Гейміфікація в освіті

1-24-2020

Гейміфікація йде семимильними кроками і увійшла в багато сфер життя: від освіти до бізнесу, від програм лояльностей в супермаркетах до отримання нового статусу на робочому місці. У статті ми розглянемо, що таке Гейміфікація, а також її плюси і мінуси. Також рекомендую почитати про csgo подробнее в статье

Гейміфікація-це використання ігрових елементів в неігровому контексті, тобто процес, коли елементи гри використовують для досягнення реальних цілей. Важливо, що Гейміфікація – це не створення повноцінної гри, а тільки використання певних елементів. За рахунок цього створюється більше гнучкості і більшу відповідність бажаним цілям.

Коли ми вносимо елемент гри в серйозне або буденне справа, ми зацікавлені не в тому, щоб замістити дану справу грою, а в тому, щоб дати користувачеві більше зацікавитися нашою метою, легше включитися в заданий процес.

Плюси гейміфікації в освіті


Задоволення. На жаль, в сучасній освіті трохи місця відводиться безпосередньо задоволенню. Вносячи елементи гри, ми робимо освіту більш приємним, оскільки ігри задіють дофамінову систему мозку.

Емоційне включення. У гру легко емоційно включитися, і це практично відразу веде за собою наступні важливі елементи: концентрацію уваги на завданні, більш легке запам’ятовування, інтерес.

Йде страх помилки. У грі можна експериментувати, освоювати новий простір. За рахунок цього менше страх помилитися (завжди можна почати заново). Для освіти це важливий пункт, оскільки зараз все більше учасників шкільної системи сконцентровані на досягненні результату, і це практично відразу залишає за бортом хлопців, які не досягають необхідних показників.

Допомагає розкрити здібності учнів (і вчителів). Коли ми пропонуємо учням нестандартні завдання, це дає додаткові можливості хлопцям проявити себе.

Робота з групою. Якщо в рамках гейміфікації ви плануєте групові завдання, то це також можливість для зближення і знайомства учнів.

Досвід роботи в команді для учнів: переговори, аргументація, координація дій (у разі командних завдань та ігрових елементів). Якщо ви хочете робити ставки на ыгри, то рекомендую gorilla, але спочатку почитайте про них отзывы.

Недоліки гейміфікації в освіті


Якщо Освіта більшою мірою складається з ігор, інтерактивної роботи, то інші, більш “традиційні” форми роботи(лекції ,семінари та ін.)- можуть сприйматися гірше. В даний час не бачу такої небезпеки, проте в перспективі це можливо.

Якщо в пропонованих елементах гри постійно присутні конкурентні, змагальні мотиви, то можливе погіршення атмосфери в класі. Для того щоб уникнути цієї ситуації, варто обмежити використання змагальних мотивів (замість цього можна використовувати досягнення загальнокомандних цілей).

У разі, якщо за виконання різних завдань, ви видаєте винагороду, є ризик того, що учні до цієї ситуації звикнуть і будуть постійно очікувати винагороди, а в ситуації відсутності винагороди не будуть зацікавлені виконувати завдання.

Зміщення мотивації. У разі, якщо ви підкріплюєте винагородою ті досягнення, які можуть бути самі по собі цікаві учневі (тобто засновані на внутрішній мотивації, наприклад, рішення цікавих прикладів або читання книг), то в подальшому можливе зниження власного інтересу до цієї області і прагнення знизити власну активність до необхідного для винагороди мінімуму. Цієї небезпеки також можна уникнути за рахунок підтримки власного інтересу учнів без допомоги оцінок або інших винагород.