Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

865

Сьогодні більшість користувачів переходить на нову операційну систему Windows 10, тому цікавить багатьох користувачів, який же кращий безкоштовний антивірус для Windows 10.

Справа в тому, що хватка до неліцензійних програм і піратських ключів поволі остигає і розуміння того, що можна не красти, а взяти безкоштовний аналог, поступово приходить до багатьом користувачам, у тому числі з Росії та прилеглих до неї країн.

Тому немає нічого дивного в тому, що люди, переходячи на Windows 10, шукають інформацію про те, якою безкоштовний антивірус буде для них найкращий.

Крім того, вже чимало писалося про те, що рекламодавці і співробітники Microsoft тепер знають абсолютно всю інформацію про кожного користувача Windows 10.

Тому якщо хтось буде зловживати піратськими програмами, їм рано чи пізно зацікавляться володарі ліцензії і зажадають заплатити якусь суму за «піратську» допомогу.

Тому зараз ми розглянемо невеликий рейтинг кращих антивірусів, які можна безкоштовно скачати і користуватися ними без будь-якої плати.

№8. Comodo Antivirus 8

В рамках пакету Comodo Antivirus 8 разом з антивірусом поширюється також фаєрволл. Все це безкоштовно.

Також в комплект входить пісочниця – практично така ж, як у 360 Total Security Essential. Але все це може бути встановлено і окремо.

На сайті програми пишуть, що їх творіння має «проактивним захистом. Це означає, що Comodo Antivirus 8 в першу чергу шукає уразливості і працює над запобіганням зараження.

Інші ж антивіруси спрямовані на те, щоб справлятися з вже існуючими загрозами. Правда, ефективність такого методу поки що достеменно не доведено.

Також Comodo Antivirus 8 володіє високим ступенем захисту від інтернет-атак. В принципі, це пов’язано з «проактивним захистом.

Цікаво, що в даному продукті є функція захисту від переповнення буфера.

Часто віруси або сама система шкодить собі, і дані записуються за межі буфера, виділеного пам’яттю. Таке явище, зрозуміло, призводить до втрати даних.

Також в рамках «проактивного захисту Comodo Antivirus 8 постійно сканує системні файли і запису реєстру на предмет уразливостей.

У випадку з вже трапилося зараженням починає працювати технологія Comodo Cleaning Essentials.

Фахівці Symantec дозволяють відправляти до них необмежену кількість файлів на перевірку. Для відновлення даних використовуються хмарні технології.

Вони ж застосовні для того, щоб зберігати дані про віруси і про вже трапилися загрози. Це дає можливість аналізувати причини.

Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

№1. Comodo Antivirus 8 на робочому столі Windows 8

Comodo Antivirus 8 також встановлює на робочий стіл свою унікальну панель і багато інших компонентів, показаних на малюнку №1.

Багато користувачі пишуть, що різниці між Comodo Antivirus 8 і платними версіями Kaspersky практично не відчувається, хоча вона все-таки є, нехай і невеликий.

Звичайно, Comodo Antivirus 8 вимагає набагато менше ресурсів комп’ютера, ніж будь-Kaspersky.

У цьому його незаперечна перевага.

Та й взагалі, дослідження форумів підтверджує той факт, що даний антивірус є дуже висококласним продуктом, який може досить ефективно справлятися з самими сильними і небезпечними вірусними програмами.

№7. Panda Security Free Antivirus

Цей антивірус є одним з найпопулярніших серед користувачів всесвітньої мережі.

Величезна перевага його в тому, що в основному вікні немає реклами, чим грішать багато інших безкоштовні антивіруси.

В Panda Security Free Antivirus багатьох не влаштовує єдиний момент і він, в принципі, досить значний. Полягає цей момент в продуктивності.

Так, віруси він перемагає добре і захищає від проникнення в систему всіляких троянів теж дуже непогано.

Але проблема з продуктивністю часто дуже сильно б’є по популярності Panda Security Free Antivirus. Справа в тому, що часто він може просто зависати, різко переставати працювати і так далі.

Все це досить часто має місце при великих навантаженнях.

Тобто якщо у вас на комп’ютері дуже багато різноманітних файлів і їх час від часу бажано сканувати, то Panda Security Free Antivirus з цим, звичайно, впорається, але з великими потугами.

Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

№2. Основне вікно Panda Security Free Antivirus

Як бачимо, інтерфейс Panda Security Free Antivirus досить-таки простий і нічого надприродного в ньому немає. Є одна проста кнопка «Scan», тобто «Сканувати».

