Hwinfo отримав початкову підтримку процесорів raptor lake

14

Серія процесорів alder lake ще не вийшла, а первісна підтримка її наступника в особі raptor lake вже з’явилася в hwinfo.

Високопродуктивні ядра процесорів intel 13-го покоління отримають нову мікроархітектуру під назвою raptor cove, зберігши при цьому архітектуру gracemont для енергоефективних ядер. Крім оновлення архітектури продуктивних ядер в наступнику alder lake буде також збільшено максимальну кількість ядер до 24. Нагадаю, що в серії alder lake їх кількість буде обмежена 20 штуками.

Так само як процесори alder lake, мобільні чіпи і процесори для настільних комп’ютерів raptor lake отримають однакову архітектуру. Раніше intel практикувала поділ мобільного сегмента і настільних процесорів, коли вони значно відрізнялися один від одного на рівні ядер. Одночасна поява згадки процесорів обох сегментів в оновленні hwinfo raptor lake-s і raptor lake-p ще раз підтверджують сказане вище.

Крім того, процесори intel raptor lake отримають поліпшення кеш-пам’яті, яке підвищить ігрову продуктивність. Також сімейство raptor lake чекають оптимізації в плані харчування і новий механізм подачі енергії. Однак внесення змін не відіб’ється на рівні енергоспоживання процесорів, діапазон якого буде аналогічний чіпам alder lake, а саме 125 вт, 65 вт і 35 вт для настільних пк і не більше 45 вт для мобільних комп’ютерів.