Базові станції 5g в японії дозволять дистанційно заряджати носяться прилади

20

Телекомунікаційна фірма з країни висхідного сонця softbank в найближчому майбутньому приступить до випробування нової технології, яка дасть можливість застосовувати стільникові вишки в якості станцій бездротової зарядки для носяться приладів.

В принципі, це давно було передбачувано, так як ще на зорі радіотехніки був придуманий детекторний радіоприймач, який не потребує батарейці або розетки. Звичайно, він генерував звук тільки на навушники (потужність близько десятої частки вата), але принципова можливість створення таких пристроїв вже була доведена. Є багато технічних складнощів (низька потужність, залежність від положення антени), але, судячи з усього, їх відносно успішно подолали, правда, тепер потрібно не просто наявність потужної радіостанції в межах досяжності, а стільникова вишка п’ятого покоління в безпосередній близькості (до 100 метрів). Це досить даремний варіант-з тим же успіхом можна було просто поставити на вишці доступну людям розетку. Поки пропоноване рішення знаходиться в розробці в партнерстві з вченими з кіотського університету, технологічного інституту канадзави і японського національного інституту інформаційних і комунікаційних технологій.

Йдеться про встановлення спеціальних бездротових передавачів енергії на базові станції стандарту 5g. У перспективі такі станції зможуть дистанційно заряджати прилади користувачів. Питання в тому, наскільки істотно це буде, розрахунки показують, що це не матиме сенсу.

Справа в тому, що потужність бездротової зарядки буде обмежена 1 міліваттом для запобігання негативного впливу на організм людини. Радіус дії спочатку складе близько 10 метрів з подальшим розширенням до 100 метрів. Тобто до вишки треба підійти майже впритул, або їх доведеться ставити по кілька штук на будівлю (в хмарочосах ще й на різних поверхах).

Бездротовим методом будуть заряджатися акумулятори всіх дуже малопотужних пристроїв.

На даний момент застосування подібної технології в країні висхідного сонця заборонено, щоб уникнути можливої інтерференції з сигналами систем зв’язку. Але уряд незабаром послабить обмеження. Softbank розраховує вивести нове рішення на ринок в 2025 році.