Конвертація GPT в MBR при установці Windows 7: навіщо це потрібно і як реалізувати — докладна інструкція

302

Для багатьох користувачів конвертація GPT в MBR при установці Windows 7 є необхідною процедурою.

Останнім часом стало не так легко перевстановити жорсткий диск, як раніше.

Справа в тому, що одночасно з початком випуску Windows 7, на ринку стали з’являтися жорсткі диски з новим стилем розділів.

Складність полягає в тому, що для установки такого диска, стиль розділів GTP стало необхідно перетворювати в звичний MBR.

Це досить просто можна зробити кількома шляхами.

Загальна інформація

Насправді, процедура такого перетворення може придатися в різних ситуаціях. Але перевстановлення операційної системи – найбільш часта і популярна з них.

Часто, придбавши ноутбук з передвстановленою «вісімкою», користувач хоче змінити оновлену і мінливий ОС на звичну йому «сімку».

І стикається з тим, що зробити це неможливо.

Чим же відрізняються ці формати?

 • MBR – стандартний і звичний формат жорсткого диска. З ним працювали всі користувачі до тих пір, поки не вийшла операційна система Windows 8, яка стала принципово відрізнятися. Тому, раніше проблем із перевстановлення не виникало;
 • GPT – принципово новий і незвичний користувачеві формат розміщення таблиць розділів на жорсткому диску. Вперше диски такого стилю з’явилися при переході на новий тип BIOS – UEFI. Формат використовується на відносно нових операційних системах – «вісімці», «десятці». Тому зробити перевстановлення з заміною на більш стару ОС буває складно.

Необхідність такого перетворення виникає на декількох етапах роботи з жорстким диском. Але при переустановленні – найбільш часто.

Формат GPT набагато краще в роботі. При його наявності швидше відбувається завантаження операційної системи, можуть підтримуватися зовнішні і внутрішні накопичувачі навіть дуже великого обсягу. Система діє швидше. Однак у деяких користувачів все ж виникає необхідність у перетворенні формату диска. При цьому варто враховувати, що всі позитивні сторони GPT загубляться.

Читайте також:

Яка Вінда краще для ігор — Докладний порівняння систем

Кілька способів, як відключити сплячий режим на Windows 7

Як прибрати «залипання клавіш»: Інструкція для всіх версій Windows

Проблема

В чому ж полягає суть проблеми. На початкових етапах установки ніяких відмінностей від стандартної процедури користувач не виявляє.

Він вставляє диск в дисковод або вставляє карту пам’яті, і завантажується з них. Після цього з’являється меню вибору мови, де також безперешкодно можна вибрати мову системи.

Потім користувач вказує розділ, в який хоче виконати установку.

Але після натискання кнопки «Далі» на цьому етапі, на екрані з’являється повідомлення «Установка операційної системи на цей диск неможлива, так як він має стиль розділів GPT».

Стандартною реакцією користувача на таке повідомлення є видалення розділів і форматування диска. Але ці дії результату не приносять.

Конвертація GPT в MBR при установці Windows 7: навіщо це потрібно і як реалізувати — докладна інструкція

Суть проблеми

Вирішити цю проблему можна тільки одним шляхом – перетворенням застарілого формату в новий. Це зробити нескладно. Не потрібно додаткового софта або особливих здібностей. Єдине, що для цього необхідно – інсталяційний диск з новою операційною системою.

Командний рядок

Один з найпростіших способів конвертації. Для того щоб провести його, дійте за наступним алгоритмом:

