Мережа apple знаходить без інтернету зниклі гаджети по всьому світу. Як це працює?

27

Пристрої apple і сертифіковані гаджети сторонніх виробників підтримують “мережу локатора”. Ця функція дозволяє знаходити втрачені телефони і речі майже в будь-якій населеній зоні планети, причому без підключення до інтернету.

Як це працює?

Всі iphone, ipad, ipod touch і mac пов’язані в глобальну мережу. Якщо користувач втратить пристрій apple, воно перейде в режим безперервного пошуку. Виявивши по bluetooth поруч будь-який» яблучний ” апарат, зниклий гаджет почне сигналізувати власнику про приблизне місцезнаходження.

Оскільки кількість пристроїв apple вимірюється сотнями мільйонів, ймовірність з’єднання з найближчою “мережею локатора” висока.

Так виявляється не тільки продукція купертіно: мітка airtag, яку можна прикріпити на будь-яку річ, теж сумісна з технологією. Apple дозволяє підключатися до “локатора” будь-якого сертифікованого пристрою. Наприклад, вже підтримуються навушники belkin і електровелосипеди vanmoof.

Наскільки це безпечно?

Передача даних по» мережі локатора ” відбувається анонімно, плюс інформація піддається наскрізному шифруванню. Навіть якщо ваш айфон знайде якогось «втікача», ви про це не дізнаєтеся. Принаймні, так заявляє каліфорнійський it-гігант.

Але можливість виходу з мережі все ж є. Для ios інструкція наступна: потрібно відключити параметр «мережа локатора». Алгоритм наступний:» налаштування « — » ім’я користувача « — »локатор”. В такому випадку апарат не зможе допомогти в пошуку загубленої речі, але і сам не буде визначений, коли його прогавить власник.

Власнику мітки airtag з чикаго вдалося знайти викрадений автомобіль. Він залишив трекер на випадок, якщо його машину вкрадуть. Так і сталося. За 10 хвилин автор опублікованої в мережі історії знайшов через «мережу локатора» місце розташування машини, але виявилося, що зловмисник помітив airtag в салоні і викинув його. На щастя, злодій не встиг далеко виїхати-викликана поліція повернула авто власнику.