Gimp. Урок 7. Як зробити макіяж в редакторі.

324


Ця стаття навчить вас, як можна додати макіяж на обличчя дівчини з допомогою графічного редактора Gimp.

Про програмі Gimp

Gimp – безкоштовна програма для редагування фотографій, яка є непоганим аналогом графічного редактора Adobe Photoshop.

Також Gimp – потужний графічний редактор, який дозволяє редагувати і зберігати зображення на комп’ютері у всіх популярних форматах.

Переваги програми Gimp

  • Gimp може замінити популярний платний редактор зображень – Adobe Photoshop в більшості завдань, пов’язаних з обробкою фотографій.
  • Можливість редагування готового зображення, створення нового шляхом використання панелі інструментів. Створення анімованих зображень (графічний формат gif);
  • З управлінням редактора впоратися навіть новачок;
  • Має англо і російськомовну версію;
  • Повністю перенастраиваемой інтерфейс.

Про те, як завантажити безкоштовно програму Gimp, її установці і інтерфейсі, читайте в статті «Огляд графічного редактора Gimp».

Установка кистей Gimp для макіяжу

Щоб зробити якісний макіяж на фотографію, необхідно попередньо завантажити і встановити деякі програмні додатки, а саме кисті Gimp для макіяжу.

Вам знадобляться кисті «Вії» і «Тіні». Скачати кисті Gimp можна на офіційному сайті програми або за наступними посиланнями: одне око, другий очей.

Щоб кисті з’явилися в програмі і стали доступні для використання, скачані файли необхідно перемістити до каталогу папку програми. Щоб побачити, де саме розмістити кисті, виберіть у верхньому меню програми «Правка» – «Параметри» і відкрийте у вікні «Каталоги»:

 

Можна перемістити кисті в будь-який із зазначених шляхів. Потім перезавантажте програму Gimp і перевірте наявність нових кистей.

Повертаємося до уроку і приступаємо до виконання.

Крок 1. Для початку нам знадобиться фотографія дівчини без макіяжу. Ви можете знайти її в інтернеті, а можете використовувати свою – на ваш розсуд.

В даному випадку використана фотографія відомої актриси Ніни Добрев.

Отже, завантажуємо фотографію в графічний редактор Gimp («Файл» – «Відкрити»).

 

Крок 2. Створюємо новий прозорий шар на правій панелі «Шари» – «Кисті», вибираємо режим «Множення», там, де за замовчуванням написано «Нормальний». Збільшуємо розмір очі до такої міри, щоб було зручно наносити макіяж. Підбираємо відтінок тіней, відповідний до кольору очей дівчини, вибираємо зручну пензлик і наносимо тіні на нижню повіку, ось так:

 

Перед нанесенням зменшіть прозорість кольору до отримання необхідного результату.

 

Створіть новий шар, також замінивши режим шару на «Множення», і зробіть те ж саме з другим оком.

Нанесіть тіні на верхні повіки, створивши для кожного ока новий шар і застосувавши режим «Множення». Регулюйте розмір кисті і прозорість кольору, щоб вийшов якісний і акуратний макіяж.

 

Крок 3. Створіть новий шар і нанесіть вії за допомогою пензля. Непрозорість 100%, розмір виберіть самостійно.

 

Зробіть на новому шарі те ж саме з другим оком.

Ось, що вийшло:

 

Крок 4. Правою кнопкою миші клацаємо по виділеній області, вибираємо «Виділення» – «Розтушовка» і розтушовуємо на 2.

Заливаємо виділення будь-яким кольором, при цьому визначивши необхідну прозорість, щоб здавалося природніше. Ось що у нас вийшло в результаті:

Адміністрація сайту висловлює подяку автору за статтю Snejoke .