Fairphone 4-смартфон-конструктор з 5-річною гарантією за ціною від 579 євро

20

Амстердамська компанія fairphone представила смартфон-конструктор нового покоління. Модель називається fariphone 4. Головна її фішка-модульна конструкція. Завдяки цій особливості fairphone двох попередніх поколінь стали першими і єдиними пристроями, які отримали оцінку 10/10 за ремонтопридатність від ifixit.

Новинка обладнана процесором snapdragon 750g. Він виготовлений за нормами 8-нанометрової технології і має в своєму складі модемну плату для підтримки роботи в мережах п’ятого покоління. Доповнюється однокристальна система 6 гб або 8 гб оперативної пам’яті в залежності від модифікації. Ємність вбудованого сховища становить 128 гб або 256 гб відповідно.

У fairphone 4 встановлений акумулятор на 3905 ма*год з підтримкою швидкої зарядкою по дроту через порт usb type-c. Вона має потужність 30 вт. В арсеналі смартфоні є чіп nfc, wi-fi з підтримкою частотного діапазону 5 ггц, bluetooth 5.1 і сенсор для сканування відбитків пальців, встановлений на тильній стороні.

На лицьовій стороні fairphone 4 встановлений 6,3-дюймовий дисплей на базі матриці ips lcd формату fhd+ з роздільною здатністю 1080 x 2340 пікселів. Його прикриває скло gorilla glass п’ятого покоління. У каплевидному вирізі розташована 25-мегапіксельна фронтальна камера. В її основі лежить датчик зображення sony imx576. Світлосила об’єктива-f / 2,2.

На тильній панелі смартфона встановлена головна камера, до складу якої входить пара оптичних модулів. Роздільна здатність ширококутного становить 48 мп. У ньому застосовується сенсор soy imx582. Діафрагма об’єктива-f / 1,6. Є оптична стабілізація зображення. В ультра-ширококутному модулі теж встановлена 48-мегапіксельна матриця, але модель не уточнюється. Телеоб’єктив відсутній.

Нідерландська компанія обіцяє оновлювати програмне забезпечення в fairphone 4 протягом чотирьох років. Але що стосується конкретно операційної системи, вийдуть тільки версії android 12 і android 13. Працювати з коробки смартфон буде під управлінням android 11.

Користувачі зможуть вручну розібрати новинку, використовуючи звичайну викрутку. Без проблем можна замінити акумулятор, панель ips і модулі камер. При цьому, незважаючи на модульну конструкцію, корпус смартфона має захист ip54 і mil-std-810g. Смартфон отримав 9,2/10 за ремонтопридатність за версією french repairability index. Ifixit пристрій ще не тестував.

Купити fairphone 4 можна буде з 25 жовтня поточного року. У продаж смартфон надійде без аксесуарів. Причому в коробці не виявиться навіть кабелю usb-c. Все з міркувань екологічності. Окремо користувачі зможуть придбати акумулятор, дисплей, гучномовець, порт usb-c, камери і задню кришку. Вартість смартфона в модифікаціях 6/128 гб і 8/256 гб склала 579 євро і 649 євро відповідно.