Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

508

Практично всі власники телефонів на платформі Андроїд цікавляться тим, який же все-таки найкращий файловий менеджер для Андроїд.

Так, на сьогоднішній день придумано дуже багато і у всіх можуть бути різні особливості, але досі немає чіткої відповіді на питання «Який з них найкращий?».

Тому було б корисно дізнатися, що про це думають інші користувачі.

У даному огляді використовуються думки людей, які вони викладали в соціальних мережах і на форумах. Матеріали з різних статей використовувалися лише для опису того чи іншого менеджера.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

№1. ES File Explorer

Отже, першим в нашому списку буде дійсно найпопулярніший на сьогоднішній день файловий менеджер, який називається «ES File Explorer».

Величезну популярність дана програма знайшла з однієї простої причини – це перший в своєму роді менеджер файлів.

Дійсно, спочатку на Андроїд був стандартний провідник, який міг відображати файли і дозволяв редагувати і видаляти їх.

Сам факт, що ES File Explorer можна було побачити ще на Android 1.6, вже говорить багато про що.

Тому немає нічого дивного в тому, що кожна друга людина на форумах пише про це менеджера.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

Функціонал у ES File Explorer з самого початку був дещо ширше, ніж у стандартного провідника. Сьогодні розробники дійсно стараються, щоб лідирувати на ринку.

Для цього вони постійно змінюють зовнішній вигляд свого провідника і додають в нього додаткові функції.

Основні особливості ES File Explorer полягають у наступному:

 • Розповсюджується безкоштовно;
 • Підтримує роботу з хмарними сервісами та архівними файлами;
 • Немає реклами;
 • Зручний інтерфейс (російською мовою);
 • Редагування файлів.

До речі, рекламі слід приділяти особливу увагу при виборі файлового менеджера.

Справа в тому, що більшість подібних програм і існують за рахунок того, що користувачеві постійно демонструється просто величезна кількість докучливих рекламних матеріалів.

І це робить їх використання дуже незручним. Але в ES File Explorer такого немає. Що стосується редагування файлів, про це слід поговорити детальніше.

Редагування в ES File Explorer

Сам інтерфейс виглядає так, як показано на малюнку №1.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

№1. Інтерфейс ES File Explorer

Як бачимо, дуже стильно. З самого початку користувач побачить всі свої папки у вигляді сітки (як це і показано на малюнку №1).

Натиснувши на кнопку «Вид» можна поміняти розмір цих значків.

Цікаво, що чим більшими будуть ці значки, тим більше інформації про кожному файлі і кожної теки буде відображатися.

Для кожного файлу доступний ряд дій, серед яких видалення, перейменування, копіювання і багато іншого.

Як говорилося вище, провідник чудово справляється з архівними файлами і дозволяє або розпакувати файли, працювати з ними в архіві.

В принципі, користувач і не помітить, що він відкрив архів, адже він буде відображатися, як будь-яка інша звичайна папка.

В ES File Explorer є функція автоматичної угруповання. Так, у лівому меню є пункти – «Музика», «Відео», «Завантаження» та інше.

Особливу увагу розробники приділяють додаткових функцій.

Приміром, якщо ES File Explorer буде працювати з рут правами, користувач зможе навіть видаляти стандартні програми (чого не можуть багато інші файлові менеджери!).

Є такий інструмент, як «Аналіз SD-карти», який дає користувачеві можливість на діаграмах і графіках бачити, скільки пам’яті він вже використав, які категорії займають більше всього і багато іншої корисної інформації.

Завантажити ES File Explorer можна на Google Play, посилання – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=ru&gl=ru.

Встановити його дуже просто – це відбувається точно так само, як і в будь-яких інших додатках. Ніякі настройки відразу проводити не потрібно, робота починається відразу ж після установки.

№2. X-plore File Manager

Це вже набагато менш популярний файловий менеджер, ніж ES File Explorer. Основна його особливість у можливості працювати в двохвіконному режимі.

