Facebook зробить обов’язковою двофакторну аутентифікацію для користувачів з високим рівнем ризику злому

41

Соціальна мережа facebook заявила, що зробить двофакторну аутентифікацію обов’язковою для найбільш вразливих до злому облікових записів. Цей крок є частиною ініціативи facebook protect, спрямованої на захист облікових записів людей з високим ризиком, таких як політики, журналісти та правозахисники.

Джерело зображення: techcrunch

Програма facebook protect була запущена в 2018 році і розширена перед виборами в сша в 2020 році. В її рамках обліковим записам з підвищеним ризиком злому пропонуються більш надійні засоби безпеки, включаючи двофакторну аутентифікацію та інші інструменти захисту аккаунта, включаючи моніторинг потенційних загроз злому. За даними facebook, участь у програмі вже доступна для більш ніж 1,5 мільйона користувачів. До кінця року скористатися перевагами facebook protect зможуть жителі більш ніж 50 країн.

З 1,5 мільйона записів, підключених до facebook protect, близько 950 тисяч використовують двофакторну аутентифікацію. Однак соціальна мережа вважає, що вона повинна використовуватися всіма акаунтами з високим рівнем ризику, тому робить її обов’язковою для таких акаунтів. Це означає, що якщо користувач, ідентифікований facebook як високий ризик, не активує двофакторну аутентифікацію після закінчення встановленого періоду, він не зможе отримати доступ до свого облікового запису. Соціальна мережа заявляє, що користувачі втратять доступ до своїх акаунтів не назавжди, а лише до тих пір, поки не активують двофакторну аутентифікацію. За словами facebook, це ключовий елемент онлайн-захисту, використання якого не повинно обговорюватися, особливо у випадку з акаунтами публічних персон.

Facebook заявила, що на етапі раннього тестування примусової активації двофакторної аутентифікації функцією скористалося більше 90 % користувачів, схильних до підвищеного ризику в мережі.