Корейські інженери створили ефективну технологію вторинної переробки сонячних панелей

105

На цьому тижні представники корейського інституту енергетичних досліджень заявили, що їм вдалося розробити технологію вторинної переробки сонячних панелей, яка не тільки скорочує частку профільних відходів, але і дозволяє створювати з отриманої сировини панелі, що не поступаються за характеристиками виробам зі свіжої сировини.

Джерело зображення: business korea

Термін служби сучасних систем отримання електроенергії з сонячного випромінювання вимірюється максимум трьома десятиліттями, а кількість експлуатованих панелей різко зростає на тлі прагнення людства перейти на використання відновлюваних джерел енергії. У найближчому майбутньому набуде актуальності проблема вторинної переробки сонячних панелей, і корейським фахівцям вдалося запропонувати життєздатне вирішення цієї проблеми, як зазначає видання business korea.

У складі сонячної батареї досить хімічних елементів і матеріалів, що піддаються вторинній переробці: скло, алюміній, кремній і мідь. При правильному підході можна повторно використовувати більше 80 % матеріалів, що застосовуються при виготовленні первинної панелі. Процес переробки має свої складності-наприклад, потрібно розділяти скляну підкладку і захисне покриття. Корейським інженерам вдалося розробити технологію переробки, яка не тільки мінімізує утворення домішок в матеріалах, але і споживає мінімум електроенергії.

В рамках експерименту фахівцям вдалося отримати кремнієву болванку типорозміру 150 мм з перероблених сонячних панелей, а потім виготовити з її використанням нову панель, що забезпечує коефіцієнт корисної дії більше 20 %, на рівні кращих серійних екземплярів.