Це означає, що одночасно будуть відкриті, фактично, два провідника.

Між цими вікнами дуже легко переміщати файли.

У випадку зі стандартним провідником для переміщення, наприклад, папки, необхідно виділити його, натиснути кнопку «Перемістити», а потім вибрати шлях, куди вона буде переміщена.

У випадку з X-plore File Manager все набагато простіше – відкриваємо одночасно дві папки і просто переміщаємо папку з одного вікна в інше.

Виглядає цей самий двовіконний режим так, як показано на малюнку №2.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

№2. Зовнішній вигляд X-plore File Manager

Як бачимо, інтерфейс теж досить привабливий. Говорячи про X-plore File Manager, багато користувачів згадують про роботу з тими ж архівами.

Справа в тому, що ES File Explorer створює досить багато так званих тимчасових файлів при відкритті архіву.

Зрозуміло, з часом вони сильно засмічують пам’ять. Але у X-plore File Manager такої проблеми немає і працювати з архівами дуже просто – відкрив, відредагував, закрив і ніяких слідів по собі не залишив.

Звичайно ж, є робота з хмарними сховищами.

Є зручна навігація.

Також користувачам подобається, як у X-plore File Manager відображаються ескізи файлів – практично завжди можна зрозуміти, що це за файл і чи варто відкривати в повноекранному режимі.

X-plore File Manager теж вміє працювати з додатками – видаляти їх. Серед дрібних особливостей слід відзначити відкриття APK файлів у вигляді звичайних ZIP.

На Google Play у X-plore File Manager переважна більшість позитивних оцінок – середній рейтинг 4.5.

Цікаво, що цей файловий менеджер теж існує дуже давно. Нерідко в інтернеті можна зустріти коментарі про те, що люди користуються ним ще з часів існування Symbian.

Недоліки

Звичайно ж, у всього є недоліки.

Стосується це і X-plore File Manager. Наприклад, часто можна зустріти коментарі про те, що менеджер не бачить карти пам’яті, на ньому не працює відеоплеєр і багато інші дрібні моменти.

В принципі, їх можна зустріти і на ES File Explorer, але там таке трапляється у багато разів рідше.

Не можна говорити про те, що це якась недоробка, просто програма дуже популярна і де-то цілком можливі баги.

Все одно більшість відгуків про X-plore File Manager виключно позитивні і двовіконний режим донині привертає величезну кількість користувачів до цього додатка.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

№3. X-plore File Manager в звичайному режимі

Візуально видно, що X-plore File Manager є за що похвалити навіть при роботі не в двохвіконному режимі. Біля кожного файлу написано його розширення, дата створення і обсяг.

Вгорі є піктограми дій, які можна виконати з кожним конкретним файлом.

Цікаво також, що внизу є прогрес бар, який показує, скільки пам’яті вже заповнено. Загалом, все це дійсно зручно для різних користувачів.

Завантажити його можна на Google Play, посилання — https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore.

№3. Total Commander

Старий — добрий Total Commander, яким ми всі хоча б раз користувалися на своїх домашніх комп’ютерах.

Дійсно, багато років тому цей файловий менеджер залучив всіх нас тим, що дозволяв бачити всі файли, навіть приховані, зручним інтерфейсом і величезною кількістю самих різних додаткових функцій.

Варто сказати, що мобільна версія Total Commander, як і комп’ютерна, призначена не для звичайних користувачів, а для «просунутих».

Так можна говорити з тієї причини, що в ньому є просто величезна кількість дрібних функціональних іконок – кожна з них відповідає за ту або іншу дію.

Деякі витрачають не одну годину на те, щоб просто розібратися в тому, як працює Total Commander і яка кнопка за що відповідає.

Але серед тих самих «просунутих» користувачів він дійсно самий популярний.

Звичайних користувачів Total Commander теж може залучити відсутністю рекламних матеріалів, можливістю роботи з архівними файлами, інтерфейсом російською мовою і тим, що він просто-напросто безкоштовний.

