Майже третина нового коду на github написана за допомогою нейромережі

20

Віце-президент github next, команди, яка впроваджує ші-інструменти для допомоги програмістам на найбільшому сервісі для хостингу it-проектів, в інтерв’ю виданню axios заявив, що майже 30% нового коду на майданчику написано за допомогою нейромережі copilot. Оге де мур (oege de moor) зазначив, що половина розробників, які спробували її в роботі, продовжили використовувати нейромережу.

Copilot аналізує код, написаний програмістом, і пропонує подальші рядки або альтернативний код, усуваючи можливі повтори. Нейромережа створена на базі системи openai codex і навчена на декількох терабайтах загальнодоступного вихідного коду. Простими словами, вона може переводити людську мову на мову програмування. Copilot працює за принципом автодоповнення, навчаючись в процесі. Розробники запевняють, що з часом нейромережа починає працювати точніше.

На поточний момент copilot підтримує всі популярні мови програмування, включаючи java, а також середовища розробки neovim, intellij idea і pycharm, а в недалекому майбутньому — і visual studio. Це дозволить представити цю технологію більш широкій аудиторії і зробити програмування доступним для 200 млн початківців розробників.

i don’t want to say anything but that’s not the right license mr copilot. Pic.twitter.com/hs8jrvq7xj -armin “vax ffs” ronacher (@mitsuhiko) july 2, 2021

Будь-який алгоритм залежить від якості даних, на яких він навчається, тому copilot теж небездоганний. В ході недавнього дослідження було виявлено, що в 40% коду, створеного нейромережею, містяться уразливості. З іншого боку, люди теж далекі від досконалості. За наявними даними, програмісти в середньому створюють 70 помилок на 1000 рядків коду. Як би там не було, люди не залишаться без роботи. Попит на розробників програмного забезпечення в 2020 році виріс на 25%.