Глава amd: більшість відеокарт потрапляють до геймерів, а вплив майнінг незначно

40

В ході виступу на 25-й технологічній конференції credit suisse глава amd ліза су (lisa su) багато говорила про питання ділового характеру, включаючи ринкову стратегію і прогнози середньорічних темпів зростання. Але не менший інтерес представляють її зауваження щодо поставок і дефіциту графічних процесорів, які турбують значну частину аудиторії.

Джерело зображення: amd.com

Пані су впевнена, що компанія нічого не може вдіяти з дефіцитом gpu, хоча за останній час їй вдалося домогтися збільшення поставок від ключового підрядника — тайванської tsmc. “я знаю, що багатьом геймерам все ще потрібні нові відеокарти, особливо тому, що у них звільнилося більше часу. За пару останніх кварталів ми збільшили наші потужності. Думаю, ми цілком конкурентоспроможні. І думаю, ми ще більше натхнені rdna 3 або нашою дорожньою картою наступного покоління», — заявила глава amd.

Вона позитивно оцінила зростання ігрової індустрії, оскільки компанії вдалося витягти максимум з різних сегментів: ноутбуків, десктопів і ігрових консолей. Графіка amd використовується в playstation 5 і xbox series x/s, які теж опинилися в дефіциті. При цьому пані су вважає, що дефіцит графіки обумовлений не тільки майнер криптовалюта — їх вплив на ринкову ситуацію мінімально: «думаю, це зовсім інший ринок в порівнянні з тим, яким він був з криптовалюта кілька років тому. Звичайно ж, стосовно до нашого графічного бізнесу ми не вважаємо це значним фактором. Ми дуже намагаємося, щоб наші відеокарти фактично відправлялися до геймерів, роздрібних каналів і туди, де вони важливі стратегічно. Інше опрацьовується окремо”.

На відміну від nvidia, amd заробляє не тільки на графіку, але і на центральних процесорах, проте не розбиває відповідні фінансові показники. За підсумками iii кварталу компанія повідомила про дохід в $2,4 млрд від сегмента клієнтських і графічних продуктів, що відповідає річному зростанню в 44% і квартальному в 7 %. Середня відпускна ціна на графіку збільшилася ” за рахунок продажів передових графічних продуктів radeon і прискорювачів amd instinct для цод». Іншими словами, amd демонструє значні фінансові показники, які забезпечуються в тому числі графічними процесорами незалежно від їх наявності в роздробі. І якщо вірити компанії, то велика частина відеокарт потрапляє до геймерів, а не майнер.