Також є індикатор захисту, який завжди розташований у основному вікні по центру – якщо біля нього написано «Protected», значить, комп’ютер захищений, і боятися вірусів не варто.

В іншому випадку цей індикатор буде світитися червоним кольором, а щоб дізнатися причину відсутності захисту, потрібно просто натиснути на нього.

Після цього відкриється нове вікно, в якому можна буде усунути причину тривоги.

Власне, все це робить Panda Security Free Antivirus відмінним антивірусом, але тільки не для самих потужних комп’ютерів, на яких зберігається величезна кількість різноманітних файлів.

Загалом, в плані продуктивності Panda Security Free Antivirus програє, але для не дуже потужних пристроїв він є дійсно ідеальним.

№6. Avast Free Antivirus

Взагалі, Avast є дуже відомим антивірусом, причому вже дуже довгий час.

І новий продукт цієї торгової марки під назвою Avast Free Antivirus вже встиг завоювати популярність серед користувачів всесвітньої мережі.

Фактично в 2017 році це одна з найбільш популярних антивірусних програм у принципі, тобто не тільки серед безкоштовних.

При цьому завантажити дану програму можна прямо на офіційному сайті – avast.ru.
Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

№3. Основне вікно Avast Free Antivirus

Перевага Avast Free Antivirus високої продуктивності.

Як ми пам’ятаємо, Panda Security Free Antivirus як раз грішив тим, що він не підходив для високопродуктивних машин з великою кількістю даних.

Avast Free Antivirus повною мірою вирішує цю проблему.

Він чудово справляється з великими обсягами інформації – сканування відбувається досить швидко і віруси виявляються з величезним успіхом.

Бази даних постійно оновлюються. Загалом, Avast Free Antivirus є прекрасною заміною кращим платних антивірусів в світі.

Проблема лише в тому, що в основному вікні програми з’являється чимала кількість реклами.

Зрозуміло, це може сильно набридати користувачам, але заради високої продуктивності можна і подивитися трохи рекламу.

Теж основне вікно програми виглядає дуже добре і зручно. Весь основний функціонал зосереджений в лівій панелі. Відразу ж, при запуску, є кнопка сканування.

Серед додаткових функцій є захист бездротових мереж, що часто дуже корисно при частому використанні wi-fi. До речі, на малюнку №3 її вже можна бачити під назвою «secure vpn».

Загалом, якщо вас не буде дратувати реклама, сміливо скачивайте Avast Free Antivirus і користуйтеся саме ним!

№5. Avira Free Antivirus

Завантажити цей антивірус можна теж на офіційному сайті avira.com.

На відміну від двох згаданих вище продуктів Avira Free Antivirus є полегшеною версією платного свого аналога під назвою Avira.

Але всі основні функції збереглися. Звичайно, сам по собі антивірус Avira ніколи не славився високим ступенем захисту від вірусів, але для безкоштовної програми ця ступінь цілком гідна.

Крім того, Avira Free Antivirus не грішить поганий продуктивністю або великою кількістю реклами, тому користувачі дуже навіть задоволені даною програмою.

Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

№4. Основне вікно Avira Free Antivirus

Найголовніше, що у Avira Free Antivirus є функція захисту від шкідливих програм і фаєрволл.

Кілька елементів додаткового функціоналу було видалено, але це не настільки критично. Найголовніше, що він захищає від вірусів дуже навіть добре.

Що цікаво, Avira Free Antivirus є хмарна захист, який дає можливість виконувати аналіз невідомих файлів в хмарі.

Загалом, можна сказати, що Avira Free Antivirus є прекрасною заміною кращим світовим антивірусам.

Інтерфейс Avira Free Antivirus дуже схожий на той, що ми бачили в Avast Free Antivirus. Крім того, основне вікно дуже схоже на те, що можна бачити в платній версії Avira.

Хоча функціонал у Avira Free Antivirus набагато ширше, ніж у Avast Free Antivirus.

Але творці Avast не припускали створювати дуже функціональний антивірус, який буде боротися з тим же Касперським та іншими подібними продуктами.

А ось Avira хоче скласти конкуренцію провідним антивірусам.

Безкоштовний його аналог призначений для того, щоб користувач просто спробував користуватися ним, а потім вже купив повноцінну платну версію.

Але і безкоштовною версією теж можна користуватися багато років.

