Gimp. Урок 8. Як зробити ефект блиску на фото. Як створити свою власну кисть.

402

З цієї статті ви дізнаєтеся, як додати ефект блиску зображення, використовуючи можливості безкоштовної програми для редагування фотографій Gimp.

Про програмі Gimp

Gimp – безкоштовна програма для редагування фотографій, яка є непоганим аналогом графічного редактора Adobe Photoshop.

Також Gimp – потужний графічний редактор, який дозволяє редагувати і зберігати зображення на комп’ютері у всіх популярних форматах.

Переваги програми Gimp

  • Gimp може замінити популярний платний редактор зображень – Adobe Photoshop в більшості завдань, пов’язаних з обробкою фотографій.
  • Можливість редагування готового зображення, створення нового шляхом використання панелі інструментів. Створення анімованих зображень (графічний формат gif);
  • З управлінням редактора впоратися навіть новачок;
  • Має англо і російськомовну версію;
  • Повністю перенастраиваемой інтерфейс.

Про те, як завантажити безкоштовно програму Gimp, її установці і інтерфейсі, читайте в статті «Огляд графічного редактора Gimp».

Як створити ефект блиску від предмета в графічному редакторі Gimp

Щоб отримати ефект блиску на зображенні, використовуючи ресурси Gimp, необхідно витратити зовсім небагато зусиль. Винагородою за них стане цікавий і виразний вигляд фотографії, якого неможливо досягти, використовуючи, наприклад, стандартний Powerpoint. Редагування фотографій в Gimp призведе до повного перетворення вихідного зображення, а для цього необхідно всього лише виконати ряд простих дій, розглянутих нижче.

Крок 1. Для початку слід завантажити Gimp і встановити додаткову пензлик, з допомогою якої можна одержати необхідний ефект блиску. Завантажити її можна, здійснивши перехід по посиланню.

Крок 2. Наступним кроком стане встановлення кисті в графічний редактор Gimp. Процес цей досить легкий у виконанні. Достатньо всього лише скопіювати завантажений інструмент в папку «brushes», яка розташована в папці програми. Знайти її можна за адресою: C:\Program Files\GIMP 2\share\gimp\2\brushes. Якщо ж для інсталяції програми було обрано нестандартне місце, то дізнатися, де знаходиться необхідний каталог можна, використовуючи можливості меню «Правка» – «Параметри» – «Каталоги» (Рис 1).

Рис. 1

Крок 3. Встановивши новий корисний інструмент графічний редактор, слід відкрити Gimp і завантажити в робоче вікно програми фотографію для редагування. Зробити це можна, натиснувши «Файл» – «Відкрити», або ж просто перетягнувши «мишкою» зображення в робоче вікно програми. Нижче розташовано фото, взяте для прикладу (Рис. 2).

Рис. 2

Крок 4. Виконавши необхідні підготовчі дії, можна приступити безпосередньо до розгляду процесу того, як створюють ефект блиску для фотографій в Gimp. Для цього потрібно:

  • використовуючи графічний редактор, створити новий прозорий шар, натиснувши на панелі інструментів «Шари – Кисті»;
  • вибравши встановлену кисть, необхідно відрегулювати її розмір до оптимального значення (він повинен бути достатньо великим для отримання необхідного результату);
  • крім розміру для кисті потрібно задати колір (в розглянутому прикладі, був використаний білий);
  • задавши потрібні параметри, приступають до малювання.

Що повинно вийти в результаті, наочно демонструє Рис.3:

Рис. 3

Як створити кисть в Gimp?

При необхідності можна самостійно створювати кисті, що дуже корисно, так як растрова графіка іноді вимагає нестандартних підходів до редагування. Крім того, це зовсім не складно і дуже цікаво.

Для того щоб зрозуміти процес отримання індивідуального інструменту, стоїть на конкретному прикладі познайомитися з порядком потрібних дій. Для цього, застосовуючи можливості, які надає графічний редактор Gimp, буде створена кисть «Блик».

Отримати новий інструмент можна, натиснувши лівою клавішею мишки на пункт з відповідною назвою: «Створити нову кисть». На Рис. 4 вона позначена чорною стрілкою.

Рис. 4

У вікні можна задати необхідні параметри, з яких були обрані, зображені на Рис. 5.

Рис. 5

Встановивши необхідні параметри, можна випробувати кисть в дії. Для цього видаляють шар, який створювали при редагуванні фотографії (Рис. 3), і створюють новий. Далі приступають безпосередньо до малювання, а що вийшло в результаті, можна розглянути на Рис. 6.

Рис. 6

Поглянувши на отриманий результат, нескладно помітити, що виглядає відредаговане фото дуже ефектно, а значить, можна використовувати будь-який з описаних вище варіантів кисті, щоб в результаті отримати цікаве і незвичайне зображення.

До того ж, можна спостерігати, що графічний редактор Gimp дозволяє отримати ефект блиску, завдяки виконанню простий послідовності дій. А це дуже важливий момент, враховуючи, що растрова графіка іноді вимагає складних шляхів при внесенні змін, що поліпшують зовнішній вигляд фотографії. Яскравий приклад тому – всім відома програма для редагування фотографій Adobe Photoshop.

Таким чином, Gimp – це не тільки легкий і функціональний додаток, але ще і дуже зручний у використанні, що дозволяє перетворити редагування фотографій в швидкий і легкий процес.

Адміністрація сайту висловлює подяку автору за статтю Snejoke, а також редактору Paffnutiy.