Чому деякі смартфони знімають гірше інших

333

У вас Android з камерою в 20МР, але один все одно робить більш круті знімки на свій старенький iPhone 5s, і ви вперто не розумієте чому? Просто якість знімків визначається не одним кількістю мегапікселів.

На початку нашого століття телефони мали камери з роздільною здатністю не більше 2МР. Якщо б вам знадобилося роздрукувати знімок з такої камери на аркуші А4, ви б отримали мазанину, лише віддалено нагадує фото.

Картинка розміром 10х15 см виглядала б більш розбірливо, але все одно далеко від ідеалу. Сьогодні смартфони оснащені набагато більш потужними сенсорами.

Наприклад, Sony Xperia Z2 має камеру в 20МР, а в Samsung Galaxy S5 – 16МР. Що стосується iPhone 8, його роздільна здатність камери становить всього 12MP, що не так вже й багато, порівняно з іншими згаданими моделями. Чи означає це, що iPhone робить фото гіршої якості? Немає.

Кількість мегапікселів – це міф

Невірно вважати, що чим більше мегапікселів, тим якісніше будуть виходити знімки. Проте це не зупиняє виробників від бажання просунути свій товар тільки тому, що у нього «число більше», ніж у конкурентів.

Та й простому обивателю так простіше розмірковувати. Логічно ж: якщо більше мегапікселів, значить, і камера потужніше буде. На ділі все не так просто.

У всьому винна матриця

Почнемо трохи здалеку – з матриці. Матриця – це сенсор, який вловлює світлові промені. Її характеристики визначають дозвіл знімка, кут огляду, глибину кадру, контраст і все інше.

При рівній кількості пікселів вирішальне значення має фізичний розмір матриці. Чим вона більше, тим більше світла на неї потрапить, і в результаті знімок вийде детальніше. Саме тому смартфони з однаковою кількістю мегапікселів можуть робити знімки, які сильно відрізняються за якістю.

Однак з-за обмежень щодо розміру в смартфон можна поставити велику матрицю, тому цифрові фотоапарати ще довго будуть залишатися лідерами за якістю і дозволом.

Але можна зменшити розмір пікселів, і тоді їх щільність на сенсорі значно зросте. Ви будете хвалитися своїми 20МР на борту якого-небудь китайського ноу-нейм (в цілому може бути навіть і непоганого), але знімки будуть явно програвати того ж iPhone 8. І все з-за розміру матриці.

Чому Apple переграє всіх в якості фото

В iPhone 5s розмір пікселів був не зменшено, а збільшено з 1,4 мікрометра до 1,5 мікрометра. Разом з цим Apple вдалося вмістити в смартфон збільшену діафрагму і матрицю, розмір якої був на 15% більше, ніж у попередніх моделей.

Результат комбінації був приголомшуючим: iPhone 5s розгромив всіх конкурентів на ринку мобільного зйомки. Фотографії, зроблені цим смартфоном, виходили більше, яскравіше і містили менше артефактів (шуму).

Підсумок

Немає сенсу купувати телефон з великою кількістю мегапікселів, якщо його матриця мала. Ви не зможете обрізати такі знімки, так і на комп’ютері при збільшенні вони будуть виглядати не найкращим чином. МР – це тільки вершина айсберга.

Якщо ви шукаєте телефон для хорошої мобільного зйомки, можете не вдаватися до характеристики процесорів і види захисного покриття. Але технічні питання по камері доведеться вивчати детально.