Intel демонструє технологію масштабування xess в грі riftbreaker на відеокарті arc alchemist

19

Intel офіційно показала повну демонстрацію 4k-відео технології xess, що працює в грі rift breaker на невідомому графічному процесорі intel arc. Intel демонструє пряме порівняння запуску xess з роздільною здатністю 4k і запуску гри з власним дозволом 1080p.

Intel вже показувала нам демонстраційні версії xess, але вони були записані з роздільною здатністю 1080p, незважаючи на спроби продемонструвати демонстрацію 4k xess. На цей раз, коли ми бачимо апскейл 4k xess, записаний з повним дозволом 4k. Стиснення youtube як і раніше перешкоджає кришталево чистій якості, але воно набагато краще, ніж вихідна демонстрація 1080p.

Перехід з власного дозволу 1080p на xess 4k – це різниця між вдень і вночі в демонстрації. При порівнянні цих двох зображень xess явно більш чіткий, з більш різкими краями і більш якісними текстурами.

Xess робить це, використовуючи машинне навчання для відновлення субпікселів з сусідніх пікселів. Це схоже на підхід nvidia до підвищення роздільної здатності за допомогою dlss, який також використовує штучний інтелект або машинне навчання для масштабування зображення на тензорних ядрах графічного процесора.

Істотна відмінність xess полягає в тому, що для роботи йому не потрібні ядра ші з апаратним прискоренням. Xess також буде використовувати відкриті стандарти, щоб гарантувати, що він може працювати на всіх графічних процесорах, будь то intel, nvidia або amd.

В даний час rift breaker офіційно підтримує amd fidelity fx super resolution, тому ми спробували порівняти демонстрацію xess з високоякісним 4k-відео на youtube (від деніела оуена) rift breaker з fsr для швидкого порівняння. Однак стиснення youtube дійсно вбиває нашу здатність розрізняти дуже дрібні деталі, тому порівнювати дві технології практично неможливо.

Можна сказати що xess відповідає режимам якості amd fidelity fx super resolution ultra або якості при роздільній здатності 4k в цілому. Але знову ж таки, це приблизна оцінка, і ми не дізнаємося повної різниці в якості, поки не протестуємо rift breaker з технології апскейлінга в більш детальному вигляді.