Meta оскаржила рішення британського управління з конкуренції та ринків про продаж giphy

23

Не так давно управління з конкуренції і ринків великобританії висунуло вимогу найбільшої компанії meta розірвати контракт з поглинання сервісу пошукової системи giphy. Операція зі злиття була здійснена ще в 2020 році, але тепер відомча структура наполягає на продажу сервісу.

Антимонопольна організація поставила занадто жорсткі умови, до яких не був готовий техногігант. Варто відзначити, що управління, на чолі якого стоїть андреа коселлі, активізувало контроль над лідерами ринку, зосередивши свою увагу на домінуючих компаніях google і meta.

Керівництво meta прокоментувало цю ситуацію, пояснивши, що сервіс, за яким і склався прецедент, не представлений в країні: у великобританії немає ні представництва з офісом і співробітниками, ні проходять по місцевих платіжних системах доходів сервісу. Однак в управлінні було зазначено, що, незважаючи на це, сервісом активно користуються жителі країни, проводячи понад 70% свого часу в пошуках всіляких файлів.

До того ж, meta належать такі популярні соціальні платформи, як whatsapp, instagram і facebook, і більшість британців зареєстровано в цих соцмережах, використовуючи їх щодня. Таким чином, згідно із заявою управління, поглинений сервіс здатний зайняти власну нішу на ринку медіа реклами і стати для facebook конкурентом. Але ця перспектива зовсім не радує представників meta.

У відповідь американська юридична компанія crowell&moring, до послуг якої звернулася meta, оскаржила рішення cma, підкресливши, що подібні дії антимонопольного органу здатні завдати істотної шкоди розвитку компанії і привести до невизначеності. Юристи не бачать в діях представників meta ніяких протизаконних маніпуляцій, тоді як припинення спроби злиття компаній провокує в майбутньому серйозну конкурентну боротьбу.