Британський монетний двір буде видобувати золото зі старої електроніки

28

Королівський монетний двір великобританії в найближчому майбутньому збирається зайнятися переробкою старих смартфонів і ноутбуків для вилучення з них золота, срібла та інших металів. Для цього буде задіяна новий хімічний розчин.

Королівський монетний двір став партнером канадського стартапу excir. Спільно вони планують витягувати 99% металів в електронних відходах. Всього за кілька хвилин хімічна речовина витягує дорогоцінні метали з друкованих плат. Потім золото можна переплавляти в злитки.

Вилученням дорогоцінних металів займатимуться на головному підприємстві королівського монетного двору в уельсі. Більше не потрібно збирати електронні відходи на звалищах або відправляти на переробку при високих температурах на плавильні заводи за межами великобританії. Початкове застосування технології дало золото чистотою 999,9. В майбутньому з її допомогою можна буде витягувати також паладій, срібло і мідь.

Цей процес розробник називає екологічно чистим з мінімальним впливом на навколишнє середовище. Нещодавно компанія excir отримала фінансування в розмірі $4,3 млн.

У 2019 році по всьому світу було викинуто 53,6 млн тонн електронних відходів. Це на 20% більше, ніж за 5 років до цього. У 2030 році таких відходів може бути 74 млн тонн. У грошах в 2019 році відходи були на суму $57 млрд.переробляється з них менше 20%. Тут на допомогу і повинна прийти нова технологія.

Виробники теж намагаються внести свій внесок у зменшення кількості електронних відходів. Наприклад, компанії на кшталт apple і samsung продають нові смартфони без зарядних пристроїв і навушників. Правда, ціни на них чомусь нижче не стають.