Getcontact знайшли в реєстрі орі: додаток зобов’язаний ділитися даними з російськими спецслужбами

71

Громадська організація “роскомсвобода”, яка постійно стежить за діяльністю органів влади щодо регулювання інтернету, виявила в реєстрі організаторів поширення інформації (орі) додаток getcontact, призначений для ідентифікації абонентів і блокування телефонного спаму. Згідно з російським законодавством, що входять до цього реєстру сервіси повинні збирати, зберігати і ділитися даними користувача зі спецслужбами за першим запитом.

Користувачі getcontact можуть дізнатися, хто дзвонить з незнайомого номера, завдяки тому, що сервіс об’єднує їх список контактів з контактами інших користувачів. Для цього додаток запитує доступ до контактів, які потім завантажуються на віддалений сервер. У 2018 році getcontact деякий час займало перші рядки в рейтингу найпопулярніших додатків в російських магазинах app store і google play. Роскомнагляд попередив користувачів про те, що сервіс може бути небезпечним, але після того, як розробники погодилися перенести сервери з даними росіян в росію, претензій до getcontact більше не було.

Закон про персональні дані вимагає зберігати і обробляти дані росіян на території росії, а згідно «пакету яровий», сервіси, внесені до реєстру орі, зобов’язані зберігати і передавати на вимогу фсб дані користувачів. До слова, на сайті getcontact зазначено, що сервіс дійсно може передавати призначені для користувача дані будь-якому компетентному правоохоронному органу, урядовому органу влади, суду або навіть третій стороні за запитом.