«дочка ” amazon натиснулася на spacex у федеральні органи і назвала маска шахраєм

76

Kuiper, дочірня компанія amazon направила лист у федеральну комісію по зв’язку (fcc) сша, в якому закликала більш суворо розглядати всі питання, пов’язані з супутниковим інтернетом spacex starlink, а також назвала ілона маска (elon musk) шахраєм, компанії якого не дотримуються правил польотів і не слідують американським законам. Автором послання став ендрю кейснер (andrew keisner), старший юрисконсульт kuiper, що займається супутниковим інтернетом.

Зображення: the register

«будь то запуск супутників з неліцензованими антенами, запуск ракет без дозволу, будівництво несанкціонованої стартової вежі або відновлення роботи заводу в порушення наказу про зупинення виробництва, поведінка spacex і інших компаній, очолюваних маском, наочно показує: правила призначені для інших, а ті, хто наполягає або вимагає їх дотримання, заслуговують насмішок і особистих образ», — наводить джерело витяг з листа кейсера.

Ця скарга стала відповіддю на недавній лист spacex регулятору, в якому компанія маска звинуватила amazon і kuiper у використанні тактики затягування, щоб приховати власні труднощі з отриманням дозволу fcc на запуск супутників зв’язку на орбіту землі. Сама ж spacex в даний час намагається отримати дозвіл на запуск нового угруповання з 30 тис.апаратів на низькі навколоземні орбіти.

Amazon називає цей план компанії маска несправедливим і недійсним, оскільки spacex просить fcc затвердити дві різні конфігурації супутників, не беручи на себе жодних зобов’язань. На думку amazon, spacex повинна представити чіткий план з використанням апаратів однієї конфігурації на розгляд fcc. Наприкінці листа amazon попросила регулятора змусити spacex подати на розгляд належну пропозицію. “amazon просить комісію показати spacex, що правила застосовні і до неї. Це і тільки це дозволить всім зацікавленим особам повернутися до реальної роботи з усунення цифрового розриву», — вважають в amazon.

Turns out besos retired in order to pursue a full-time job filing lawsuits against spacex …

— elon musk (@elonmusk) august 27, 2021

Відзначимо, що ілон маск не втримався від коментаря на адресу amazon з даного питання. “виявляється, безос відійшов від справ, щоб працювати повний день і присвятити себе позовам проти spacex», — написав під постом про зростаюче суперництво між amazon і spacex ілон маск. Насправді претензій з боку компаній засновника amazon джеффа безоса (jeff bezos) до конкуруючої spacex з кожним місяцем стає все більше, так що це вже починає виглядати як особисте протистояння мільярдерів.