питання полягає в тому, який soc він в кінцевому підсумку буде використовувати? компанія може піти за кількома напрямками.

Одне з них-піти по стопах valve зі своєю steam deck і прийняти нестандартний amd van gogh. Якщо піти в цьому напрямку, то консоль next буде оснащена ядрами цп zen 2 в поєднанні з графікою rdna 2.

Інший варіант-barcelo-u, який об’єднує ядра процесора zen 3 з графікою vega 7. А ще є rembrandt-u, який запропонує 6-нм процесорні ядра zen 3 + з графікою rdna 2. Перехід на rembrandt-u був би найкращим для консолі 2022 року. Поки доводиться тільки здогадуватися, оскільки компанія ніякою інформацією з цього приводу не ділилася. У будь-якому випадку aya neo підняла ажіотаж серед любителів портативних консолей.