Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

446

За останній рік питання щодо того, де знаходиться файл hosts, задаються все частіше.

Насправді цей файл є дуже корисним при виконанні всіляких налаштувань, пов’язаних з доступом в інтернет.

Фактично за будь-якої проблеми з інтернетом файл hosts, так чи інакше, буде використаний. Але про це ми поговоримо далі. Основне питання полягає в тому, де ж знайти цей самий корисний файл.

Якщо просто ввести в пошук по системі запит «hosts», то знайти потрібний файл не вийде – не все так просто. Принаймні, це працює дуже рідко, якщо взагалі працює.

Так, на одному з вітчизняних форумів був зафіксований пост, де людина знайшов цей самий файл шляхом звичайного пошуку, але у інших юзерів знайти його таким способом не виходило.

У будь-якому випадку, було б корисно розглянути, як знайти файл hosts на тієї чи іншої ОС.

Розташування на комп’ютері

Почнемо, мабуть, зі все так само популярної системи Windows 7. Тут для знаходження файлу hosts необхідно зробити наступне:

 • Зайти в «Мій комп’ютер», після чого перейти в «Локальний диск С». Далі слід зайти в папку «Windows», яка виділена на малюнку №1.
Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№1. Папка «Windows» в «Локальному диску С»

Примітка: Якщо системним є диск з іншим позначенням (не З, хоча найчастіше саме:), то вищезгадана папка з назвою «Windows» знаходиться саме на ньому. У будь-якому випадку, слід перевірити скрізь. Така папка на комп’ютері всього одна, тому багато часу цей процес вже точно не займе.
 • Після цього слід перейти в папку «System32». Знайти її теж буде нескладно, адже така там всього одна і сплутати її з чим-небудь просто неможливо.
Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№2. Папки «System32» в «Локальному диску С»

 • Після переходу в папку «System32» необхідно знайти теку «drivers» і перейти до неї. Теж виконати цей етап буде досить нескладно.
Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№3. Папка «drivers» в «Локальному диску С»

 • Далі слід знайти іншу папку з назвою «etc». Вона виділена на малюнку нижче.
Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№4. Папка «etc» в «Локальному диску С»

 • Власне, у папці з назвою «etc» і буде шуканий нами файл hosts. Можливо, він буде там всього один або ж з ним будуть розташовуватися та інші файли, які також відповідають за підключення до інтернету. Конкретно, це «networks», «services» і «protocol».
  Часто вони стають причиною порушень в мережевій роботі операційної системи, і їх доводиться зовсім видаляти. Тому ви можете запам’ятати розташування всіх цих файлів – це точно знадобиться в подальшій роботі.
  У будь-якому випадку, назвою «hosts» двох файлів точно не буде.

Таким чином, знайти файл hosts в Windows 7 можна, якщо пройти по шляху C:\Windows\System32\drivers\etc. До речі, відкрити цей файл можна дуже просто, навіть якщо не слідувати по шляху, вказаному вище.

Для цього знадобиться командний рядок, запущена від імені адміністратора. Відкривається вона дуже просто.

Необхідно просто відкрити меню «Пуск», після чого відкрити «Всі програми», вибрати папку «Стандартні» (підкреслено червоною лінією на малюнку №5), на пункті «Командний рядок» слід натиснути правою кнопкою миші.

У випадаючому меню потрібно вибрати пункт «Запуск від імені адміністратора» (виділено зеленою рамкою на тому ж малюнку).

Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№5. Запуск командний рядок від імені адміністратора в Windows 7

Після цього в командному рядку залишиться просто написати команду «notepad [шлях розташування файлу hosts, тобто C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts]» і натиснути кнопку Enter на клавіатурі.

Виглядає все це так, як показано на малюнку №6.

Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№6. Команда відкриття файлу hosts через командний рядок

Відповідно з таким підходом і знаходити нічого не потрібно. Система відкриє автоматично. Але про відкриття розглянутого файлу ми ще поговоримо.

Що стосується відкриття hosts в інших системах, таких як Windows 8 і Windows 10, то там теж все досить просто. Що стосується восьмий версії вищезгаданої ОС, то там шлях не відрізняється.

Це означає, що для знаходження потрібного файлу потрібно всього лише пройти точно тому ж шляху – C:\Windows\System32\drivers\etc.

Відміну від вищевикладених скріншотів лише в тому, що буде трохи інший інтерфейс, а в іншому все залишається точно таким же самим.

Врешті-решт, його можна взагалі не шукати, а відкрити через командний рядок таким способом, який описаний вище.