Сам інтерфейс теж виглядає цілком солідно. Як говорилося вище, крім основних функцій, в мобільному Total Commander є величезна кількість додаткових можливостей.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

№4. Total Commander на мобільному телефоні

Як бачимо на малюнку №4, в нижній частині вікна провідника розташовані ті самі горезвісні для Total Commander додаткові кнопки.

Так, там можемо бачити кнопку вибору декількох файлів, кнопку копіювання, видалення, збереження під іншим ім’ям, кнопки різних варіантів сортувань і багато іншого.

Вгорі розташовані кнопки пошуку і інших додаткових функцій.

Цікаво, що всі ті основні кнопки, які ми можемо бачити на малюнку вище, являють далеко не всі функції Total Commander, там їх набагато більше. Все це виглядає вельми солідно.

Недоліки

Що стосується недоліків, то основною з них є відсутність можливості роботи з хмарними сховищами.

Цілком можливо, що незабаром розробники вирішать цю проблему, адже на сьогоднішній день кожен п’ятий користувач використовує «хмари» і з-за цього Total Commander втрачає досить чималу аудиторію клієнтів.

Але основним недоліком Total Commander вважається саме складність даного провідника. Якщо подивитися на це з іншого боку, то у цього файлового менеджера величезна кількість функцій, що робить його просто незамінним для багатьох користувачів.

Негативні ж оцінки ставлять тільки ті, кому цей функціонал просто не потрібен.

У будь-якому випадку, Total Commander сприймає всі файли, які можна завантажити і які передбачають наявність відео -, аудіо-та фотоматеріалів.

Що найголовніше, весь цей функціонал безкоштовний і ніякої реклами програма не передбачає.

Насправді, Total Commander є однією з найбільш функціональних додатків в принципі, не тільки серед файлових провідників.

Важливо! Total Commander не зависає, бачить всі знімні носії і не вилітає. Так що якщо вам до душі функціональність і ви не боїтеся розібратися з усіма кнопками Total Commander, сміливо завантажуйте його і використовуйте в своє задоволення!

Встановити Total Commander можна точно таким же чином, як і будь-яке інше додаток.

Посилання для скачування — https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander&hl=ru.

№4. Solid Explorer

Це одна з небагатьох подібних програм, які поширюються не на безкоштовній основі. Але ціна чисто символічна – 65 рублів.

В принципі, за весь теж широкий функціонал Solid Explorer (звичайно, не такий широкий, як у Total Commander), про який ми поговоримо далі, можна і заплатити.

Цікаво, що основною причиною популярності Solid Explorer є його привабливий інтерфейс.

Багато пишуть про те, що з ним телефон виглядає дуже по-сучасному, стильно.

Деякі володарі телефонів марки Самсунг вказують на те, що Solid Explorer найкращий для їх девайсів – дуже добре вписується.

У соціальних мережах теж багато пишуть про «доброзичливому» інтерфейсі, яким володіє Solid Explorer.

Хоча, за великим рахунком, це цілком стандартний провідник, який має всі стандартні можливості подібних програм.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

№5. Зовнішній вид Solid Explorer

Як бачимо, інтерфейс дійсно виглядає дуже ефектно. Хоча є люди, які не бачать в такому зовнішньому вигляді абсолютно нічого особливого.

Все ж Solid Explorer володіє широкими можливостями для налаштування.

Наприклад, можна поставити свою унікальну тему, в якій буде оформлений весь провідник.

Серед недоліків слід виділити неповноцінний російську мову. Більшість користувачів з Росії та сусідніх країн пишуть про те, що додаток не має повного перекладу.

Зрозуміло, це негативно позначається на популярності даної програми.

Деякі користувачі вказують на те, що Solid Explorer з рут правами являє собою дуже небезпечне засіб, який може стати причиною попадання вірусів на пристрій або шляхом доступу до особистих даних.

