Китайська smic планує в три рази збільшити потужності для виробництва чіпів

35

Китайський контрактний виробник напівпровідникових компонентів smic вже не перший місяць перебуває під санкціями сша, які обмежують доступ до матеріалів і технологій американського походження. При цьому, як показала квартальна звітність, попит на послуги smic продовжує штовхати виручку вгору, причому не тільки з боку китайських замовників.

Джерело зображення: tsmc

Видання nikkei asian review оприлюднило подробиці квартальної звітності smic. У минулому кварталі більше 67 % виручки компанії формувалося китайськими замовниками. При цьому зростав попит на послуги компанії і з боку зарубіжних клієнтів, до числа яких, наприклад, відноситься і qualcomm. Третина всієї виручки smic забезпечили замовлення з боку розробників компонентів для смартфонів. Китайські виробники смартфонів зацікавлені в збільшенні обсягів випуску компонентів на території країни, а в світі вони контролюють майже 60% ринку, тому потенціал попиту на послуги smic в цій сфері просто колосальний.

Smic збирається побудувати нові підприємства в пекіні, шанхаї та шеньчжені. У перспективі декількох років це дозволить потроїти обсяги виробництва чіпів на території китаю, виражені в еквівалентній кількості оброблюваних кремнієвих пластин типорозміру 300 мм.на ці потреби доведеться витратити майже $19 млрд. Зараз компанія щомісяця обробляє майже 120 тисяч кремнієвих пластин зазначеного типорозміру в еквівалентному вираженні, в майбутньому ця кількість буде збільшена ще на 240 тисяч пластин на місяць. Вже в другій половині наступного року почне працювати нове підприємство в шеньчжені.

Коментуючи недавню відставку чотирьох членів ради директорів, керівництво smic підкреслило, що це не повинно зробити істотного впливу на бізнес компанії, а запрошувати нових директорів вона поки не планує. З багатьма труднощами, що виникли на початку року, компанії вдалося впоратися, і зараз вона стабільними темпами нарощує обсяги випуску продукції з використанням зрілих літографічних технологій.

Чистий прибуток компанії в минулому кварталі виріс на 25% до $321 млн в річному порівнянні, виручка виросла на 30,7% до рекордних $1,41 млрд, а норма прибутку підскочила до рекордних 33,1 %. У поточному році smic обмежить капітальні витрати сумою $4,3 млрд, але в наступному році розраховує збільшити витрати на профільні потреби. У поточному кварталі smic сподівається збільшити виручку на 11-13% в послідовному вираженні, а норму прибутку підняти до 33-35 %. У наступному році темпи зростання виручки smic повинні перевищити середні показники по галузі, досягнувши 39 %, що дозволяє розраховувати на виручку в розмірі $5,4 млрд за підсумками 2022 року.