Дзеркало Рутрекер.орг: Як перевернути щоб завантажити торрент

484

Власники вітчизняного торрент-трекера, закритого «Роскомнаглядом» за порушення авторських прав, пропонують своїм користувачам дзеркало Рутрекер.орг – сервіс, який повністю повторює оригінальний сайт і має той же функціонал.

Як і звичайний трекер, він дає можливість знайти і безкоштовно завантажити потрібний торрент – найчастіше, програму або гру. Однак має ряд оригінальних особливостей.

Особливості сайту

Зазвичай під словом «дзеркало», використовуваним щодо сайту, розуміють аналогічну веб-сторінку, що виконує завдання іншої, з якої-небудь причини заблокованою державними регулюючими органами.

Похідний сайт має схожу назву (з відзнакою в 1-2 символу) і синхронізований з основним, і навіть виглядає практично так само.

Однак Рутрекер.орг, заблокований «Роскоснадзором» на вимогу правовласників і за рішенням Мосміськсуду, виглядає незвично – як справжнє дзеркало.

Вся інформація розташовується на сторінці так, як якщо б монітор розташовувався перед дзеркальною поверхнею, на яку дивиться користувач.

Дзеркало Рутрекер.орг: Як перевернути щоб завантажити торрент

Креативний дизайн рутрекера

Кожен знаходиться на сервісі торрент і щодо його інформація, а також відомості про конкурси та новини розташовуються в дзеркальному відображенні.

Єдине, що видно у звичному форматі – адресу самого дзеркала в рядку браузера.

Завдання сайту

Завданням «дзеркального» сайту Рутрекер.орг є можливість працювати, не порушуючи чинного законодавства країни, в якій розташовується його сервер.

Тим більше що в Росії при блокуванні основного сайту заборона не стосується сторінок-двійників.

У законах поки що немає чіткого визначення поняття дзеркало, хоча такий проект вже розглядається.

За словами представників Rutracker, завдання дзеркала входило:

  • Перевірка реакції влади на створення аналогічного ресурсу;
  • Повернення можливості користувачам знайти, скачати і відкрити потрібну гру, музику, фільм або програму;
  • Показ іронічного ставлення до рішення Мосміськсуду. Тим більше, що сайт відкрився напередодні 1 квітня.

Втім, на той випадок, якщо законодавство буде змінено таким чином, щоб блокувати одночасно і веб-ресурс, і його копії, Рутрекер.орг заздалегідь підготувався.

Співробітниками сервісу вже придбано понад 100 доменів, які вже не будуть прямими дзеркалами, а на їх закриття знадобиться час.

Переворот зображення

Незважаючи на тимчасову перемогу ресурсу над законом про авторські права, користуватися ним не дуже зручно.

Людям, які не хочуть перевертати монітор або підносити до нього дзеркало, для того щоб відкрити потрібний торрент доводиться витрачати більше часу, розбираючись з йдуть в незвичному напрямку текстом.

Важливо! І все-таки способи виправити ситуацію, не напружуючи очі, існують. Їх три – застосування можливостей браузера, відключення скриптів і використання спеціального плагіна.

Опції браузера

Перший спосіб, як перевернути картинку можна назвати самим простим, так як для цього знадобиться всього лише зайти на сайт і зробити пару дій.

Методика заснована на загальній для більшості браузерів (принаймні, Opera, Chrome і Яндекс) функціональності, що дозволяє викликати налагоджувальну консоль шляхом натискання клавіші F12.

Після поділу екрана на кілька частин в правому вікні слід знайти клас body з параметром «style=»transform: scaleX(-1);»».

Все, що потрібно для отримання звичного відображення сайту – прибрати мінус перед одиницею.

Дзеркало Рутрекер.орг: Як перевернути щоб завантажити торрент

Зміна параметра transform.

В результаті сторінка знову стане видною. Однак у цьому випадку виникає одна серйозна проблема – при кожному переході або оновленні сторінки мінус знову доведеться прибирати.

Інакше дзеркало буде повертатися до вихідного стану, а користувачеві доведеться залишати експериментальне вікно відкритим для повернення нормального виду.

Консольна команда

Другий спосіб, як перевернути сайт полягає в забороні команд мови JavaScript. Для цього доведеться:

  • Відкрити налаштування браузера;
  • Знайти пункт JavaScript і встановити заборону на виконання скриптів.
  • Тепер сторінка залишиться нормальною навіть після переходів. Однак деякі функції на інших сайтах перестануть працювати – тому після виходу з Рутрекер.орг, варто включити JavaScript назад.
Дзеркало Рутрекер.орг: Як перевернути щоб завантажити торрент

Заборона виконання JavaScript в Google Chrome

Використання плагіна

І, нарешті, останній варіант – використання спеціального скрипта.

Хоча дзеркало Рутрекер.орг з’явилося порівняно недавно, такі програмні коди вже існують у декількох примірниках.

Встановити їх у браузері за допомогою спеціального розширення Tampermonkey, завантаження з магазину плагінів і розширень через відповідне меню браузера.

Після активації «Тамперманки» слід вписати в його вікно скрипт з наступного зображення:

Дзеркало Рутрекер.орг: Як перевернути щоб завантажити торрент

Скрипт для повернення вікна рутрекер у нормальний стан

Тепер слід зберегти сценарій і оновити Rutracker.net. А в результаті виходить нормальне «дзеркало», що читається і зручний у використанні.

Висновки

Розглянуті способи повороту зображення сайту Rutracker.net дозволять користуватися цим дзеркалом без проблем з неправильним відображенням символів.

Хоча, якщо на всі ці маніпуляції немає часу, той же торрент можна спробувати знайти і викачати з інших сайтів.

Як зайти на Рутрекер в обхід блокування / Розблокування Rutracker.org

Торрент-трекер Rutracker.org був заблокований за рішенням суду навічно. у зв’язку із зверненнями правооблдателей. Тому з’явилося безліч рішень як зайти на рутрекер в обхід