Де на клавіатурі клавіша Win – простий відповідь на складне питання

338

Багато користувачів, читаючи різні інструкції на нашому сайті, нерідко задаються питанням про те, де на клавіатурі міститься кнопка Win.

Справа в тому, що в наших статтях ми часто говоримо, що потрібно натиснути цю клавішу і, приміром, «R», щоб запустити вікно виконання програм або використовувати інші комбінації для виконання тих або інших завдань.

Але далеко не всі користувачі і навіть постійні читачі geek-nose.com знають, в якому місці шукати цю саму загадкову клавішу.

Якщо ви ставитеся до таких юзерам, сьогодні ви отримаєте відповідь на своє питання.

Зміст:

Розташування клавіші

Скажемо відразу, що вона завжди знаходиться в лівому нижньому кутку, між «Alt» і «Ctrl», під «Shift». На ній зображена іконка Windows. Звідси, до речі, і назва.

Іноді ця іконка може бути в кружечку, але іконка є завжди. З цього простого ознакою можна дізнатися потрібну нам клавішу. Приклад можна бачити на малюнку 1.

Де на клавіатурі клавіша Win – простий відповідь на складне питання

Рис. 1. Клавіша ліворуч внизу

На деяких зразках її можна бачити не тільки зліва, а ще і праворуч. У такому випадку вона також буде знаходитися між «Alt» і «Ctrl», але там також буде клавіша «Властивості».

Хоча це актуально не для всіх клавіатур.

Підказка: Кнопка «Властивості» відкриває випадаюче меню або вікно властивостей. Воно буде унікальним для кожного конкретного вікна чи програми.

Приклад також можна бачити на малюнку 2.

Де на клавіатурі клавіша Win – простий відповідь на складне питання

Рис. 2. Клавіша ліворуч і праворуч внизу

Інших варіантів розташування даної кнопки немає і бути не може. Вона не включається та не включається ніякий інший клавішею (як «Fn» включає або вимикає «F1-F12» на ноутбуках).

Якщо ви не можете знайти її на своїй клавіатурі, значить, її немає взагалі, але таке трапляється вкрай рідко, на якихось «піратських» пристроях, зроблених на підпільних підвальних виробництвах.

Так що, швидше за все, ви легко зможете знайти її у себе.

Це цікаво: Ця кнопка відкриває меню «Пуск», хоча далеко не всі користувачі знають про це.

Читайте також:

Не працює частина клавіатури на ноутбуці: що робити і як виправити — докладне керівництво

Огляд ігрових клавіатур з підсвічуванням: Вибираємо найкращу

Як почистити клавіатуру ноутбука від бруду, сміття, розлитих напоїв!

Як включити екранну клавіатуру Windows 7, 8, 10

Як вимкнути або включити

Бувають випадки, коли розглядається кнопку потрібно увімкнути або вимкнути.

Також користувачі стикаються з такою ситуацією, що клавіша відмовляється працювати, тобто не виконує покладені на неї функції.

Наприклад, ви натискаєте «Win» і «R», але вікно виконання команд не відкривається. В такому випадку треба спробувати включити її програмними засобами. Для цього зробіть наступне:

1Запустіть редактор реєстру. Є кілька способів зробити це, ось лише основні з них:

  • на системному диску (зазвичай це диск С:) відкрийте папку «Windows» і запустіть програму regedit.exe;
Де на клавіатурі клавіша Win – простий відповідь на складне питання

Рис. 3. Програма regedit.exe у папці «Windows» диска С:

  • відкрийте меню «Пуск» за допомогою кнопки на робочому столі в лівому нижньому кутку і скористайтеся пошуком, щоб знайти ту ж програму regedit.exe (можна просто ввести regedit);
Де на клавіатурі клавіша Win – простий відповідь на складне питання

Рис. 4. Пошук програми regedit.exe у меню «Пуск»

  • у меню «Пуск» запустіть ярлик під назвою «Виконати», запуститься згадуване нами вище вікно виконання команд, там введіть «regedit» і натисніть «ОК».
Де на клавіатурі клавіша Win – простий відповідь на складне питання

Рис. 5. Запуск regedit.exe через вікно виконання програм

2Коли редактор запущений в дереві папок ліворуч знайдіть «Keyboard Layout», відкрийте цей розділ з допомогою простого натискання на нього лівою кнопкою миші. Він знаходиться по такому шляху, як показано на малюнку 6 внизу.

3У блоці праворуч з’явиться вміст даного розділу. Там буде параметр під назвою Scandone Map. Натисніть на ньому правою кнопкою миші і в випадаючому списку виберіть пункт «Видалити».

Де на клавіатурі клавіша Win – простий відповідь на складне питання

Рис. 6. Видалення запису «Scancode Map» в розділі «Keyboard Layout»

4Закрийте реєстру та перезавантажте комп’ютер. Після цього цей параметр, буде створено заново з параметрами за замовчуванням. А це означає, що кнопка повинна працювати як треба.

Є ще більш простий шлях. Він полягає в тому, щоб завантажити цей архів, розпакувати його та запустити файл vkl_win_klav.reg.

Так ви включите розглядається клавішу. Таким же чином її можна і відключити. У тому ж архіві є файл otkl_win_klav.reg, запуск якого вимикає кнопку.

До речі, більшість експертів радять використовувати саме цей спосіб, так як ці два файли також редагують реєстр. Якщо робити це вручну, можна щось пошкодити.

Порада: Якщо у вас є достатньо досвіду у використанні комп’ютера, редагуйте реєстр самостійно, а якщо ні, краще скористайтеся одним з файлів архіву.

Існує ще один дуже простий спосіб відключити Win. Полягає він у тому, щоб завантажити спеціальний файл від Microsoft і запустити його.

Він також знаходиться в архіві, тому вам потрібно буде розпакувати його і встановити файл.

Ось посилання на нього.

Дана інструкція також відредагує реєстру таким чином, щоб вимкнути кнопку Windows.

Якщо ви хотіли включити клавішу, а зробити це програмними засобами не виходить, швидше за все, проблема в самій фізичної кнопці або в клавіатурі в цілому.

Потрібно спробувати розібрати її і почистити клавішу. Але це вже зовсім інша історія»!

Читайте також:

Що таке вайп: детально розбираємо поняття з комп’ютерної і геймерської середовища

Комп’ютер довго завантажується при включенні: Вирішуємо проблему

Чим зайнятися за комп’ютером, якщо тобі нудно: 22 відмінних способи відволіктися