Директор з ігрового напрямку google stadia перейшов в google cloud

66

Сервіс google stadia втратив ще одного ветерана ігрової індустрії. Директор з ігрового напрямку stadia джек бьюзер (jack buser), раніше колишній топ-менеджером playstation, перейшов в підрозділ google cloud, щоб очолити напрямок по «ігрових рішень».

Джерело: theverge.com

Google офіційно підтвердила нове призначення виданню the verge: «ігри — неймовірно важлива галузь в google, і ми спостерігаємо величезне зростання всіх продуктів і сервісів. На новій посаді джек допоможе нам запропонувати клієнтам найкраще з google серед наших сервісів: cloud, stadia, youtube та інших. Stadia продовжить очолювати головний менеджер філ харрісон (phil harrison), а відділи з розвитку бізнесу та роботи з партнерами продовжить очолювати майкл аббаттіста (michael abbattista), який вступив на посаду в 2020 році».

У лютому компанія закрила власні ігрові студії і філ харрісон дав ясний сигнал, що stadia буде працювати як «технологічна платформа для галузевих партнерів», а не перетвориться на «ігровий netflix» з власними революційними продуктами.

Якщо ж google в підсумку відправить stadia на кладовище до багатьох інших закритих сервісів, то спершу мало б сенс скорегувати його бізнес-напрямок. Зміна курсу може також означати, що компанія збирається не знизити витрати, а інвестувати в даний напрямок ще більше ресурсів. Так, представник google заявив виданню zdnet, що ігровий напрямок «є одним з ключових напрямків, в яке ми вкладаємося», в той час як переклад бьюзера спрямований на те, щоб «зв’язатися з гравцями за допомогою цілісного набору продуктів і сервісів».

В ході судових слухань у справі epic проти apple був опублікований 70-сторінковий конфіденційний документ google, в якому описаний план по перетворенню компанії в «найбільшу в світі ігрову платформу» вже до 2025 року. Реалізація плану повинна початися з перенесення приблизно 100 android-ігор на пк з windows, далі підключаються екосистема mac, смарт-дисплеї і смарт-телевізори-і все працює через хмару google. У документі говориться, що хмарний геймінг виявиться частиною цієї стратегії поряд з іграми класу «суперпреміум», такими як shadow of the tomb raider.

Бьюзер накопичив великий досвід по залученню преміум-ігор і в google, і в sony. В останній він очолював хмарний ігровий сервіс playstation now. Поки ж керівництво stadia намагається зробити сервіс більш привабливим: зменшена комісія для залучення нових розробників, додана можливість управління на сенсорному екрані і забезпечений доступ до stadia через chromecast в google tv.