Hpe заперечує поставки розробок китайським військовим

35

Компанія hpe заявила про те, що «не бачить ознак» поставок рішень китайським військовим через спільне підприємство new h3c. Ці заяви послідували після того, як бюро промисловості і безпеки, підвідомче міністерству торгівлі сша, розширило «чорний» список entity list, внісши в нього 27 компаній, включаючи new h3c semiconductor technologies co.

Нагадаємо, entity list — це перелік компаній і організацій, діяльність американських компаній з якими повинна бути обмежена або повністю зведена нанівець. Взаємодія можлива тільки за умови отримання спеціального дозволу. H3c, нагадаємо, було спільним підприємством, утвореному в 2003 році 3com і huawei. У 2007 році 3com викупила частку huawei, а ще через кілька років 3com була куплена hpe. У 2016 році вона продала 51-% частку tsinghua unigroup, підконтрольної державі. Таким чином на світ з’явилася new h3c.

Джерело зображень: new h3c

New h3c є ексклюзивним постачальником серверів hpe, систем зберігання даних і супутніх послуг в китаї. У свою чергу, фірма new h3c semiconductor technologies co. Була сформована в 2019 році для розробки напівпровідникових виробів. Сполучені штати внесли new h3c semiconductor technologies co. У “чорний” список у зв’язку з “підтримкою військової модернізації народно-визвольної армії китаю”.

У hpe з приводу санкційної політики щодо new h3c semiconductor technologies co. Дають стримані коментарі, не вдаючись в деталі. «на поточний момент наша перевірка показує, що немає свідчень продажу розробок китайським військовим. Ми продовжує працювати з міністерством торгівлі, щоб зрозуміти, чому були вжиті ці заходи”, – кажуть в hpe. У tsinghua unigroup теж не все гладко – цього літа вона опинилася на межі банкрутства, а її борг перед кредиторами становив $30,8 млрд.передбачається, що підрозділ з розробки чіпів готовий викупити консорціум, очолюваний alibaba.