Китай тисне на американські компанії, щоб вони почали працювати з цифровим юанем до початку олімпійських ігор 2022

21

За повідомленнями мережевих джерел, китай підштовхує американські компанії, такі як mcdonald’s і visa, до того, щоб вони надали своїм клієнтам можливість оплати товарів і послуг за допомогою цифрового юаня, офіційної цифрової валюти піднебесної. Відзначається, що тиск влади посилюється в міру наближення зимових олімпійських ігор, які пройдуть в кнр в наступному році.

Джерело зображення: pxhere.com

Зазначається, що mcdonald’s вже зараз дозволяє покупцям можливість оплачувати товари за допомогою цифрового юаня в 270 ресторанах швидкого харчування в шанхаї. Однак влада хоче, щоб практика використання цифрової валюти була поширена на більшу частину ресторанів мережі mcdonald’s, розташованих на території китаю. За даними джерела, інші американські компанії, такі як visa і nike, також відчувають тиск з боку місцевої влади. Офіційні представники mcdonald’s, visa і nike поки утримуються від коментарів з даного питання.

Джерело говорить, що уряд підштовхує компанії до використання систем, що дозволяють оплачувати товари і послуги цифровим юанем. Мета влади полягає в тому, щоб забезпечити масштабне функціонування таких систем до відкриття зимових олімпійських ігор, які пройдуть в пекіні і почнуться 4 лютого 2022 року.

Нагадаємо, цифровий юань є офіційною цифровою валютою народного банку китаю, який значно випереджає центробанки інших країн у розвитку аналогічних проектів. Тестування цифрового юаня почалося ще в 2019 році і вже через кілька місяців повинен відбутися його офіційний запуск.