Ентузіасти запустили android 12 на iphone se

22

Індуски програміст і ентузіаст henl0b0i, відомий в колах збірок прошивок на різні пристрої, зміг запустити чисту збірку aosp (android open system program) версії 12 від google на яблучної продукції, а саме на iphone se.

До цього цей же ентузіаст запускав miui на цьому ж пристрої, використовуючи уразливість checkm8.для цього злому програміст взяв ту ж уразливість checkm8 для використання експлойта в підсистему bootos або ж securerom (використовується для запуску ios).

Так званий securerom, також відомий як bootrom, відповідає за початковий етап запуску пристрою apple. З архітектурної точки зору securerom є першою ланкою в ланцюжку безпечного завантаження, винайденої apple для захисту від найголовнішого ворога мобільних пристроїв apple — шкідливих програм і джейлбрейків. Однак всі ці кроки по запуску iphone або ipad виконуються тільки в тому випадку, якщо ініціалізація securerom пройшла успішно. Саме тому всі джейлбрейки, що існували до відкриття checkm8, всіляко намагалися обійти цей механізм.

Використовуючи експлойт в securerom, хакер-ентузіаст зміг запустити останню збірку android 12 від google.