Gm тимчасово закриє всі заводи в північній америці через брак чіпів

123

General motors, що випускає автомобілі марок chevrolet, gmc, cadillac і buick, заявила, що тимчасово зупиняє виробництво на шести своїх північноамериканських заводах через глобальний дефіцит чіпів. Крім чотирьох заводів в сша буде зупинена робота підприємств в канаді і мексиці, поки gm не наростить поставки мікросхем. Зупинка виробництва торкнеться найприбутковіших для gm позашляховиків і пікапів.

Theverge.com

Представник gm заявив, що за час вимушеного простою компанія заповнить відсутніми компонентами вже вироблені автомобілі, які скупчилися на фабриках і відправить їх дилерам, щоб частково задовольнити попит. Gm не заперечує, що ситуація з чіпами залишається складною і непередбачуваною, але заявляє, що впевнена в здатності своєї команди знаходити творчі виходи з ситуації.

Gm вже вдруге оголошує про тимчасове припинення виробництва у зв’язку з нестачею мікросхем. Найбільший автовиробник північної америки зупиняв свої заводи в квітні цього року на два тижні. Звичайно, не тільки gm страждає через брак напівпровідників. Практично кожен великий автовиробник, включаючи vw, ford і toyota, був змушений скоротити або призупинити виробництво в цьому році. Навіть tesla, яка випускає набагато менше транспортних засобів, повідомляла, нещодавно оголосила про майбутні паузи у випуску електромобілів.

Раніше gm повідомляла, що дефіцит мікросхем обійдеться їй в суму від $1,5 до $2 мільярдів прибутку, забезпечивши тимчасові зупинки виробництва і скорочення обсягів випуску машин.