Gimp. Урок 11. Як змінити колір очей і волосся.

378

Про програмі Gimp

Gimp – безкоштовна програма для редагування фотографій, яка є непоганим аналогом графічного редактора Adobe Photoshop.

Також Gimp – потужний графічний редактор, який дозволяє редагувати і зберігати зображення на комп’ютері у всіх популярних форматах.

Переваги програми Gimp

  • Gimp може замінити популярний платний редактор зображень – Adobe Photoshop в більшості завдань, пов’язаних з обробкою фотографій;
  • Можливість редагування готового зображення, створення нового шляхом використання панелі інструментів. Створення анімованих зображень (графічний формат gif);
  • З управлінням редактора впоратися навіть новачок;
  • Має англо і російськомовну версію;
  • Повністю перенастраиваемой інтерфейс.

Про те, як завантажити безкоштовно програму Gimp, її установці і інтерфейсі, читайте в статті «Огляд графічного редактора Gimp».

Як змінити колір очей і волосся в графічному редакторі Gimp.

У даному уроці буде детально розглянуто, як можна змінити фото, витративши всього кілька хвилин, звичайно, за умови, що під рукою є графічний редактор Gimp.

Виконавши просту послідовність кроків, ви зможете самостійно змінити колір очей або волосся і значно поліпшити фотографію.

Для початку у вікно програми Gimp потрібно завантажити фото. Для більшої наочності у цьому прикладі використана фотографія дівчини (Рис. 1), розміщена нижче.

Рис. 1

Багато користувачів, які вперше знайомляться з тим, що собою являє растрова графіка і які є шляхи її редагування, використовують досить складні рішення. Так, зокрема, нерідко намагаються застосувати опцію «Канали». Цей спосіб здається найбільш очевидним, але перед тим як змінити колір очей, скориставшись таким рішенням, слід враховувати, що воно аж ніяк не просте. До того ж, працюючи з меню «Канали», вибір можливих відтінків буде вкрай обмежений.

Набагато більш легким і зручним способом, що дозволяє легко змінити фото, буде освоєння інструмента «Пензель», який ще й дозволяє задати будь-який колір переднього плану.

Але, до того як змінити колір очей за допомогою кисті, потрібно виконати підготовчі дії.

Крок 1. Для початку слід наблизити очі дівчини до такої міри, щоб з ними було зручно працювати. Це можна зробити, задіявши інструмент «Лупа», розташований в Gimp на панелі зліва. Далі, там же вибираємо інструмент «Вільне виділення» і з його допомогою обводимо райдужну оболонку ока по контуру.

Крок 2. Наступним кроком стане знебарвлення виділеної області ока, для чого використовують опцію «Колір» – «Знебарвлення». Потім необхідно вибрати відповідну кисть і задати для неї оптимальний розмір, щоб було зручніше зафарбовувати райдужну оболонку ока. Для отримання найбільш правдоподібного результату знадобиться ще й відрегулювати прозорість. Для обраного фото (Рис. 1) були застосовані параметри, які можна бачити на Рис. 2.

Рис. 2

Крок 3. Тепер уже можна змінити фото і додати очам необхідну забарвлення. Тим користувачам, які вже знають, як змінити колір очей у Фотошопі, цей момент буде добре знайомий, так як залишається лише вибрати будь-який необхідний відтінок переднього плану і зафарбувати оболонку очі, намагаючись не зачіпати зіницю. Що повинно отримати в результаті, наочно демонструє Рис. 3.

Рис. 3

Крок 4. Растрова графіка вимагає згладжувати всі проведені роботи, щоб результат був більш природним. Графічний редактор Gimp максимально полегшив такі роботи, і користувачеві потрібно лише клацнути правою кнопкою миші по виділеної області, виберіть у випадаючому меню «Виділення» – «Розтушувати», а потім – «Зняти виділення». Точно таку ж процедуру повторюють з іншим оком (Рис. 4).

Рис. 4

При бажанні можна зелений колір очей зробити більш насиченим (Рис. 5).

Рис. 5

Як змінити колір волосся?

Крім очей, використовуючи аналогічні підходи в роботі з пензлем, можна змінити відтінок волосся. Оскільки Gimp часто порівнюють з платним дітищем від компанії Adobe, то потрібно помітити – змінити колір волосся у Фотошопі не легше, ніж у розглянутому безкоштовному додатку. Це, звичайно ж, лише підтверджує об’єктивність хвалебних відгуків на адресу Gimp.

Отже, що ж пропонує зробити набирає популярність графічний редактор?

Крок 1. За допомогою кисті надаємо легкими рухами необхідний відтінок волоссю.

Як, наприклад, це продемонстровано на Рис. 6.

Рис. 6

Крок 2. Щоб ефект був більш природним, потрібно скористатися інструментом «Градієнтна заливка», який знаходиться в лівій панелі інструментів. Отриманий результат видно на Рис. 7.

Рис. 7

Для більш гармонійного переходу відтінків в параметрах градієнтної заливки були виставлені значення, які можна бачити на Рис. 8.

Рис. 8

Але, не слід сприймати ці налаштування, як єдино правильні. Адже дана програма для редагування фотографій надає величезний простір для фантазії. Тому можна постійно експериментувати з Gimp, пробуючи по-різному наносити колір з допомогою «Градієнта», домагаючись різних цікавих результатів.

Адміністрація сайту висловлює подяку автору за статтю Snejoke , а також редактору Paffnutiy.