Ілон маск пообіцяв випустити перші берлінські tesla в наступному місяці

13

В ході виступу на вчорашньому заході на берлінському заводі tesla глава компанії ілон маск (elon musk) запевнив, що перші машини зійдуть з конвеєра цього заводу вже в наступному місяці. Однак, додав він, для запуску повноцінного масового виробництва може знадобитися набагато більше часу.

Джерело: reuters.com

Маск сподівається отримати дозвіл від місцевої влади вже в найближчі тижні, і тоді на заводі можна буде запустити виробництво. Остання серія громадських консультацій з противниками заводу завершується 14 жовтня, після чого федеральне міністерство навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки німеччини прийме остаточне рішення.

” запустити виробництво-це добре, але вийти на масове виробництво дуже складно. Для виходу на масове виробництво буде потрібно більше часу, ніж для будівництва заводу», — заявив маск зі сцени перед радісною публікою. Він додав, що обсяги виробництва складуть 5000 або «сподіваюся, 10000» машин в день, а до кінця наступного року неподалік будуть проводитися ще й акумуляторні батареї. Маск також виступив на захист свого заводу перед критиками, підкресливши, що для виробництва необхідно «відносно мало» води, а випуск акумуляторів буде «екологічно безпечним».

Джерело: reuters.com

Однак деякі місцеві жителі та екологічні організації все ще незадоволені підходом маска, який, на їхню думку, не відповідає німецькій діловій культурі. “я б порадив йому перестати будувати електрокари і полетіти на марс», — сказав ману хойер (manu hoyer), лідер невеликої акції протесту місцевих жителів, які виступають проти заводу з екологічних міркувань: вони впевнені, що завод буде забруднювати питну воду.

За оцінками міністра економіки бранденбурга, завод отримає дозвіл на запуск з імовірністю 95 %. Компанія планує вкласти ще €5 млрд у зведення заводу з виробництва акумуляторів, який повинен з’явитися неподалік. Сумарна ємність підприємства складе 50 гвт * год. Маск також уточнив, що ще однією проблемою може стати нестача кадрів, тому він закликав потенційних співробітників подавати заявки з усієї європи. Він сподівається, що акумуляторний завод вийде на масове виробництво в кінці наступного року.