Електронні паспорти почнуть видавати з січня 2023 року

29

Начальник головного управління з питань міграції мвс росії валентина казакова заявила в ефірі радіостанції «міліцейська хвиля», що початок видачі електронних паспортів росіянам заплановано на січень 2023 року.

Джерело зображення: tima miroshnichenko / pexels.com

Зараз мвс спільно з мінцифри та іншими відомствами опрацьовує вимоги до порядку видачі документів нового зразка — їх кількість буде залежати від інтересу з боку росіян. Не менше 100 000 громадян зможуть отримати їх на першому етапі.

Як повідомляла прес-служба мвс у травні, електронні паспорти видаватимуть на добровільній основі громадянам 14 років. Терміни запуску проекту по регіонах будуть залежати від технічної готовності на місцях, але не пізніше 1 липня 2023 року, говорилося в травні. У жовтні передбачалося, що в москві їх видача почнеться вже 1 грудня цього року.

У жовтні питання електронних паспортів торкнувся і глава мінцифри максут шадаєв. Він повідомив, що до кінця 2022 року їх видачу в рамках пілотного проекту повинні були почати три регіони, правда, він не уточнив, які саме. За словами пана шадаєва, електронний паспорт буде представлений в двох видах: карти з електронним чіпом і мобільного додатку. В останньому можна буде генерувати qr-код і пред’являти його, наприклад, при покупці алкоголю.