Micron technology веде переговори про будівництво виробництва пам’яті в європі

24

На цьому тижні керівництво micron technology оголосило, що в найближчі десять років витратить $150 млрд на дослідження і розробки, а також розширення власного виробництва мікросхем пам’яті. Представники компанії пояснили, що гнатися за обсягами вони не збираються, а всього лише розраховувати рости разом з ринком. На порядку денному знаходиться і питання про будівництво підприємства в європі.

Джерело зображення: reuters

Зараз у micron немає підприємств в цьому регіоні, а місцеві споживачі зацікавлені в локалізації подібного виробництва. Зараз підприємства компанії діють в сша, японії, сінгапурі і на тайвані, а в китаї та малайзії здійснюється тестування і упаковка чіпів. За словами виконавчого віце-президента micron technology маніша бхатіа (manish bhatia), зараз компанія веде переговори з владою європейських країн про можливість локалізації виробництва мікросхем пам’яті.

При цьому micron усвідомлює, що експансія виробництва в натуральному вираженні не повинна обганяти потреби ринку, оскільки інакше виникнуть надлишки і ціни помітно знизяться, підриваючи прибутковість бізнесу. З цієї причини компанія має намір зростати синхронно з ринком, намагаючись випускати більше продукції з високою доданою вартістю. У найближчі роки, як вважає маніш бхатіа, попит на твердотільну пам’ять буде збільшуватися на 30% щорічно, а попит на мікросхеми оперативної пам’яті — не більше ніж на 19% щорічно. Ці показники і будуть задавати темпи зростання бізнесу micron в найближчі роки. До 2024 року компанія розраховує впровадити euv-літографію при виробництві мікросхем оперативної пам’яті на підприємствах на тайвані. Згодом відповідне обладнання з’явиться і в японії.

Зниження прогнозу по попиту на мікросхеми пам’яті в цьому півріччі не повинно розглядатися інвесторами як сигнал до початку довгострокового тренда. За словами представника micron, це тимчасове явище, і вже в наступному році компанія зможе не тільки оновити рекорд по виручці, але і поліпшити показники прибутковості. З виділених на наступне десятиліття $150 млрд основну частину коштів micron збирається витратити саме на розробки і дослідження, а не будівництво нових підприємств. На ринку озп компанія займає третє місце після samsung і sk hynix. У сегменті твердотільної пам’яті вона задовольняється п’ятим місцем, поступаючись samsung, sk hynix, kioxia і western digital. У майбутньому micron хотіла б збільшувати свою частку в грошовому вираженні, але не в натуральному.