№4. Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender Antivirus Free Edition теж захищає від троянів, рутиков, шпигунських програм і просто вірусів. Можлива установка на вже заражені системи.

Хоча це є більш рекламної фрази, розміщеної на офіційному сайті даного продукту, ніж реальним перевагою.

Bitdefender Antivirus Free Edition дозволяє блокувати або видаляти всілякі шкідливі програми.

Програма має все необхідне для захисту від вірусів.

У використання Bitdefender Antivirus Free Edition є багато цікавих нюансів, помічені користувачами.

Наприклад, відразу ж після установки програма самостійно проводить швидке сканування системи.

Точно так само відбувається у подальшому – у вікні Bitdefender Antivirus Free Edition навіть немає кнопки сканування.

У разі виявлення будь-яких проблем антивірус проводить більш детальне сканування і робить з виявленими проблемами ті дії, які вважає за потрібне.

Загалом, такий собі антивірус для ледачих. Він все зробить сам, і не спитає дозволу.

Що стосується основної задачі Bitdefender Antivirus Free Edition, то з нею він справляється досить добре, що було доведено шляхом незалежних тестів.

Приміром, його тестували хлопці з PC Magazine. Вони назвали результати своїх тестів видатними. Це багато про що говорить.

Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

№5. Bitdefender Antivirus Free Edition

Є у Bitdefender Antivirus Free Edition і деякі недоліки, які теж були помічені користувачами. Найбільшим з них є труднощі в установці.

Особливо це стосується вже заражених комп’ютерів.

Хоча саме про це нібито гідність пишуть на офіційному сайті! Та й на цілком «здорових» системах Bitdefender Antivirus Free Edition повноцінно встановиться на приблизно 15 з 20 машин.

Також багатьом юзерам не подобається, що підтримка працює тільки через електронну пошту і часом відповіді від розробників доводиться чекати тижнями.

Але все це можна витримати, адже Bitdefender Antivirus Free Edition є дійсно хорошим антивірусом і, до того ж, абсолютно безкоштовним.

№3. AVG Free Antivirus

AVG Free Antivirus має практично той же функціонал, що і всі перераховані вище програми і ще дещо особливе. Дуже цікавою функцією даного продукту є перевірка посилань.

Це означає, що якщо ваш друг кинув посилання на якийсь цікавий, на його думку, ресурс через особисте повідомлення в Facebook або на електронну пошту, то антивірус самостійно пройде за цим посиланням.

Він перевірить, чи є там якісь шкідливі програми або повноцінні віруси. У випадку виявлення таких AVG Free Antivirus просто не дасть користувачеві пройти по цій самій посиланням.

Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

№6. Основне вікно AVG Free Antivirus

В іншому, як говорилося вище, функціонал практично той же самий – захист від вірусів у програмах, від проникнення шпигунів і інших «злих» програм, які ніякому користувачеві абсолютно не потрібні.

За словами користувачів, AVG Free Antivirus дійсно є одним з кращих антивірусів в принципі навіть серед платних програм, які служать для захисту від вірусів.

Хоча в деяких випадках AVG легко пропускає те, що той же Касперський пропустити просто не зможе.

Інтерфейс AVG Free Antivirus дуже незвичайний, але теж зрозумілий для простого пересічного користувача. В основному вікні є всі необхідні функції.

Як бачимо на малюнку №6, вся захист ділиться на кілька основних підрозділів – для комп’ютера, для браузера, для користувачів і для пошти.

Також є вбудований фаєрвол. Є кнопка сканування і оновлення. Загалом, нічого зайвого.

Всякі додаткові функції тут, фактично, і не потрібні. Головне, що антивірус захищає дуже навіть добре.

Так і для слабких комп’ютерів він теж підійде – програма не така вимоглива, як деякі з перерахованих вище програм.

№2. Kaspersky Free

Все-таки головною функцією антивірусу є захист від вірусів. І тут, безперечно, однією з найкращих програм є антивірус Касперського.

Дана торгова марка теж вирішила надати своїм користувачам можливість просто спробувати користуватися своїм продуктом і випустила Kaspersky Free.

Що найголовніше, висока ступінь захисту від шкідливих програм зберігається в повній мірі.

Крім того, є безліч додаткових функцій, таких як «батьківський контроль» і «безпечні платежі».

Перша дозволяє заблокувати дітям доступ до порнографії та інших матеріалів, які їм не слід дивитися.

Хоча, не тільки дітям така функція буде корисна.

