Дерев’яна підлога створює електрику під час ходьби по ньому

113

Дослідники зі швейцарії домоглися отримання електрики вкрай незвичайним, але разом з тим дуже практичним методом. В основі технології знаходиться трибоелектричний ефект, що дозволив генерувати енергію з дерев’яних підлог.

Ідея полягала в тому, щоб використовувати тиск, який людина надає на підлогу, для виробництва енергії. Прилад отримав назву наногенератори вже виробляє достатньо електрики для живлення лампочки. Спочатку було прийнято рішення використовувати деревину, надавши їй потрібні властивості за счетспеціального покриття. Це збільшило ефективність в 80 разів, а сам пристрій міг працювати протягом 1500 циклів.

Наногенератор влаштований наступним чином: між електродамінаходятся два шматки деревини. Один з них покритий силіконом, що дозволяє емусобірать електрони, а інший-іонами металів і органічних молекул, збільшуючи втрати електронів. Під час тиску виникає контакт між шарами дерева (трибоелектричний ефект), а виробляється енергія йде по електродах в акумулятор або в мережу.

Дослідники запевняють, що можуть масштабувати технологію і планують зробити розробку комерційно привабливою. Для кінцевого споживача також важливо, що генератор неприводить до передчасного виходу деревини з ладу.