Intel розраховує перетворити контрактний бізнес в прибуткове заняття

30

Можливо, коли представники intel готували доповідь і презентацію до квартальної звітної конференції, вони передбачали невдоволення акціонерів перспективами зниження норми прибутку в найближчі два або три роки, тому керівництво компанії під час свого виступу ретельно роз’яснювало, що подібні труднощі будуть носити тимчасовий характер. До того ж, для самих недовірливих інвесторів був даний прогноз по виручці на наступний календарний рік і вказані темпи зростання виручки в більш довгостроковому періоді – по 10-12% на рік.

джерело зображення: intel

Представники intel використовували спеціальний термін « “компресія техпроцесів”, щоб описати прагнення компанії в стислі терміни наздогнати і перегнати конкурентів. Нагадаємо, за чотири роки intel має намір впровадити у виробництво п’ять нових літографічних норм, до 2024 року досягти технологічного паритету з суперниками, а до 2025 року обігнати їх.

Як переконаний генеральний директор патрік гелсінгер (patrick gelsinger), в сегменті контрактного виробництва intel зможе запропонувати норму прибутку не гірше, ніж у лідера ринку, очевидно маючи на увазі tsmc. Прибутковість контрактного бізнесу в цілому буде трохи нижче найприбутковіших видів діяльності, доступних intel зараз, але в майбутньому контрактне виробництво почне все сильніше впливати на долю компанії. За прогнозами глави intel, до 2030 року оборот ринку напівпровідникових компонентів подвоїться до $1 трлн, і більше половини цього сегмента буде покладатися на передові техпроцеси в другій половині цього десятиліття. Саме сегмент передової літографії буде рости в два рази швидше всієї галузі, як вважає глава intel. У компанії є всі шанси закріпитися на цьому ринку, на думку патріка гелсінгера.

Словом, обидва присутні на заході керівника intel дружно переконували громадськість, що потрібно перечекати найближчі пару років, поки «компресія техпроцесів» негативно впливає на норму прибутку, і надалі прибутковість бізнесу буде рости впевненими темпами. Щоб підвищити довіру інвесторів, найближчим часом intel проведе реструктуризацію фінансової звітності, обіцяючи зробити всі зміни більш прозорими і зрозумілими для акціонерів.