Друга ж не дозволить всіляких зловмисникам отримати доступ до особистих даних, паролів і банківськими рахунками користувача.

Справа в тому, що отримати доступ до даних легше всього саме під час здійснення платежів. Так от, Kaspersky Free дозволяє належним чином шифрувати всю цю інформацію.

Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

№7. Основне вікно Kaspersky Free

В основному вікні Kaspersky Free інтерфейс зроблений в стилі повного мінімалізму. Є всього лише 4 кнопки, які відповідають за перевірку, оновлення і вищезазначені додаткові функції.

Щоб запустити і налаштувати кожну з них, слід просто натиснути на відповідний значок.

Звичайно, якщо натиснути на кнопку «Більше функцій», то користувач потрапить на сторінку покупки повної версії антивірусу Касперського.

Що саме головне, в цьому антивірусі є повноцінний російську мову. Більше того, ця антивірусна програма і створена була спочатку російською мовою.

Тому для користувачів з СНД такий варіант є пріоритетним.

Хоча і в інших вищезазначених антивірусах теж є російська мова, але в них зустрічаються деякі казуси.

№1. 360 Total Security Essential

На офіційному сайті 360 Total Security Essential багато пишуть про багаторівневу захист від всіляких шкідливих програм.

Особлива увага приділяється троянам, фішинговим ботам і програм, призначених для крадіжки особистих даних.

Оновлення антивіруса виходять теж безкоштовними. Вірусна База даних оновлюється в автоматичному режимі, без участі користувача.

Що ж стосується того, наскільки реально 360 Total Security Essential добре справляється з вірусами, то тут до уваги слід взяти такі факти:

  • незалежна лабораторія PCMag Qihoo дала цього антивірусу найвищі оцінки (нарівні з Bitdefender Antivirus Free Edition, про який мова піде далі, і Kaspersky Free);
  • на високому рівні була оцінена і функція антифишинга;
  • самі користувачі на форумах, в основному, позитивно відгукуються про 360 Total Security Essential.

А взагалі, 360 Total Security Essential є продовжувачем славної династії антивірусів, які в свій час підкорювали ринок.

Напевно, кожен користувач хоча б раз у житті чув про так званий 360 Internet Security. Так ось 360 Total Security Essential – це його прямий нащадок.

До речі, у цієї лінійки є й інші продукти, такі як 360 Total Security 360 AntiVirus Beta.

У 360 Total Security Essential є багато обмежень і відсутніх функцій в порівнянні з повноцінною версією. Але від цього він не став гірше справлятися з вірусними програмами.

Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5

№8. Інтерфейс Total Security 360 Essential

Як бачимо, інтерфейс 360 Total Security Essential дуже приємний. До речі, функція «Пісочниця», на яку ви напевно звернули увагу при перегляді малюнка №8, дозволяє запускати підозрілі програми в безпечному режимі – дуже корисно!

Важливо! Серед недоліків, помічених користувачами, можна відзначити ігнорування деяких реальних загроз. Так нерідко зустрічалися випадки, коли 360 Total Security Essential пропускав так звані програми-викрадачі.

Вони розміщують на робочому столі величезне вікно, яке ніяк неможливо закрити і яке вимагає переслати гроші на певний рахунок або надіслати смс-повідомлення.

З іншого боку, в деяких випадках 360 Total Security Essential визначав цілком безпечні утиліти як шкідливі і не давав їм працювати.

Користуватися таким антивірусом після прочитаного вище, вирішувати вам.

Підведення підсумків

Що стосується того, який же антивірус дійсно можна вважати кращим, то це однозначно останній, тобто 360 Total Security Essential.

Так можна говорити з тієї простої причини, що захищає він найкраще.

Взагалі, саме програма 360 Total Security Essential славиться найкращим ступенем захисту, ніж у багатьох інших подібних програм.

Звичайно, додаткових функцій в ньому не так багато, але для антивіруса це не так вже й важливо.

Правда, якщо комп’ютер слабенький, то краще підібрати щось інше з наведеного вище списку. Адже будь-яка версія 360 Total Security Essential завжди вимагає досить багато ресурсів комп’ютера.

Про те, як користуватися нашим сьогоднішнім переможцям, можна дізнатися з відео нижче.

ОГЛЯД АНТИВІРУСА 360 TOTAL SECURITY v8 Qihoo 360 і брандмауер

Кращий безкоштовний антивірус для Windows 10: ТОП-5