Справа в тому, що цей файловий менеджер має, приміром, доступ до дзвінків. Це означає, що програма може самостійно зателефонувати кому-то з Вашого телефону.

Багато хто просто не розуміють, навіщо провіднику взагалі потрібна така функція.

Але все-таки переваг у Solid Explorer набагато більше, ніж недоліків. Середня його оцінка на Google Play становить 4.6. Насправді, дуже мало програм могли б похвалитися таким показником.

Так, цей менеджер не безкоштовний, але його точно слід встановити починаючим користувачам. У порівнянні з Solid Explorer знаменитий ES File Explorer виглядає як «кухонний комбайн».

Так кажуть, тому що в ES багато додаткових непотрібних функцій. У Solid Explorer все тільки саме основне.

Опис роботи

Відразу слід сказати, що в Solid Explorer все набагато зрозуміліше, ніж в тому ж Total Commander. Тому цей файловий менеджер більше підійде простим користувачам.

Таких, мабуть, більшість, тому і така величезна популярність Solid Explorer виглядає цілком логічно. До речі, в цьому менеджері теж є можливість працювати з декількома вікнами одразу.

Правда, в X-plore File Manager цей режим все-таки створений трохи краще.

Серед додаткових інструментів аналіз карт пам’яті і внутрішньої пам’яті. Точно таким же чином можна провести аналіз окремої папки.

Додаткові інструменти з’являються при натисканні на кожен файл/папку.

Загалом, процес використання дуже простий. У лівій частині вікна програми можна бачити усі доступні джерела, з яких беруться дані.

Тут звичайні папки на карті пам’яті або внутрішньої пам’яті пристрою, а також хмарні сховища.

У кожного з них є ступінь завантаженості, яка відображається у відсотках. Вгорі цього розділу програми є кнопка налаштувань.

Самі папки в основному вікні теж відображаються разом з датою створення і займаним обсягом, як і файли.

Також показується кількість файлів в тій чи іншій папці. При відкритті папки можна бачити мініатюру кожного окремого файлу.

Посилання для скачування Solid Explorer — https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.solidexplorer2&hl=ru.

№5. File Manager від Cheetah Mobile

Цікаво, що є звичайний File Manager, який найчастіше встановлюється на телефони за замовчуванням. Швидше за все, File Manager буде вашим першим файловим менеджером.

Але File Manager від Cheetah Mobile сильно відрізняється від стандартних провідників.

Та й від усіх вищеописаних подібних програм він теж відрізняється досить сильно.

При цьому аж до однієї з останніх оновлень File Manager від Cheetah Mobile був стандартним провідником, в якому зібрано мінімум функцій.

Сьогодні ж ця програма являє собою досить функціональний провідник, який приємно встановить і яким приємно користуватися.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

№6. Зовнішній вид File Manager від Cheetah Mobile

Відмінності полягають у зовнішньому вигляді. На головному екрані розташовується бібліотека категорій, де розподілені всі файли.

Доступний пошук файлів, причому це стосується як загальної бібліотеці, так і до окремих папок.

Є висувна панель з лівої сторони, в якій представлена та ж бібліотека файлів і розділ «Ярлики».

У цьому розділі зібрані кнопки переходу в «домашню», тобто початкову директорію, перевірки мережі та інше.

Варто зазначити, що тут все дуже зручно розділене по категоріях. У бібліотеці, приміром, є папка з назвою «Нові файли», де представлено все те, що останнім потрапило в пам’ять телефону.

Також є папка «апк файли», де зібрані файли.

Є розділ з назвою «Закладки». У нього користувач може самостійно вносити свої улюблені папки і файли.

Є, звичайно ж, і багато додаткових елементів. Всі вони винесені в окремий розділ.

Серед них аналізатор пам’яті і перевірка так званих сміттєвих файлів, тобто тих, які не потрібні, а тільки захаращують пам’ять.

У вищезазначеному розділі «Ярлики» є ярлик з назвою «Мережа». Він дозволяє підключити до провідника хмарні сховища або інші функції, пов’язані з роботою в інтернеті.

