Майнер криптовалюта raptoreum викликали дефіцит чіпів amd ryzen через великий кеша l3

18

Raptoreum сколихнула світ криптовалюта, оскільки її майнінг оптимізований під використання ресурсів центральних процесорів, що вітається в співтоваристві супротивників asic-систем. Найбільш ефективними чіпами при майнінг цієї валюти є amd ryzen 9 і threadripper через великий розмір кеша l3. У підсумку майнер raptoreum вже викликали дефіцит процесорів на amazon.

Спочатку проект raptoreum був націлений на те, щоб покласти край пануванню систем asic або fpga в майнінг біткоіни та інших криптовалюта на основі алгоритму sha-256. Тому розробники raptoreum перейшли на cpu-майнінг, використовуючи алгоритм ghostrider — комбінацію cryptonite і x16r з більш інтенсивною рандомізацією.

Найбільший розмір кеша l3 зустрічається в процесорах ryzen threadripper і epyc 7742, проте amd виробляє їх в недостатньому обсязі, тому стандартним рішенням стали серії ryzen 9 5000 і 3000. Примітно, що майнер воліють 12-ядерну модель ryzen 9 3900x, а не ryzen 9 3950x або 5950x через більш низьку ціну при тому ж розмірі кеша l3 в 64 мбайт.

Середня швидкість ryzen 9 3900x і 5900x становить близько 5100 хеш/с.хешрейт можна підвищити за допомогою розгону, однак це не завжди має сенс, оскільки з ним зростає і енергоспоживання. Криптовалюта raptoreum вже обігнала monero в прибутковості майнінг. Очікується, що amd в осяжному майбутньому сповільнить зниження цін, оскільки cpu-майнер забезпечать високий попит.