Intel raptor lake з 24 ядрами і 32 потоками, в тесті, що просочився, виступає на рівні core i9-12900k і ryzen 9 5950x

34

Вчора інсайдер komachi_ensaka виявив запис в базі даних тестів crossmark від bapco з ще не випущеним процесором intel core. Список був швидко видалений, і ми не змогли отримати скріншот цього тесту. Як виявилося, ресурсу tom’s hardware вдалося досягти цієї мети до того, як його видалили, і в результаті ми отримали перше підтвердження більш високої кількості ядер на процесорах intel наступного покоління.

Як стало відомо ще в серпні, серія ядер intel 13-го покоління під кодовою назвою alder lake буде включати до 8 високопродуктивних ядер і 16 ефективних ядер. Це означає, що повна кількість ядер збільшиться з 16 до 24 для процесорів intel наступного покоління. Саме це показано в дуже ранній витоку, ймовірно, що містить технічний зразок 1 (es1) процесора, оскільки до запуску залишилося ще більше 10 місяців.

В тесті вказано ” rpl-s adp-s ddr5 udimm oc crb “, який є тестовою платформою для майбутніх процесорів з тим же сокетом lga1700, який використовувався тільки що анонсованими материнськими платами z690.

intel raptor lake-s test, source: bapco/tom’s hardware

Незважаючи на чутки про те, що серія ядер 13-го покоління може за замовчуванням підтримувати більш швидкі характеристики пам’яті jedec ddr5 (5600 мт/с), тестова платформа як і раніше оснащена двома модулями dimm зі швидкістю 4800 мт/с.

Однак на даний момент зразок все ще знаходиться на дуже ранній стадії тестування і, ймовірно, сильно обмежений частотами, тому відносно низька швидкість пам’яті не є тут найбільшою проблемою. І жоден з контрольних результатів не був витоком. Зразок набагато повільніше, ніж процесор core i9-12900k. Як відзначає tom’s hardware, intel має тісні зв’язки з bapco, тому тест не входить в типові набори для оглядів.

Очікується, що intel raptor lake буде запущена приблизно в четвертому кварталі 2022 року. Як і в alder lake, він буде оснащений процесорним вузлом intel 7, підтримкою сокета lga1700 і випущений як для настільних, так і для мобільних пристроїв.

Очікується, що платформа raptor lake тепер включатиме зміни в механізмі живлення процесора/материнської плати, які можуть підвищити енергоефективність в кілька разів.