CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

322

Часто, коли швидкодію комп’ютера знижується, починаються «гальмування» і підвисання, користувач звинувачує в цьому велика кількість супутніх автоматичних процесів, які були запущені в ході сеансу роботи на ПК.

І дійсно, дуже часто відключення зайвих процесів здатне позитивно позначитися на швидкодії пристрою, ось тільки визначити, які процеси потрібні в даному випадку, а які – ні, іноді буває досить складно.

У цій статті ми відповімо на питання про те, чому запускається csrss exe, що це за процес і можна відключати?

Зміст:

Особливості

Такий процес відбувається на всіх версіях операційних систем, починаючи з Windows 2000, побачити його можна, запустивши Диспетчер завдань – там він завжди присутній у дереві процесів.

Запускається така програм автоматично при запуску сеансу роботи з комп’ютером.

Що ж це таке і чи здатен цей процес впливати на роботу комп’ютера?

Даний процес є дуже важливим системним дією, і відключати його заборонено.

Його назва – це абревіатура від Server Client Runtime Subsystem, що в перекладі означає «підсистема взаємодії клієнта і сервера».

І це саме те, що і робить цей процес.

Такий процес є проміжним і особливо активно діє на стадії, коли серверна та клієнтська частини операційної системи взаємодіють між собою.

CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

Принцип роботи

Значимість даного процесу легко оцінити, знаючи, що всі програми, утиліти і програми, які користувач встановив на свій ПК, запускаються саме завдяки цьому процесу.

Крім того, ця служба відповідає за те, щоб користувач зміг працювати з системою саме за коштами інтерфейсу вікон і кнопок (якщо б ця служба не була запущена, то працювала б тільки командний рядок).

Таким чином, процес потрібен для забезпечення нормального взаємодії між системою і вами, а тому відключення його не допускається.

Важливо! Ні один користувальницький процес, команда або дія не запуститься або не спрацює при відключенні даного процесу.
CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

Де знаходиться?

Файл відноситься до системних, бо розташований на тому жорсткому диску, на якому записані файли системи (якщо кілька дисків).

Як і будь-системний файл, за замовчуванням він знаходиться за адресою – C:/Windows/System32 – саме в цій папці ви зможете знайти файл даної служби.

Такий файл завжди тільки один, і якщо в Диспетчері завдань ви бачите, що запущено більше двох таких служб, в більшості випадків це говорить про явну ознаку наявності вірусу.

Проте, виключення складають Windows 7 і Windows 8 – в цих операційних системах іноді може бути запущено дві такі служби. Але не більше того.

Якщо ж таких процесів запущено більше, ніж повинно бути, це означає, що вірус замаскувався під системну службу, що саме по собі є досить поганим симптомом, так як такі віруси можуть вносити значні зміни в операційну систему, а також важко видаляються.

CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

Читайте також:

Microsoft compatibility telemetry? Які функції виконує цей процес і як його відключити

Кращі процесори 2017 для комп’ютера: ТОП-10 варіантів

Вбудовані графічні процесори. Все про підключенні і відключенні

Створені для геймерів: Огляд ігрових ноутбуків 2017 року

Перевантаження процесора

Однією з неприємних рис такого процесу є те, що в ряді окремих випадків він дійсно здатний надавати значну навантаження на процесор, викликаючи гальмування комп’ютера і підвисання деяких програм.

Справа в тому, що іноді служба дуже значно перевантажує оперативну пам’ять. Чому ж це відбувається?

На ранніх етапах розробки, творці пред’являли до такого процесу всі ті ж вимоги, що і до будь-якого іншого системного – щоб він не займати більше 3000 Кб оперативної пам’яті при нормальному режимі роботи без збоїв.

Тому, якщо навантаження від цього процесу дуже велика, то це може означати, що процес функціонує нестабільно, і таке його стан слід негайно усувати, знайшовши його причину.

У яких же випадках можна говорити, що надмірна навантаження?

