Mercedes-benz amg eqs-двомоторний електричний седан потужністю понад 750 кінських сил

112

Нещодавно компанія mercedes-benz заявила про намір повністю перейти на виробництво електромобілів до 2030 року, що спонукало шанувальників чекати швидкої появи високопродуктивного автомобіля від суббренда amg. Тепер же на виставці iaa mobility 2021 в мюнхені був офіційно представлений неймовірно швидкий спортивний електричний седан amg eqs, що розганяється від 0 до 60 миль/год (96,5 км/год) за 3,4 с.

Зображення: daimler ag

Amg eqs — це перший серійний електромобіль дочірнього підприємства mercedes. Виробник каже, що новинка створена для “любителів автомобілів” і з першого погляду на eqs легко зрозуміти, чому це дійсно так. Плавні лінії і аеродинамічний профіль авто говорять на користь цього твердження.

Зображення: daimler ag

Залишається відкритим питання щодо того, як автолюбителі сприймуть повністю безшумні електромотори і спробу mercedes заповнити порожнечу, залишену відсутністю звичного двигуна v8, так званим «емоційним звуком автомобіля».

Зображення: daimler ag

Пара електричних двигунів розвиває потужність до 649 кінських сил і крутний момент 949 н·м. Якщо цього недостатньо, можна активувати режим race start з функцією прискорення, який дозволяє на деякий час збільшити потужність спорткара до 751 кінської сили і 1020 н·м. При цьому eqs здатний розганятися до 250 км/ч.

Зображення: daimler ag

В спорткарі використовується блок акумуляторних батарей на 107,8 кіловат-годин. За даними виробника, інженерам mercedes вдалося знизити вміст кобальту в батареях до 10 %. Оскільки кобальт є найбільш дорогою складовою сучасних батарей для електромобілів, зниження обсягу його використання дозволить зробити акумулятори дешевшими, що відіб’ється на кінцевій вартості електромобілів.

Зображення: daimler ag

Також повідомляється, що eqs отримав особливим чином налаштовану систему управління акумулятором. У режимах sport і sport + основна увага приділяється продуктивності, тоді як при перемиканні на comfort система зосередиться на забезпеченні максимальної дальності ходу. При цьому розробники не уточнили, яку відстань спорткар може проходити без підзарядки.

Зображення: daimler ag

Mercedes стверджує, що в конструкції eqs використовуються «спеціальні динаміки, сабвуфери і генератор звуків для створення особливого звукового супроводу в двох варіантах: authentic і performance». Звуки працюючого двигуна генеруються всередині і зовні авто, причому, судячи з демонстраційного відео, ця функція реалізована на високому рівні.

Зображення: daimler ag

Інформаційно-розважальна система eqs побудована на основі трьох дисплеїв, які об’єднані в одне ціле і займають місце від стійки до стійки. Основою є фірмова система mbux з унікальними доповненнями спеціально для amg. Покупці зможуть вибирати додаткові функції, доступні у вигляді окремих опцій.

Зображення: daimler ag

Незважаючи на презентацію авто, mercedes не оголосила роздрібну вартість і терміни початку серійного виробництва eqs. За даними джерела, електричний спорткар буде коштувати не менше $120 тис.ймовірно, завдання mercedes полягає в тому, щоб почати поставки eqs раніше, ніж tesla приступить до виробництва roadster, початок якого було перенесено на 2023 рік. Якщо компанія зуміє це зробити, то у eqs буде більше шансів на успіх.

В рамках iaa mobility 2021 mercedes-benz представила інші новинки, однією з яких став електричний прототип позашляховика g-wagen.