Що важливо, підтримуються архівні файли, тобто ті, які мають розширення .zip і .rar. Налаштування у цьому файловому менеджері також досить зручні.

Загалом, все створено, що називається, для людей.

Що кажуть люди

Цікаво, що на Google Play оцінка File Manager від Cheetah Mobile становить 4.4, але негативних відгуків на сторінці цього додатка дуже мало.

Деякі з них пов’язані з тим, що якісь оновлення випускалися некоректними або просто встановлювалися як-то неправильно.

Приміром, люди пишуть про те, що після оновлення версії File Manager від Cheetah Mobile перестали працювати деякі стандартні функції, такі як копіювання або переміщення файлів.

В основному ж користувачі пишуть про те, що їм дуже подобається цей додаток, і вони будуть радити File Manager від Cheetah Mobile своїм друзям та знайомим.

Основні переваги File Manager від Cheetah Mobile, на думку користувачів, полягають у наступному:

 • Є можливість зручної сортування файлів, завдяки чому можна впорядкувати все, що є в пам’яті пристрою, на знімних носіях та на хмарних сховищах;
 • Є можливість бачити ті файли, які не будуть видні в інших провідниках;
 • Можна підключитися до комп’ютера без фізичних кабелів;
 • Можна розпаковувати і стискати файли;
 • Немає реклами і ненависних користувачами банерів.

Загалом, File Manager від Cheetah Mobile теж створена для людей та існує за принципом «все геніальне просто».

Посилання для скачування — https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.fm&hl=ru.

№6. ASTRO File Manager

Ще один вельми гідний представник файлових менеджерів. Серед переваг слід звернути увагу на добре опрацьовану роботу з Wi-Fi і Bluetooth мережами.

Хоча для цього ще потрібно буде встановити певні розширення.

Є також зручний пошук файлів по всіх можливих сховищ і окремих папок в них.

Величезна перевага полягає у підтримці файлів з розширенням tar.gz, які призначені для операційних систем Linux.

Звичайно ж, робота з класичними архівами теж на рівні.

При цьому для всього цього великого функціоналу не потрібні рут права, програма і сама може отримати доступ до необхідних їй функцій.

З іншого боку, це може лякати, адже ASTRO File Manager, теоретично, має можливість дістатися до секретних і приватних функцій.

Але на це ніяких нарікань з боку користувачів поки що не було.

Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

До речі, якщо говорити про відгуки ASTRO File Manager, користувачі найчастіше виділяють наступні переваги цього файлового менеджера:

 • Простота і зрозумілість усіх функцій. Люди пишуть, що з цим файловим менеджером не потрібно годинами розбиратися, як це відбувається з деякими з перерахованих вище провідників.
 • Немає підвисань і глюків. Причому це актуально навіть для недорогих китайських аналогів європейської мобільної продукції.
 • Програма дозволяє створювати з вже встановлених програм файли, тобто .апк, які потім можна легко завантажити та встановити на іншому пристрої.
 • Зручний інтерфейс.
 • Що стосується останнього, на цьому варто зупинитися і поговорити більш детально.

  Інтерфейс

  Сам зовнішній вигляд ASTRO File Manager виглядає так, як показано на малюнку №7.

  Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм

  №7. Зовнішній вид ASTRO File Manager

  Як бачимо, в програмі є меню, в якому відображаються всі файли і папки, а також встановлені програми.

  Кожен з цих пунктів можна запустити, перевірити, видаляти, копіювати і виконати інші стандартні функції з ним.

  Є зручна можливість упорядкувати файли по імені, розміру, часу створення і розширення. Інтерфейс цілком доброзичливий і добре вписується в середні версії Андроїд.

  Під зовнішній вигляд останніх версій цієї операційної системи ASTRO File Manager, чесно кажучи, не вписується дуже добре. Але це помічає дуже мало юзерів.

