Чемпіон з сімрейсингу провів тести на реальній formula renault

14

У 2020 році автомобільна федерація україни (фау) вперше провела офіційний чемпіонат україни з сімрейсингу. Чемпіонат складався з п’яти етапів, на трасах в монці, спа, барселона, імола і ред булл. По ходу чемпіонату розігралася гостра боротьба між артемом хорольським і домініком хорошавіним. Весь чемпіонат суперники йшли що називається» колесо в колесо”, але в підсумку перемога в чемпіонаті дісталася артему.

Дана подія не залишилася без уваги з боку української команди vermin formula, яка спеціалізується на роботі з пілотами з сімрейсингу і проводить тести на реальному формульному боліді formula renault 2.0 в європі. За перемогу в чемпіонаті україни команда vermin formula запросила артема хорольського провести тести у франції на легендарній трасі magny-cours, де ще зовсім недавно проходили етапи королівської формули 1 і перемагав міхаель шумахер. Завжди дуже цікаво наскільки досвід і вміння отримані в сімрейсингу можуть допомогти пілоту при пілотуванні боліда в реальності. Хвилюючий момент-виїзд артема з боксів і перші кола. Секундомір починає відраховувати час кіл…

Артем закінчує сесії з найкращим часом 1: 41: 4**. Це всього в 3 секундах повільніше професійних пілотів, які працювали на цій трасі в цей день, але вони використовували свіжі комплекти гуми, яка дає скинути ще півтори секунди з кола. Феноменальний результат для пілота, вперше в житті сів за кермо формули. Але артем не новачок – за плечима 10 років в сімрейсингу в щільній боротьбі з кращими світовими пілотами.

Трохи про болід formula renault 2.0. Монокок зроблений італійським ательє tatuus і має серійний номер 247. Двигун renault sport спеціально підготовлений для формул, об’ємом 2 літри і потужністю понад 210 кінських сил. Коробка передач семиступінчаста. Вага боліда всього 600 кілограм і він досягає максимальної швидкості в 240 км/год.

Враження від тестів, артем хорольський:

Відразу на виїзді з піт-лайн я був вражений динамікою боліда, яка досягається завдяки його малій вазі. Але, як тільки я під’їхав до першої точки гальмування, враження від розгону пішли на задній план від можливості даного боліда гальмувати. Буквально пару кіл на адаптацію і був готовий до роботи на треку з траєкторіями, точками гальмування, і в цілому – досягнення швидкого часу кола.перед виїздом на свою сесію я засік часи інших пілотів і отримавши орієнтир у вигляді середнього часу 1:46:5-я був приємно здивований, коли з 5-го кола я включив режим приладової панелі який відображає час і побачив 1: 44: 0**.з цього моменту часи почали тільки поліпшуватися. До кінця першої сесії мій найкращий час був 1:42:5.проаналізувавши телеметрію я виїжджаю на свою другу сесію, знаючи, що я точно можу ще «зняти» 1-1.5 секунди. До чого я відразу ж приступив – 1:42:0, 1:41:7, 1:41:4к жаль, швидше проїхати мені так і не вдалося. Через складні погодні умови (обидві мої тренувальні сесії мрячив дощ) я так і не зміг «зібрати» чисте коло, так як кожен раз я допускав помилки і посковзувався в тому чи іншому повороті. У тому числі і на своєму якнайшвидшому колі.незважаючи ні на що я шалено вдячний команді vermin formula за надану можливість. Дуже сподіваюся, що після даних тестів у мене відкриються можливості продемонструвати свій потенціал, а я в свою чергу – буду прикладати якомога більше зусиль, що б це реалізувати.

Ми дуже раді запросити українського чемпіона у віртуальних гонках на реальний автодром і показати свій талант. І тут артем не підвів-мені це нагадало, як зовсім невідомого кімі райконена запросили на перші тести формули і він миттєво почав об’їжджати досвідчених пілотів. Так було і з артемом-з перших кіл вражаючий час. Даний приклад наочно показує, що в україні є таланти, є свої ферстапени. Реальний автоспорт дуже дорогий, але віртуальні гонки, як виявилося, можуть дати хороший базовий досвід підготовки, який миттєво можна реалізувати на треку. Це особливо актуально для реалій україни, тому розвиток симрейсингу дозволить нашим пілотам блищати на світових чемпіонатах, тим більше, що цього року дисципліна віртуальних гонок стала офіційною на олімпійських іграх.

Більше фотографій з тестів ви можете знайти в instagram-каналі команди. Матеріал надано прес-службою команди vermin formula.