 • Запустіть програму установки заново;
 • Вставте інсталяційний диск;
 • Завантажити з нього;
 • Вибирайте мову системи;
 • Коли відкриється вікно вибору розділів установки нової ОС, затискайте Shift + F10 одночасно (не вибираючи розділ);
 • Це дія запускає командний рядок;
 • Вводимо diskpart, ця утиліта допомагає впоратися з багатьма проблемами, що виникають при установці ОС;
 • Вводимо команду list disk, у результаті чого відкриється список дисків, кожному з яких буде присвоєно номер;
 • Запам’ятайте номер диска, який хочете перетворити;
 • Тепер у командний рядок ” вводимо команду select disk #, де # -це номер того жорсткого диска (за списком), який буде перетворений;
 • Наступний крок видалить всі існуючі дані на жорсткому диску – про це необхідно пам’ятати!
 • Введіть у командному рядку команду clean, яка повністю очистить вказаний диск від будь-якої інформації;
 • Зберегти дані з диска можна тільки на зовнішньому, якщо ж вони будуть переміщені, наприклад, на диск D, це не принесе результатів (вони все одно будуть видалені);
 • Почекайте деякий час, поки завершиться очищення, і переходьте безпосередньо до перетворення;
 • Набирайте convert mbr в командному рядку;
 • Запуститься процес перетворення застарілого формату в оновлений;
 • Дочекайтеся повідомлення про завершення процесу (зазвичай, воно з’являється майже миттєво).
 • Як тільки цей процес завершився, жорсткий диск придбав звичний формат. Необхідно вийти з утиліти-перетворювача. Для цього в командному рядку пропишіть exit. Виходить іншим способом, наприклад, вимкнувши комп’ютер, не бажано.
  Після цього знову підключіть інсталяційний диск. Виконайте установку звичним чином. Тепер проблеми на стадії вибору розділів не виникне.
  Конвертація GPT в MBR при установці Windows 7: навіщо це потрібно і як реалізувати — докладна інструкція

  Робота з командним рядком

  Вам це може бути цікаво:

  Планувальник завдань в Windows 7 і 8 – початковий рівень

  Адміністрування Windows — Основні інструменти

  Як скинути пароль Windows 7 — Інструкція

  Без втрати даних

  У деяких випадках втрата даних, збережених на жорсткому диску, неприйнятна. При цьому переносити їх на знімний носій, а потім назад на комп’ютер – довго.

  Іноді обсяги даних не дозволяють цього зробити або знімний носій відповідного обсягу відсутня зовсім.

  У всіх випадках, коли необхідно зберегти дані, наявні на диску, потрібно діяти за таким алгоритмом:

 • Придбайте завантажувальний диск Live CD|DVD. Уважно вивчіть його складання, так як для конвертації в обов’язковому порядку буде потрібно утиліта Paragon Hard Disk Manager. Вона є не в кожній збірці диска, але без неї конвертувати формати розділів не вдається;
 • Встановіть комп’ютер завантажувальний диск або карту пам’яті. Завантажте та запустіть систему з нього. Зачекайте, поки перед вами не з’явиться робочий стіл;
 • Стандартним способом відкрийте меню Пуск і знайдіть там розділ Утиліти HDD і USB. Натисніть на нього і у списку вибирайте програму Paragon HDM 2010 Pro;
 • Запускайте програму;
 • Після запуску відкриється вікно програми, в якому будуть відображені всі жорсткі диски. Вибирайте базовий GPT і натисніть на нього один раз лівою клавішею;
 • Тепер натискаємо на кнопку «Жорсткий диск», яка розташована вгорі, в шапці вікна програми;
 • Відкриється невелике меню, в якому необхідно вибрати розділ «Конвертувати в MBR». Натискаємо на кнопку. Після цього підтверджуємо процес натиснувши на зелену галочку у віконці;
 • Відкриється вікно з параметрами та параметрами конвертації. У ньому не можна нічого змінювати (іноді така можливість є). Просто натисніть на кнопку «Конвертувати» в нижній частині вікна;
 • Тепер процес конвертування запущений. У діалоговому вікні можна спостерігати хід процесу щодо наповнюваності сірої смуги зеленим кольором. Процес не такий швидкий, як у першому випадку. Зазвичай, перетворення такого типу займає кілька хвилин.
 • Після того як перетворення буде завершено, у полі з описом ходу конвертації (розташованих під рядком «Поточний стан операції»), з’явиться повідомлення «Всі операції завершені».
  Конвертація GPT в MBR при установці Windows 7: навіщо це потрібно і як реалізувати — докладна інструкція

  Робота з утилітою

  Завершення роботи

  Після цього закриваємо програму натисканням на кнопку «Закрити» в правому нижньому кутку головного вікна.

  Основна частина роботи зроблена. Тепер вимкніть комп’ютер і перезавантажте його. При цьому можна знову продовжувати установку системи звичним способом.

  Тепер вона легко встановиться на диск зі зміненим стилем, але всі дані, які були присутні на диску D, збережуться.

  Як перетворити GPT в MBR?

  У цьому відео-уроці ми розповімо вам, як перетворити жорсткий диск з GPT в MBR.