  В принципі, цей файловий менеджер суголосний найкращим традиціям індустрії виробництва провідників для мобільних телефонів. Хоча, і у нього, звичайно ж, є недоліки.

  Недоліки

  Основні недоліки ASTRO File Manager, які вдалося помітити користувачам і про яких вони написали в Google Play і на форумах, полягають у наступному:

  • Наявність рекламних матеріалів, які часто не дають нормально переглядати різні файли та папки;
  • Незручний режим перегляду фотографій (хоча це все-таки можна звернути на індивідуальні уподобання користувачів);
  • У певних моделях телефонів вильотів досить багато (точного переліку таких моделей ніхто назвати не може, приміром, це Sony XPERIA M4);
  • Проблеми з копіюванням файлів, часто програма не бачить деякі носії інформації;
  • Проблеми з переміщенням файлів (досить багато коментарів на Google Play присвячені саме цій проблемі).

  Але цікаво, що на тому ж Google Play сидять розробники ASTRO File Manager і читають коментарі про їх програму.

  На більшість постів про проблеми вони відповідають, радять їм написати на пошту або просто пишуть, як виправити ту чи іншу проблему.

  Вони ж були помічені і на деяких інших сайтах. Таке в наш час можна помітити дуже рідко. Загалом, ASTRO File Manager може залучити тільки своїм доброзичливим інтерфейсом і простотою.

  Але виходячи з усіх прочитаних коментарів, можна дати одну просту пораду.

  Порада: Якщо ASTRO File Manager відразу після запуску починає вилітати, виникають проблеми з копіюванням і так далі, краще відразу видалити його і не намагатися виправити проблеми.
  Посилання на скачування ASTRO File Manager – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metago.astro&hl=ru.

  Підсумки

  Отже, вище ми розглянули 6 файлових менеджерів, які користуються величезною популярністю серед користувачів зі всього світу.

  Про них найчастіше пишуть користувачі в соціальних мережах, на форумах та у них найвищий рейтинг на Google Play.

  Звичайно, у всіх з них є певні проблеми і недоліки, але це не заважає їм займати дуже високі позиції в рейтингах «глядацьких симпатій».

  Який же менеджер найкращий?

  Проміжні підсумки виглядають наступним чином:

 • На користь ES File Explorer відсутність реклами та оплати за послуги програми, а також надійність у роботі, перевірена роками.
 • X-plore File Manager подобається багатьом добре опрацьованим двухоконным режимом. В принципі, в іншому це звичайний провідник.
 • Total Commander призначений тільки для досвідчених користувачів, новачки можуть просто заплутатися в такому розмаїтті функцій. З іншого боку, якщо у всьому цьому розібратися, Total Commander просто неможливо проміняти на щось інше.
 • У Solid Explorer зібрано все основне і потрібна для роботи з файлами. File Manager від
 • Cheetah Mobile сподобається тим, хто хоче, щоб у нього все було відсортовано і структуровано. В іншому це теж звичайний провідник.
 • Нарешті, ASTRO File Manager також може похвалитися доброзичливим інтерфейсом, гарним оформленням і можливістю створювати настановні файли (в інших менеджерах вона теж є, але тут це набагато краще опрацьовано).
 • А підсумок з усього цього такий: найчастіше користувачі у своїх коментарях згадували про ES File Explorer. І основна причина його незмінною протягом багатьох років популярності полягає в надійності.

  Дана програма дуже рідко вилітає.

  Тому жовта майка лідера сьогодні дістається саме ES File Explorer. Хоча, якщо у вас є час розбиратися в функціоналі, спробуйте Total Commander.

  Якщо все вийде, ви точно не проміняєте його на щось інше!

  Ще трохи інформації з нашим сьогоднішнім переможцям можна дізнатися з відео нижче. Там ж думку одного з користувачів з приводу того, який з них все-таки краще.

  Вибираємо кращий файловий менеджер

  Кращий файловий менеджер для Андроїд: ТОП-6 програм