Та ж сама ситуація з Windows 10 – шлях залишається точно таким же. Знову ж таки, на відміну від вищевказаних фотографій лише в інтерфейсі.

Нижче можна бачити скріншот цього ж файлу в системній папці Windows 10.

Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№7. Файл hosts в системній папці Windows 10

Якщо говорити не про звичні нам Windows, а про Ubuntu, то там потрібний нам файл знаходиться в папці з назвою «etc».

Відповідно, щоб відкрити його, слід запровадити просту команду: sudo gedit /etc/hosts.

Висновок! З усього вищесказаного можна зробити один простий висновок – файл hosts завжди знаходиться в папці «etc» у всіх операційних системах.

Винятком є лише старі версії Віндовс – 95, 98 і ME. Там його можна відшукати прямо в папці з назвою «Windows».

Отже, де знайти цей файл, ми вже знаємо. Тепер варто дізнатися, як же його відредагувати, і навіщо він взагалі потрібен.

Призначення файлу hosts

Якщо сказати просто, він потрібен для збереження бази даних доменних імен.

Якщо складніше, то даний файл потрібен для перетворення символьних імен доменів (приклад: yandex.ru) в IP-адреси, які їм відповідають.

Справа в тому, що перед кожним переходом на певний сайт, комп’ютера, необхідно перетворити символьне ім’я сайту в його цифрове позначення.

І тут на допомогу приходить hosts. У мережах TCP/IP така ж функція покладена на DNS, тобто систему доменних імен.

Проблема в тому, що дуже часто зловмисники і всілякі блокувальники інтернет-контенту, як, наприклад, Роскомнадзор, використовують цей самий файл для блокування доступу до різних сайтів.

Пишеться повноцінне програмне забезпечення, яке вносить зміни в нього і тим самим створює значні проблеми при вході у всесвітню мережу.

Втім, для вищезазначених файлів «networks», «services» і «protocol» це теж актуально.

Але їх можна видалити повністю, а от з hosts такий фокус не пройде. Тому нам потрібно знати, як же його можна відредагувати.

Як відкрити файл hosts

Один із способів для цього був описаний вище.

Він полягає в тому, щоб відкрити командний рядок від імені адміністратора і написати там команду «notepad [шлях розташування файлу hosts, тобто C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts]».

Як бачимо, тут для відкриття використовується програма Notepad, тобто, фактично, текстовий редактор. Вона є звичайним блокнотом, але з набагато більшою кількістю різноманітних функцій.

Проблема в тому, що встановлений він далеко не на кожному сучасному комп’ютері.

Хоча встановити його дуже просто – для цього є сотні сайтів, які викладають на своїх репозиторіях файли Notepad, відкрити розглянутий нами файл можна в рази простіше.

Справа в тому, що весь функціонал Notepad нам в даному випадку не знадобиться і відкрити hosts можна звичайним блокнотом.

Щоб зробити це, потрібно виконати наступні дії:

 • З самого початку необхідно натиснути на самому файлі правою кнопкою миші і в випадаючому меню вибрати пункт «Відкрити за допомогою» (він виділений червоною рамкою на малюнку №8).
Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№8. Пункт «Відкрити за допомогою» у випадаючому меню файлу

Примітка: Зазвичай файл hosts не має ніякого розширення і виглядає так, як показано на малюнку №7, тобто у вигляді піктограми пустого аркуша. Але іноді система все-таки може давати їй якесь розширення. Саме це ми можемо бачити на малюнку №8. Незалежно від того, має він розширення чи ні, все одно відкривати його слід тільки через Блокнот або Notepad.
 • Далі необхідно вибрати пункт «Вибрати програму». Якщо в списку є «Блокнот», як на малюнку №9, то потрібно натиснути на нього і натиснути на кнопку «ОК».
  Якщо ж ні, слід скористатися кнопкою «Огляд» (виділено червоною рамкою на малюнку №9) і вибрати там блокнот.
Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС

№9. Вибір програми для відкриття файлу

Як бачимо, все робиться дуже просто. Після цього потрібний нам файл відкривається.

Що стосується його редагування, то ніяких особливих інструкцій тут немає, все робиться так само, як і в звичайному блокноті.

Це означає, що можна виділити якусь частину, видалити її кнопкою Backspace на клавіатурі і виконати інші дії, передбачені звичайним текстовим редактором.

Наочно процес знаходження, відкриття і редагування файлу hosts можна бачити в ролику нижче.

Як змінити файл hosts

Де знаходиться файл hosts — Приклади для різних ОС