Заходячи в Диспетчер завдань і переглядаючи там обговорюваний процес, ви повинні бачити свідчення, рівні нулю в стовпці Навантаження на ЦП.

Іноді показники можуть бути трохи вище, порядку десятих або сотих болів відсотка, якщо ж ці показники значно вище, то можна говорити про збій.

CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

Усунення проблем

Якщо є проблеми з роботою даної служби, то їх потрібно знайти.

У ряді випадків це може бути навіть складніше, ніж саме усунення неполадки.

Найбільш часто причиною таких проблем є віруси, і саме на них потрібно в першу чергу перевірити пристрій.

Якщо після усунення вірусів і перезавантаження пристрою навантаження від даної служби на центральний процесор все ще залишається дуже висока, то можна спробувати використовувати діагностику за допомогою іншого антивіруса.

Але якщо і він нічого не виявить, то краще довірити роботу з усунення такої несправності фахівцям в сервісному центрі.

Як вже було сказано вище, неполадки в даному процесі викликаються тільки досить серйозними вірусами, що чинять вплив саме на файли системи і маскирующимися під них.

І в даний час вірусів, «носять» саме цю маску, досить багато.

Вони такі, що не завжди можуть бути виявлені антивірусом, мають стандартні налаштування або при Швидкому скануванні».

Як же діє такий вірус?

Він копіює сам себе, послідовно розміщуючи свої копії в системних папках, звідси і з’являється в Диспетчері завдань кілька процесів з такою назвою.

Більше того, такі шкідливі програми можуть переносити свої копії на пристрої USB, звідки вони можуть потрапляти на сторонні комп’ютери.

CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

Сканування

Запустіть антивірусну програму і ініціюйте сканування системи на віруси.

Причому, необхідно вибирати саме глибоке сканування, так як швидко або поверхневе часто не знаходить замаскованих шкідливих програм в системних папках.

Не всі антивірусні програми однаково ефективні при пошуку файлу — віддайте перевагу таким антивірусів:

  • Kaspersky;
  • EsetNOD32;
  • Panda;
  • Dr. Web.
З великою часткою ймовірності можна сказати, що якийсь із цих антивірусів зможе знайти шкідливе програмне забезпечення. Але інколи цього не відбувається.

Що ж робити в такому випадку?

CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

Інші способи

Якщо ви не є фахівцем, то втручатися в реєстр пристроїв не варто, хоча, звичайно, можна видалити шкідливі файли і з його допомогою.

Але так як мова йде про системні служби, то будь-яка помилка в цих процесах може призвести до збою в функціонуванні комп’ютера.

Тим більше, що є спосіб набагато простіше.

Вам необхідно просто відкрити Диспетчер завдань і прокрутити список процесів до того місця, де знаходяться всі, цікаві вам.

Тепер починайте по черзі зупиняти кожен процес.

Якщо ви зупиняєте вірусний процес, то він просто відключиться і ніяких підтверджень від вас не буде потрібно.

Якщо ви спробуєте зупинити таким способом справжній системний файл, то операційна система «запитає» чи ви справді хочете завершити цей процес.

Таким способом можна зрозуміти, який файл є справжнім.

CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

Читайте також:

Оновлення Windows 8 до Windows 10 — покрокова інструкція

Як прискорити роботу комп’ютера: Поради щодо оптимізації

Як підвищити ФПС в іграх: всі можливі способи 2017 року

Як відключити автоматичне оновлення в Windows 10: Керівництво

Видалення вірусу

Тепер вірусні файли необхідно видалити.

Для цього затисніть клавіші Win+F і в полі введення наберіть назву процесу, а потім натисніть Пошук.

При цьому пошук має проводитись скрізь – в логічних розділів на жорсткому диску, знімних носіях і т. д.

CSRSS exe: чому запускається і що це за процес?

Після того, як всі файли будуть виявлені, перевірте їх на наявність цифрового підпису, клацнувши по ним правою кнопкою миші і вибравши пункт меню Властивості.

Видаліть всі файли, які не мають цифрового підпису Майкрософт.