Китайська ehang отримала перше замовлення на регіональні аеротаксі vt — 30 і провела показовий політ eh216 в японії

26

Китайська компанія ehang — провідний світовий розробник технологічних платформ для автономних літальних апаратів-повідомила про отримання першого замовлення на електричний пасажирський безпілотник vt-30 дальнього радіусу дії. Також компанія провела демонстраційні польоти двомісного безпілотного аеротаксі eh216 в японії, очікуючи дозвіл на комерційні польоти в 2023 році.

Електричний пасажирський безпілотник vt – 30 дальнього радіусу дії. Джерело зображення: ehang

Японія як багата населеними островами країна надзвичайно зацікавлена в засобах повітряної мобільності нового класу. Подорож з острова на острів і на велику землю традиційно пов’язане з труднощами, тоді як перекидання по повітрю сильно скоротить час перебування в дорозі. Те ж саме стосується перекидання вантажів по повітрю, що особливо актуально для екстреної доставки і для роботи служб порятунку.

Аеротаксі eh216. Джерело зображення: ehang

Спільно з okayama kurashiki mizushima aero&space industry cluster study group (masc) компанія ehang провела демонстраційні польоти безпілотного аеротаксі eh216 з вантажем 60 кг у фукусімі і окаямі. Польоти були здійснені в умовах досить сильного вітру зі швидкістю 27,5 м/с.надалі чекають нові показові польоти, як і планується спільна робота з місцевими регулюючими органами. Партнери сподіваються, що комерційні польоти безпілотних аеротаксі ehang можна буде почати в японії в 2023 році.

Додамо, комерційна експлуатація аеротаксі eh216 в китаї очікується до літа 2022 року. Компанія очікує від місцевого регулятора отримання сертифіката типу в найближчі місяці. Апарат eh216 може нести до 260 кг корисного навантаження на швидкості до 130 км/год протягом 20 хвилин, що дає 35 км дальності для повного заряду акумуляторів. Двомісний регіональний апарат vt-30 зможе долати до 300 км або триматися в повітрі до 100 хвилин. Перші льотні випробування vt – 30 вже почалися або очікуються в самий найближчий час. Виробничі потужності ehang дозволяють випускати до 600 апаратів eh216 на рік.